Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

poetka,  [20:26:07 | 14. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

Sir_Miner,  [13:03:54 | 14. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Siaron,  [12:31:35 | 14. Pro 2018]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

fuchso,  [21:38:55 | 13. Pro 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Marvin,  [17:57:09 | 13. Pro 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [11:03:19 | 13. Pro 2018]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce Hradiště 13.-16.12

Morthe,  [10:34:55 | 13. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [0:56:15 | 13. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Ralph MCQuarrie Star Wars Art

zgrywus,  [21:21:19 | 12. Pro 2018]

Velké herní události : Želiv 2019 : Želiv 2019

pillgr1m,  [14:22:31 | 12. Pro 2018]

Advanced Squad Leader : Dojmy : ASL / Čerstvo dohrané (mini-reporty)

Gaspar,  [12:21:42 | 12. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Permonick,  [11:46:26 | 12. Pro 2018]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

brtstvo,  [11:01:44 | 12. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Blood Rage Digital + new clan + rework 4 KS figuriek

Pilgrimage,  [9:29:25 | 12. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nemesis

navara,  [23:53:57 | 11. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : co vas znechutilo (aneb téma pro syda a Hrabinha)

eyron,  [21:16:08 | 11. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cultistorm

Olney,  [12:24:32 | 11. Pro 2018]
Válečná hra z období studené války pro dva hráče. 1618 příspěvky · 20 témata · 1 články · 1 soubory · 5 obrázky · 1 odkazy

Pražská liga 2017  • Nemůžete odpovídat na toto téma
128 odpovědí

Anketa: Přihlašování do Pražské ligy 2017 (16 uživatelů vložilo hlas)

K dalšímu ročníku ligy se stavím:

  1. Chci hrát a budu hrát, omlouvá mě jen vlastní smrt! (12 hlasy [75.00%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 75.00%

  2. Hele jako joo, hra je to pěkná a třeba na ni budu mít i čas (beru na vědomí, že tato přihláška je rovnou zahozena). (2 hlasy [12.50%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 12.50%

  3. Zavítal jsem sem omylem, nebo jste mi to tak znechutili, že s vámi už ani náhodou. (2 hlasy [12.50%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 12.50%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#101
Smaug

Smaug
Smaug (SSSR) vs. Elnie (USA) 1:0

Hráli jsme ve čtvrtek, takže už si to nepamatuji zcela přesně. Celkově velmi vyrovnaná hra. Elniemu podle mne o něco lépe chodily karty, já zase o něco lépe házel - většinu pětek a šestek jsem sice hodil na převraty v neklíčových zemích, ale i to se ve výsledku počítalo.

Úvodní převrat do Íránu posíleného o 2 body SSSR nepadl, USA reagovaly obsazením Afganistánu a posléze převratem do Iráku kvůli snížení DEF na 4, takže SSSR nezbylo než zopakovat převrat v Íránu, který již tentokrát uspěl. V tu chvíli si Elnie zapomněl pohlídat Pákistán, takže jsem ho hned obsadil. Jelikož SSSR již v prvním kole zabral Jižní Korea přes čtyřbodovou kartu, ve druhém kole zahrál do headlinu Konflikt v Indočíně a v prvním akčním tahu přes Duck and Cover obsadil Thajsko, ovládal na konci tohoto kola všechny klíčové země v Asii s výjimkou Japonska. USA nicméně ve druhém kole zahrály do headlinu Čistky a SSSR jim s nízkými kartami nedokázal zabránit v ovládnutí Evropy a Blízkého východu (4 klíčové země - Násir byl zrušen a převrat nepadl). Na konci Early Waru byl bodový stav kolem nuly, Asie a Evropa šly jednou za 0-1 bod, USA získaly nějaké body přes Duck and Cover a dominanci Blízkého východu, SSSR zase skrze válečné operace, nacistické vědce a Korejskou válku.

V průběhu třetího a čtvrtého kola se SSSR přes Dekolonizaci rozlezl po Africe, pomocí Destalinizace získal kontrolu Jižní Ameriky a již dříve se též zahráním Fidela uchytil ve Střední Americe. Situace v tu chvíli nevypadala pro USA vůbec dobře. V následujících kolech však SSSR začal dostávat horší karty, jedno nebo dvě kola byly vysloveně tragické, a pozvolna ztrácel vydobyté pozice. Obodoval sice kontrolu Jižní a dominanci Střední Ameriky, ale USA postupně v Jižní Americe alespoň obsadily dostatek neklíčových zemí pro zabránění kontrole v budoucnu a obdobně se jim přes Zádní stráže kolonialismu podařilo stabilizovat Asii. Dále obrátily situaci v Africe a skórovaly zde dominanci, stejně jako v Evropě, zahodily též dvakrát OPEC a postupně se dostaly do mírného bodového zisku.

Největší boje se do konce hry sváděly ve Střední Americe, v Africe a na Blízkém východě, kde se situace několikrát změnila. V Late Waru USA přišly nějaké horší karty, SSSR se podařilo dočasně narušit nadvládu USA v Evropě a na Blízkém východě a obodovat je za 0 bodů. Dále převzal Angolu a situace se pomalu obracela v jeho prospěch, čemuž značně pomohla i Brush War v posledním kole. Na konci desátého kola SSSR vede o 5 VP a po závěrečném skórování vítězí se 6.

Tento příspěvek byl upraven od Smaug: 15 květen 2017 - 05:56


#102
fuchso

fuchso
moc pekna hra!

#103
Elnie

Jo, hra to pěkná byla, měl jsem fakt lepší karty, ale Lokální a Indicko-Pakistánská mi nepřišla ani jednou. Tím posledním hodem na 4+ získal Smaug 5 bodů, kdyby to nepadlo, tak se s tím asi dalo něco dělat. Aty moje hodyna jedničkové země, hanba mluvit :-)
A jo, s tím Pákistánem to byla bota pořádná (ale minulou sezónu to nepřekoná)
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

#104
Elnie

Jo a Kemale, pokud chceš hrát, tak se do toho dej ;-)
Rád bych viděl skupinu dohranou tak do konce září.
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

#105
Erezka

Erezka

22.5.2017
Erezka (USA) : Mindless (SSSR)
0:1
Tak jsem si prohrála další hru, tentokrát v závěrečném bodování v 10. kole o 5 bodů (počítáno s Čínskou kartou)

#106
Smaug

Smaug
Smaug (USA) vs. Kemal (SSSR) 1:0

USA se pokusí v headlinu získat 3 VP přes bodování Blízkého východu, bohužel se střetává s Destalinizací, která kromě obsazení 1 klíčové země (tuším Libye) vytvoří opěrný bod v Malajsii. Následuje úspěšný sovětský převrat v Íránu. USA se sice daří obodovat dominanci Evropy, která byla SSSR při Destalinizaci částečně vyklizena, ale jeho následné pokusy o převrat v Thajsku a v Íranu končí neúspěchem.

SSSR má v průběhu celého Early Waru o něco lepší karty - sice zahazuje několik klíčových amerických karet do vesmíru, ovšem USA dostává na ruku velmi nízké OPS, mj. všechny 3 skórovačky, Násira, Blokádu, CIA a Trumanovu doktrínu (z toho poslední dvě během třetího nebo čtvrtého kola podruhé). Díky tomu SSSR rychle získává neotřesitelnou pozici v Asii (ještě v průběhu prvního kola zabírá 4 OPS kartou Jižní Koreu a drží 4 battlegroundy proti Japonsku, Indie zůstává volná) a na Blízkém východě (USA drží pouze Libanon). Jelikož je Asie bodována ve druhém i ve třetím kole a i sovětské hody do vesmíru byly vesměs úspěšné, nevypadá to s USA vůbec dobře. Dokáže si však mezitím vytvořit alespoň pozice v Africe a v Jižní Americe (přes obsazení Kolumbie na konci kola).

Ve čtvrtém kole hraje SSSR v headlinu hraje Socialistické vlády, kterými dočasně mění americkou převahu v Evropě na vlastní dominanci a v prvním akčním tahu ji oboduje, čímž se dostává na 18 VP. USA, které v headlinu přes OAS položily 2 body do Argentiny, okamžitě odpovídají skórováním Jižní Ameriky za 8 VP. Nečekají přitom na získání její kontroly, jelikož SSSR by mohl mít na ruce ještě bodování Blízkého východu či OPEC. V dalším průběhu kola zabrání Libanonu 3 OPS kartou ukazuje, že SSSR kartu Blízkého východu skutečně drží. USA odpovídají 3 body do Israele i přes riziko Arabskoizraelské války. Tu sice SSSR nemá, ale proráží Israel další 4 OPS kartou, na což již USA nedokáží reagovat a kolo končí na 19 VP pro SSSR.

V posledním kole se USA zoufale snaží chytit Sověty do Pasti na medvěda, avšak bez většího úspěchu. SSSR nicméně toto kolo konečně přicházejí špatné karty, má více 1 OPS, silně proamerické bodování Afriky a hlavně nemá žádný zaručený způsob, jak získat poslední VP.

Vzhledem k tomu, že USA se ve vesmírném závodě dosud posunuly pouze o 1 políčko, mohl by se SSSR pokusit zvítězit na tomto poli, ale potřeboval by hodit 2 úspěchy. SSSR ovšem volí jinou cestu a uspořádá summit, neboť si neuvědomuje jeho nebezpečí na DEFCONU 2. Obě velmoci mají bonus +2 k hodu (SSSR za Asii a Blízký východ, USA za Jižní Ameriku a Afriku), USA padne více a snižují DEFCON na 1 v sovětském akčním tahu.

#107
Elnie

Tuhle kartu si už Kemal asi bude pamatovat :-)
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

#108
Karnasas

Karnasas
Karnasas (SSSR) vs. Kouba (USA)  0:1

SSSR tradičně zahajuje převratem v Iránu bohužel neúspěšně díky čemuž se USA vzápětí rozlézá do Afgánistánu a Pákistánu. Následně se obě strany snaží posílit pozice v jednotlivých oblastech SSSR v Asii obsazením  Jižní Korei a Jihovýchodní Asie, USA na blízkém východě obsazením Egypta a Izraele. V Evropě zatím Charles De Gaul zahraný Americkou stranou vehnal Francii do náruče Sovětům a blokáda Západního berlína zahraná SSSR jako poslední karta překvapivě uspěla, neboť v USA na ni zapomněli. USA ještě zahraje zvláštní vztahy a umístí jeden bod vlivu do Francie čímž naruší sovětskou kontrolu.

V headlinu druhého kola pak prezident Truman vyhání sověty z vydobitých pozic ve Francii. Nacež SSSR obsazuje západní Německo. Zbytek Early waru se pak nese v duchu patové situace, kdy ani jedna strana není schopná vybudovat silnější pozici v bodovaných regionech. Všechny regiony jsou pak obodovány s minimálním bodovým ziskem 1 bodu pro SSSR (Asie SSSR obě korei a thaisko USA Japonsko a Pákistán ale stejně zemí jako SSSR + Afgánistán, Blízký východ SSSR Irák, Saudská arábie a Egypt USA Irán, Izrael a Lýbie, Evropa SSSR Polsko a obě Německa USA Francie, Itálie více zemí celkem). V třetím kole se také konečně rozjel vesmírný závod, kde se SSSR podařilo, s pomocí nacistů, poslat Lajku. USA se také pokoušelo  posunout, ale neúspěšně a nakonec se za celou hru nepohlo ze startovacího pole.

V Mid waru nastalo několik zvratů, USA ovládlo střední ameriku i s proběhlou Kubánskou revolucí Fidela Castra který byl vzápětí ubit vlivem ze sousedních zemí přisluhujících USA, SSSR získalo dominanci v Evropě  obsazením Finska, Turecka a Portugalska. O stav v Africe a Jižní Americe probíhali tvrdé boje. Výchozí pozice v Jižní Americe byli výrazně lepší pro USA neboť všechny užitečné karty, které by SSSR pomohli se rozmístit do Jižní Ameriky (Destalinizace a Teologie osvobození) byli zahozeny prezidentem Kenedym spolu dalšími třemi sovětskými kartami včetně osamělého střelce. USA tak obsadilo Venezuelu a Brazílii, která v dalším kole po proběhlém převratu zběhla k Sovětům. Následovalo vleklé přetahování o Brazilíii které nakonec vyhrálo USA i kvůli Sovětské chybě spočívající v obsazení Paraguaye místo Uruguaye. Díky smlouvám z ABM pak USA provedli veleúspěšný převrat v pro-Sovětské Argentině, takže Sovětům nakonec zbyly pouze Chile a Paraguay. V Africe byla situace v opačném gardu lepší výchozí pozici měl Sovět, který velice rychle obsadil severní Afriku a i Jihoafrická republika se přidala k Sovětům USA se sice pomocí Jaderných ponorek, čtyřkové karty a hozené 6 povedlo sovětský vliv kompletně vymazat, ale sami neměli jak se do JAR dostat, neb Zadní voje v koloniích poslali Gagarina na oběžnou dráhu.

Report zatím není kompletní, ale šéfové v práci na mě divně koukají :) takže zbytek ještě dodám později.

Tento příspěvek byl upraven od Karnasas: 10 červen 2017 - 10:19


#109
Karnasas

Karnasas
Tak jo slíbené pokračování

Přestože situace na plánu vypadala na první pohled lépe pro USA, bodově se lépe vedlo SSSR. Střední Amerika byla obodována SSSR dříve než jakákoli z velmocí získala v dané oblasti biť jen jedinou zemi. Načež proběhlo bodování Evropy s Sovětskou dominancí, Jihovýchodní Asie s výraznou Sovětskou převahou, Blízkého východu, pokud se nepletu, za nula bodů, protože ani jedna ze stran nebyla schopna prolomit patovou situaci a Asie za jeden bod z Afgánistánu pro USA. Do předposledního kola Mid waru tak SSSR vstupovalo se značným náskokem 12 bodů. Do posledního kola Midwaru se znovu míchali karty. USA zahrálo bodování Jižní Ameriky a značně stáhlo bodový náskok. SSSR kontrovalo obodováním Afriky a dostalo se s pár dalšími body až na 17 bodů, přičemž Sovětský vesmírný program stál před polem k zisku 3 bodů, kterého mohl ještě toto kolo dosáhnou. V této kritické situaci měli USA štěstí neboť jim ze znova zamíchaných karet přišlo bodování střední ameriky kterou kontrolovali a stáhli tak bodový náskok SSSR z nebezpečné oblasti na přibližně 10 bodů kde ukazatel zhruba zůstal až do konce hry.

V průběhu late waru se nedělo až tak nic moc zajímavého až do desátého kola. SSSR čekalo na to zda mu přijdou War games, které by mu zajistili výhru a USA pomalu získavalo převahu i v doposud Sověstkých oblastech. Krátký výkyv moci před bodováním na blízkém východě ve prospěch USA, byl kompenzován bodováním Evropy se stále Sovětskou dominancí, přestože východní blok se už začínal hroutit a SSSR záhy ztratilo Polsko. Poslední kolo pro SSSR znamenalo naprostou katastrofu, neboť mu na ruku přišli tři karty, které by způsobily vítěztví USA na DEFCON. USA naštěstí zahráli Past na medvěda, která umožnila Sovětům zbavit se alespoň jedné karty. Druhá nepříjemná karta (mám pocit že Duck and Cover) shořela při pokusu sovětských inženýru vypustit do vesmíru raketoplán. Soudrzi mezitím definitvně ztráceli moc v Polsku a nakonec jim zůstala v Evropě obě Německa Finsko, Rakousko a Turecko. Nicméně situace nevypadala až, tak beznadějně díky značnému bodovému náskoku SSSR. Nicméně přišli Teroristé placení USA (ostatně všichni víme jak to je :) ) a sebrali SSSR kartu. Tím byli Sověti nuceni zahrát prodej obilí sovětům a USA tak mohli spustit Jadernou válku v sovětském tahu.

USA se tak stáli vládci nad skládkou nukleárního odpadu :)

Tento příspěvek byl upraven od Karnasas: 10 červen 2017 - 12:06


#110
fuchso

fuchso
Bubák (ZSSR) - Fuchso (USA)
V prvním kole jsme nedopatřením téměř zapoměly na headline fázi. Dal jsem si tam NORAD - využil jsem ho poprvé někdy v kole třetím, hold body na Kanadu nezbývaly. Jako Američanovi se mi ale celkem dařilo, měl jsem slušné karty a v prvním kole jsem se rozlezl v Evropě i Azii.
Ve druhém kole jsem na mě síce číhalo Rudé nebezpečí, ale regiony jsem oskóroval s dominancemi. Evropa ale nebyla zadarmo, Blokádou jsem ztratil Německo. Ve třetím kole jsem ho ale získal zpátky, takže ty body za to stály. Musím se ale znova přiznat, že jsem (je to zrejmě osud) házel jako prase a do Mid-waru jsem vstupoval s náskokem zhruba 10 bodů.
Někde v půlce čtvrtýho kola jsem zahral Prodej obilí a vytáhnul Bubákovi z ruky Založení OAS a zahrál jsem si to. Pak musel odehrát všechny karty z ruky. Jednou znich bylo Vytvoření CIA.
Převrat v Jižní Africe, kde se nacházel jediný ruský bod vlyvu mimo EUR, AS a BV tak způsobil vypuknutí jaderné války a znamenal tak poměrně brzký konec hry.
Dali jsme si i odvětu v opačném gardu. Úvod za Rusáky jsem měl poměrně vlažný a Bubák si vypracoval polehku náskok cca 8 bodů. Příliš moc jsem se soustředil na Evropu - je pravda, že USA zbylo z klíčových zemí pouze Německo ale u skórování BV jsem neměl ani přítomnost, Azie dopadla taky nechvalně.
Hrál jsem ale uvolněně, kostky moc nepadaly, ve vesmíru Američan taky napředoval, ale věřil jsem ve zlepšení situace. Mid-war byl plný nepŕíjemných amerických událostí, na mapě jsem ale získaval převahu - zadominoval Afriku a Evropu, hrozil jsem i ve Střední a Jižní Americe, kde musel Bubák pracně dotahovat mojí převahu v počtu ovládaných zemí.
Skóre se tak přehuplo na ruskou stranu a tam zůstalo až do závěrečného bodování. Kavárna už zavírala, tak jsme to nestihli úplně do konce ale druhá hra už byla o hodně lepší a celkově jsme si hezky zahrály.

#111
Pitrs82

Zobrazit příspěvekfuchso, na 17 červen 2017 - 03:01 , napsal/a:

Bubák (ZSSR) - Fuchso (USA)
...  a celkově jsme si hezky zahrály.

I vy ženy! :P
Netrap se s tím, když tě někdo pomlouvá za zády. Protože je v perfektní pozici, aby ti mohl políbit zadnici!

#112
fuchso

fuchso
a kurna v poslednom pismenku chyba! :D

#113
Elnie

Jak to vidí ValMor, Kemal a Cimm s odehráváním? Chtělo by to pohnout. Aspoň 2 zápasy byste mohli každý za srpen stihnout. Nebo na to kašlete rovnou? :-)
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

#114
Elnie

Tak jsem proškrtal nehrající (nevím, jak na tom je Bubák, ale když mu přidám 2 body za kontumační výhry, stejně to nepomůže.
Vyhlašuji tedy semifinále, do finále postupují vítězové (překvapivě):
A1-B2: Karotka vs. Elnie
B1-A2: Smaug vs. Fuchso

... věřím že se to sehraje rychle a tuto utahanou sezónu uzavřeme
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

#115
Elnie

Karotka (USA) vs. Elnie (SSSR)

1. kolo bylo pod taktovkou USA, já měl bodovačku Blízkého Východu a Evropy (dominanci neměl nikdo), uvodní coup do Iránu vyšel, leč po převratu USA tam měli modří 4 body vlivu.
V Asii to byla celou hru plichtajá sjednotil Koreu a k tomu Indii, soupeř Japonsko, Thajsko a Pakistán (válka šla jednou a Pakistán se udržel). Po obodováni Evropy jsem si zabral Evropu, nicméně než přišlo znovu, už tam byl Američan, takže za 1 bod. Blízký Východ dal možná jednou Karotkovi 3 body, jinak to bývala plichta. Když mi přišlo bodování Afriky, tak mi zase nevyšla Lokální válka v Zairu, takže bod pro USA. Pořádnou várku bodů přineslo Karotkovi bodování Jižní Ameriky, kde jsem se na chvíli dostal do Venezuely, ale neudržel a tak získal pěkných 8 bodů za dominanci. Střední Amerika zase za 0.
Takhle jsme se patlali docela dost kol, kde z 6 bodů pro mě ze začátku (převážně za vojenské operace bylo rázem asi 12 pro Karotku a přišlo 8. kolo. Já na ruce bodování Jižní Ameriky (za 6 bodů pro USA, už jsem byl v Chile), body na 12 tak to bypadalo skoro jako finále. Nicméně se mi pěkně sešly karty. Krize Iránských rukojmích, Terorismus a Aldrich Ames. Tak si říkám, že aspoň až se Karotka vyhází z karet (měl asi od 2. kola Čínskou kartu), tak se aspoň nějak vetřu do Jižní Ameriky. Přes Terorismus jsem mu tedy vyhodil 2 karty, pak se mu podíval na ruku, vyhodil další trojkovou americkou. Teprve, když jsem se mu znovu podíval na ruku, všiml jsem si Osamělého střelce. Žádná karta, která by zvyšovala defcon, ani přidávala body, tak jsem v klidu obodoval Jižní Ameriku, ukazatel posunul na 18VB pro USA a počkal si na jadernou válku.
Důležité hody na války mě zklamaly, jinak nám to padalo celkem vyrovnaně, já se jen nedokázal dostat do Jižní Ameriky. V kartách jsem měl jen jedno kolo převahu svých a neutrálních a v jednom kole 3 bodovačky vyloženě zklamaly. Nicméně v tom 8. kole se ty karty sešly jako nikdy a vyhodit soupři 3 karty, když si drží Střelce ... prostě do finále postupuji já, i když si to vůbec nezasloužím :)
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

#116
fuchso

fuchso
tak Karotka to stejnak vyhraval porad, urcite si nechaval toho strelce schvalne, aby zase do finale nepostoupil...

#117
fuchso

fuchso
Fuchso (ZSSR) vs Smaug (USA) - Semifinal Game 1
Vyzreboval som si cervenu kocku a hral za Rusaka.
Uvodna handa bola prvou tragediou - 1,1,1,2,2,3... na to hned od Americana Cistky a na prevrat v Irane som hodil asi jednicku. Prve kolo teda dost spatne, American mal prevahu v Azii a v Europe. Udrzal som BV, ked som Suezskou krizou v headline vyhodil USA z Izraela a dekolonizoval som Afriku. Smaug dobre po hre podotkol, ze som mal u tak mizernej handy zvazit pouzitie Cinskej karty.
V dalsich kolach som dostaval podobne mizerne karty - v Early War som mal celkovo na ruke jednu stvorku. Destalkou som aspon zacervenil Ven a Bra. Valky som vecsinou hodil o jedna nizsie cislo ako som potreboval na vitazstvo.
Do Midwaru sme sli so Smaugovym vedenim. Niekde vo 4. kole mal +15 bodov a nebyt OPECu, ktorym som to stiahol na 10, mohlo byt hotovo docela brzo. Na prevraty som hadzal prevazne jednicky (celkovo cca 5x) - asi sa dorovnala statistika za predosle zapasy v lige, kedy mi padali prevazne sestky, takze sa situacia nijak extra nezlepsovala. BV dopadol v moj prospech, Azia vsak bola beznadejna a Europa nic moc (nenapadne sa mi ju podarilo dorovnat a zaskorovat za 0).
V tretom svete som vplyv stracal, JA aj SA priniesli body Americanovi. Niekde v 6. kole som optimisticky zahral bodovacku Afriky do headliny - Smaug zahral Prodej obili, ktory si v predoslom kole vytiahol po rozhovoroch SALT no a vytiahol mi z ruky Zadny voj v koloniich - namiesto Ruskej dominancie dala skorovacka 1 bod Americanovi - des a hruza.
Tu som horko-tazko pozbieral psychicke sily do Late Waru - skore bolo v prospech USA, situacia na mape taktiez naznacovala jeho jasne vitazstvo. Situacia sa trosku skomplikovala v 9. kole, kedy po Cernobyle som hodil Smauga do Baziny a on v nej uviazol na 4 kola. Ovsem prevahu mal dostatocnu a zvitazil v desiatom kole po Valecnych hrach. Fuchso 0-1 Smaug a dnes odveta!

#118
fuchso

fuchso
Smaug (ZSSR) vs Fuchso (USA) - Semifinal Game 2
V odvete som za Americana hned v prvom kole hodil Smaugovi Cistky a mal som sance na silny uvod. Iran myslim vydrzal a cez CIA som sa dvojtahom dostal cez Pakistan do Indie. Smaug kontroval brzkou Destalinizaciou a obsadil Thajsko. Juzna Korea ustala valku vdaka pomoci od susedov z Taiwanu. Europu som zadominoval, ked som si obsadil Francuzsko a Kanadu - Norad som mal aktivny uz od prveho kola.
Francuzsko som sice neskor stratil ale velmi to nevadilo, kedze Rus nemal pod kontrolou ziadnu neklicovu zem. Celkovo sa toho v Europe az do Late Waru moc neudialo. Na Blizkom Vychode mal Rus tiez prevahu ale nemal potrebnu neklicovu zem k dominancii, takze skore sa nijak zvlast nemenilo. Early War teda naznacoval, ze mame pred sebou dalsiu dlhu partiu.
Do Midwaru som si pripravil prechod cez Kolumbiu do Venezuely ale hned ako som ju obsadil, Smaug kontroval pomocou ABM Treaty a JA sa zacala cervenat. Namiesto lahkej dominancie som musel zaskorovat za bod pre neho. Stredna Amerika po nastupe Fidela vyzerala zle nedobre, ale podarilo sa mi ju otocit a bola tam priblizne plichta. JV Aziu som zaskoroval tusim za pekne 2 bodiky, kedy som Smaugovi vzal 2 zeme. Tazke boje sa viedli v Afrike, vplyv sa rozne presypal z jednej strany na druhu, skusali sa reallignmenty aj prevraty, bolo to o kockach a nervoch no :-) Na pokoji mi nepridala ani Bazina, kde som tentokrat ja uviazol asi na 3 kola vo velmi nevhodnom okamziku.
V Late War som Smaugovi pekne zavaril v Europe, po Nepokojoch a Strhnuti Berlinskej Zdi stratil Francuzsko a bol rad, ze udrzal NDR a Polsko. Rozhodujuce slovo mala ale Afrika. V deviatom kole som sa dostal pod cistky a Smaug vyuzil prevahu k zaskorovaniu dominancie a zlozil ma Valecnymi hrami. Mozno keby som do tej Afriky nahadzal viacej bodov, mohol som este bojovat. Pocas celej hry som totiz mal lepsie handy ako Smaug a nemusel som riesit tolko problemov ako on (dost som mu aj podkuroval tradicnym poslednym americkym tahom) ale nejak sa mi nedarilo tuto skutocnost pretavit na body, hmmmm.
Gratulujem Smaugovi k vitazstu a zasluzenemu postupu do finale :)

#119
fuchso

fuchso
Tak ako to dopadlo?

#120
Elnie

Vidíš, nenapsali jsme report k prvnímu zápasu. Ten vyhrál Smaug za SSSR po 10. kole. Odvetu dáme na Želivi.
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů