Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

Prsťák,  [22:30:06 | 9. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

rbx,  [20:23:50 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Permonick,  [19:30:32 | 9. Pro 2019]

Tainted Grail: The Fall of Avalon : Pravidla : Splnění questu vs. dokončení dne

rbx,  [16:49:05 | 9. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Grom,  [13:03:21 | 9. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

Klopik,  [10:08:32 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [14:00:44 | 7. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Lomikar,  [11:36:23 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [7:11:24 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Great Wall - new Awakem Realms KS

Luke,  [22:24:10 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [14:36:00 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Coywolf,  [11:34:01 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Barvení figurek a komponent do deskových her

MichalKP,  [19:09:49 | 4. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

sydo,  [18:09:11 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:06:03 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Successors 4. edice

IN.,  [18:01:25 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Divinity Original Sin: The Board Game

devilfiend,  [12:34:21 | 3. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [14:40:12 | 2. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

falco,  [11:14:32 | 30. Lis 2019]

Nejhorší hra vůbec - finále

• Nemůžete odpovídat na toto téma
100 odpovědí

stOKYi

stOKYi

Dominion - 7
Mage Knight - 3

Tie isté dôvody ako v nominácii.

Prečo skoro nikto z vás nemá rád aktivity? Podľa mňa aktivity 1,2 sú najlepšie párty hry aké poznám. Skúste si porovnať zábavnosť s takou párty hrou roka krycie mená. Neporovnateľné.

Tento příspěvek byl upraven od stOKYi: 03 leden 2017 - 01:38

Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

Gaspar

ja sa napriklad u Codenames neskutocne bavim :) podla mna je to genialna hra na absolutne jednoduchom principe.

samozrejme zalezi od partie, ale to IMHO u kazdej party hry. Ak ma byt kriteriom to, ze sa mas valat po dlazke od smiechu... tak neviem, ale zazil som aj to, ked v Codenames napriklad zadava klucove slovo podnapity Peco. "Turban 4" je uz hlaska, ktora zludovela.... :)

Tento příspěvek byl upraven od Gaspar: 03 leden 2017 - 01:49

TUBLA forever !

PerPer

Hra o trůny - 5
Zaklínač -  4
Activity - 1

Luke

Já nad tou averzí k party hrám taky kroutím hlavou, pokud se někomu nechce pitvořit u pantomimy či kreslit (protože kreslí hůř než 4-leté dítě), tak to holt není hra pro něj, ale kategoricky na ní nic špatnýho není. Když hrajete na střední na výletě s holkama aktivity a ještě se u toho napijete, je na flirty zaděláno hned a to je prostě neoddiskutovatelné pozitivum těchto her. :D

Za mě:

Mage Knight 5 - zbožňoval jsem předchozí hru s miniaturami a tohle mě těžce znechutilo, místo atmosférické rubačky jsem dostal otravné počítání karet.

Hra o trůny 5

ozzy

Luke stejny argument muzes pouzit u jakekoliv hry, to bys pak o zadny hre nemohl rict, ze je to sra*ka. Ja proti party hram nic nemam, libi se mi koncept, love letter, brick party a spousta dalsich, ale treba codenames nebo activity povazuju za velkou nudu, coz vzhledem k tomu, ze to jako.ma byt zabava, z nich v mych ocich dela spatnou hru.
"Proč Já?!"
-ozzy-

stOKYi

stOKYi

No asi je to o tom vnímaní zábavy na "párty". Niekto má rád keď sa hýbe, môže vydať trochu energie z toho čo popil prípadne robí zo seba debila a niekto zase rád sedí pri stole a čumí do kariet.

Napr. moje abstraktné kresby pri activity vie veľmi málokto pochopiť a skoro vždy dôjde ku pobaveniu publika aj mňa samotného.

Tento příspěvek byl upraven od stOKYi: 03 leden 2017 - 02:31

Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

Cimm

Cimm
Škoda, že jsem tu anketu nějak prošvihl, pár favoritů bych měl - Běsnění Drákuly (v noci jako akci měnit jízdenku za jízdenku? hodinu a půl na jeden konec mapy, pak otočka a hodinu a půl na druhý?), Between Two Cities, Citadela, Koncept, Le Havre, Agricola, Mafie, Pandemic...

No nic, tak z toho co postoupilo a co jsem hrál, bych to rozhodil za sebe asi tak:

Activity 5
Arkham 3
Bang 2

Tento příspěvek byl upraven od Cimm: 04 leden 2017 - 09:58

Thales

Zrovna u hry Activity bych neřekl, že by byl tak špatný obsah sám o sobě coby mechaniky - pantomima, malování, to vše může být legrace. Ale vždy, když jsem to hrál (v různých skupinách, hráči i nehráči), se hra protáhla na hrozně dlouho, což mi to naprosto znechutilo. Párty hry mi nevadí, ale musí si udržet rozumnou herní dobu, jinak mi to přijde jako násilná a umělá tvorba zábavy pro zábavu, i když jsem se už přestal bavit před půl hodinou. I když mne například zmiňovaná Krycí jména moc nechytla, alespoň je vše i ve větší skupině odehrané za chvíli.
May I have a special sword? - Maybe. What kind of sword? - Sword of the Unholy Business...

DD.

Vudu - 10

Luke

Ozzy, no dobrý, tak pro hráče jsou holt aktivity odpad, nicméně nedocenitelné jako seznamovací a i balící prostředek :P

kren

Ono taky záleží kdo to hodnotí. Tady jsou vesměs geekové, kteří nemají svým způsobem pochopení pro "normální lidi". Já sám mám doma desítky a desítky her a většinu z nich se mnou hrávali moje děti a i manželka a s velkou chutí, protože jsem je vždycky zasvětil do pravidel a hrávali jsem poměrně často. Poslední dva roky jsem se k hrám kvůli času už moc nedostal a tak děti hráli samy a nebo s mojí ženou. Z 99% skončili vždy buď u Česko otázky a odpovědi a nebo Dixit. Když se jich ptám proč, tak je odpověď jednoduchá, že se chtějí rychle bavit a nechtějí studovat pravidla. S aktivitami a jinými podobnými hrami je to podobné - pro běžné lidi minimum pravidel a maximum zábavy. Pokud hrají se mnou, tak hrají složitější hry, protože jim oživím pravidla stručně bez nutnosti studovat příručky. Taky jsem uvažoval o tom, že je z pohledu takových hráčů chyba, že mám doma právě že desítky her. Kdyby tam měli jednu (byť složitou), kterou by hráli častěji, tak by měli pravidla zažitá.

Tím jsem jen chtěl říct, že kdyby se ta anketa dělala v širším okruhu a ne na geekovském webu, tak by vypadala úplně jinak a určitě by čelní místa zaujaly mnohahodinové wargemové žetonovky, protože normální lidi co hrají s chutí dixit a aktivity zase nechápou jak někdo může celý den sedět nad hexovým polem a šoupat sem a tam kartonové čtverečky.
So say we all

ozzy

Mne se osvedcila jenga vez, bo kdyz ji pretahnes po hlave aktivitama, tak se proberou uz v moment, kdy si sundavas ponozky, s jengou jsem mel garantovanych patnact minut a to na slusny rande vetsinou stacilo.
"Proč Já?!"
-ozzy-

Thales

Zobrazit příspěvekkren, na 03 leden 2017 - 03:40 , napsal/a:

... a určitě by čelní místa zaujaly mnohahodinové wargemové žetonovky, protože normální lidi co hrají s chutí dixit a aktivity zase nechápou jak někdo může celý den sedět nad hexovým polem a šoupat sem a tam kartonové čtverečky.

Myslím, že ne. To jsou tak specifické hry, že o jejich existenci nezasvěcení nemají ani páru. :D
May I have a special sword? - Maybe. What kind of sword? - Sword of the Unholy Business...

Čindi

Čindi
Docela mě fascinuje ta neobliba Uwe Rosenbergových her zde na deskozroutu. Ora et labora a Agricola mi přijde jako jedny z nejlepších her. Ale nakonec když to má být sranda anketa tak

10 bodů pro Arkham - kdybych neměl velká očekávání, tak by mě ta hra tolik nezklamala

acedrac

Aktivity -  6
Dostihy - 2
Dominion - 2
---
boardgametales.wordpress.com

Permonick

Dominion - 10
Můžeš zvedat klidně sto... stačí teleskop...

Anderson

Anderson
Jen tak pro zajímavost k těm aktivitám - to není považované za špatnou hru jen zde. Třeba na BGG (který zas tak hardcore „geek“ není) zaujímá tato perla 4381 resp. 4597 místo (hodnoceno je kolem cca 13202 „her“, včetně rozšíření, prom apod.) s průměrným hodnocením 5.6 z 10. Je ovšem nutné brát v úvahu, že nejhorší hra má 2.8 ("Snakes and Ladders" - podle mě obdoba „Z pohádky do pohádky“), pak jsou piškvorky a první „skutečná“ hra (minimálně materiálem) - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring má 3.2. Takže těch 5.6 není nijak lichotivé. Nejen na DZ nejsou lidé (kteří mají nějaké povědomí o deskovkách) z té hry vysloveně unešení. Ale jasně, u „nezasvěcené populace“ to boduje, nic proti.

„Člověče, nezlob se“ má pěkné 13185 místo a krásných 4.6 z 10 a nezachrání to ani Pokémon edice :rolleyes:, ani návaly nostalgie. Monopoly (alias Dostihy) - tento nebroušený diamant se ve většině svých variant umísťuje na 10 000+ místě s hodnocením kolem 5.5/10. Že na BGG nejsou žádní herní „extrémisté“ :) , jako tady ;) , ukazuje např. velmi „lidový“ Bang - 881 místo a 6.4 z 10 - to už je skoro „dobrá“ hra. :ble:  Přitom půlka lidí na DZ by tím maximálně podložila stůl, aby se jim nekýval při hraní ASLka nebo Mage Warsů. ;)

To jen tak pro zajímavost. A pak že jsme moc zmlsaní a ty nominované hry nejsou tak špatné. ;)

fuchso

pekna analyzka Andersone! :)

Úderník

Úderník
Řek bych že třeba vlna Carcassonne a Catanů projela celou ČR stejně jako vlna Bang!u a přitom tuším ani jednou se neobjevila ve zdejší širší nominaci.

acedrac

Ale no tak, neprehovorí vás na dostihy ani najnovšia recka na ZH? ;-)
---
boardgametales.wordpress.com

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů