Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

DD.,  [13:46:54 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [11:07:03 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

Lolo,  [15:46:46 | 15. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [14:19:36 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Trigron,  [9:47:12 | 10. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : POPPLE gaming

acedrac,  [23:59:17 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Snowdonia Deluxe Master Set

fuchso,  [22:37:54 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Ryko,  [21:38:46 | 8. Srp 2019]

Hra roku 2015 - obecné i odborné pindy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
60 odpovědí

Prsťák

Tož ať neplevelíme hlasovací forum.

Co na návrhy zatím říkáte?

Mě překvapilo jak moc lidi nominují Forbidden Stars, jakože mě se ta hra líbí moc, ale po prvním hypu to nějak utichlo kolem ty hry.

Naopak sem čekal více Galeristy a hlavně zatím nikdo nezmínil Food Chain Magnat.

Někdo nějaké další myšlenky?
by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

Lomikar

mě by primárně zajímalo, co má dělat ozzy s těma Andyho nominacema asi. Moula.

Jinak 2015 za mě nebyl kdovíjakej rok. Chybí mi tam něco fest příběhovýho. Sám jsem zasvětil ten rok doháněním starých FFG titulů jako Android, Runewars, Warrior Knights apod a něco podobnýho mi v tom roce chybí.
Je to ale taky trochu chyba na mojí straně, protože jsem stále nešáhl na Neanderthala, Pax Pamir a co je nejhorší, nedošlo pořád na to Genesis.

Argent, Trickerion apod jsou prvotřídní tituly, které je radost hrát, ale chybí tam trochu ten element "Tumáš!" "Hahá mám counterspell" "Nemáš, já mám counter-counterspell." "Tak si hoď kostkou." "Nééé, dvojka." "Chachacha!" "Proč já?"
Chtěl bych jen holku, se kterou bych závodil ve žraní soli a pak by sme po sobě chcali krev, CHCI TOHO MOC???

ozzy

chain food magnáta jsem dal, forbiden stars jsou teď podle mě v kurzu díky mortemu překladu. Galeristy tam už pár je, ale toho zas až tak moc lidí nehrálo. Já jsem furt tak nějak nahlodanej tam hodit leaving earth, asi místo mombasy...
Lomik: tak právě příběhovej mi přijde ten leaving earth, co se dá dělat, mombasa jde ven....
"Proč Já?!"
-ozzy-

ozzy

jo a kingdom death, to je příběh jak hotdog v klíně angely merkelový! ale ten se mi do top5 už nevejde...
"Proč Já?!"
-ozzy-

stOKYi

stOKYi

Tak ja som nezahlasoval, lebo ma nič v roku 2015 nezaujalo natoľko aby som mohol povedať že ma to baví.. Teda okrem Forbidden Stars. Je to podľa mňa spôsobené hlavne tým, čo v poslednej dobe vychádza. Ako už bolo spomenuté vyššie, v minimálnom počte vypúšťajú hry ktoré mňa najviac zaujímajú. Kedysi to boli veci ako Earth Reborn, Descent, Runewars, Clash of Cultures, TI3, StarCraft, Android atď atď. Dnes sa vydávajú len reedície, alebo dojné polovičné kravy s milión rozšíreniami. Okrem wargame, je problém zohnať dobrú epiku.

PS: počkám si na užšiu nomináciu, kde budem môcť dať jeden hlas Forbidden Stars :)

Tento příspěvek byl upraven od stOKYi: 29 srpen 2016 - 08:37

Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

Citron

Zobrazit příspěvekLomikar, na 29 srpen 2016 - 08:10 , napsal/a:

mě by primárně zajímalo, co má dělat ozzy s těma Andyho nominacema asi.

Jsem tam četl "5. Tomio, 44"
brrr...

Tento příspěvek byl upraven od Citron: 29 srpen 2016 - 08:54

3D hory? Ale prosím vás...

Lomikar

věřím, že v roce '44 byl Tomio ve svém předchozím životě velká hvězda
Chtěl bych jen holku, se kterou bych závodil ve žraní soli a pak by sme po sobě chcali krev, CHCI TOHO MOC???

Amis

Tak já teda musím říct, že jsem měl s výběrem taky problém. Ale vcelku opačný než ti co si stěžovali, že to byl slabý rok ;) . Neříkám, že to byla samá pecka, ale na to, že jsem toho kopec nehrál vůbec, nebo jenom jednou, mám takových 15-20 her, které mi přijdou výborné a kdykoliv si je rád zahraju, navíc jsou dost pestré a rozdílné, takže pokrývají dost široké spektrum příležitostí, času a spoluhráčů.
Takže jsem měl dost problém to zredukovat na těch pět a zjednodušil jsem si to tím, že jsem Argent, T.I.M.E Stories, Grizzled a pár dalších nakonec vynechal proto, že se podle všeho prosadí samy i beze mě :) .

ozzy

mám to jako amis, když jsem si napsal top 10, tak jsem i tak musel přemýšlet, co ano a co ne:
Mombasa
Gallerist
Leaving Earth
Forbidden Stars
Trickerion
Argent
Food Chain Magnate
Dilluvia Project
Churchill
Brew Crafters (ty do tý top 5 ještě asi dám)

a spousta dalších dobrých her tam ještě není....
"Proč Já?!"
-ozzy-

falco

Ten Gallerist me laka, vypada to z recenzi luxune ale nepodarilo se mi zahrat.
Everybody for himself

Andy

No galleristu bych zase zahral, tak jestli je chut, muzeme se domluvit. Ozzy by se urcite taky pridal :)
Žetonky a eura....

Grom

Nevím jestli jsem nekoukal blbě, protože jsem o nich uvažoval, ale u Brew Crafters je psáno 2013.
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

ozzy

Grome nekoukal, na bgg mají opravdu 2013, což je rok, kdy startoval kickstarter, ale reálně se první krabice k lidem dostaly v únoru 2015, nevím, z čeho na bgg vycházejí, ale mají to špatně
"Proč Já?!"
-ozzy-

Grom

Takže je tam můžu dát?
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

ozzy

jasně, já ho tam dal
"Proč Já?!"
-ozzy-

Elnie

Takže Tokaido Collector's Edition si správně šetřím na rok 2016? Díky :-D
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

DD.

No tak tedka tam dal .opcik Eight-Minute Empire: Legends - teda pokud jsem si spravne spojil Minutovka - legendy a to je na svete od roku 2013 alespon dle BGG.

paladin91

Vyuziju tohoto vlakna abych trochu zhejtoval ozzyho system toho co se muze nebo nemuze nominovat. Vyrazovat mysterium protoze predtim existovalo dajemstvi domu v polstine je podle me blbost. Jednak to neni uplne stejna hra a dvanak tu polskou verzi hral malo kdo. To by jsme mohl vyskrtnout forbiddenstar protoze je to predelanej starcraft. hlasy by rozhodli jestli je to dostatecne dobra hra aby mohla vyhrat celkove i kdyz je to "jen" predelavka.

ozzy

Na bgg je mysterium brany jako tajomstvo domonstva s datem vydani 2013. Nevim, jak moc je velky rozdil mezi tim a mysteriem 2015, ale myslim si, ze mensi nez u fs a sc. Nechci to zaspamovat vyjimkama, myslim, ze rok 2015 byl dost bohaty na to, aby se nemuselo spekulovat o tom, ktera hra je a ktera neni z roku 2015. U brew crafters jsem povolil proste proto, ze tam ma bgg chybu (a mam tu hru rad), u mysteria uz mi to tak evidentni neprijde. Budu pak delat stejne jeste revizi (po obecne debate), jestli treba nevyradit agot 2nd edition, o kterym si treba taky mysim, ze v nominaci nema co delat, a dalsi.....
"Proč Já?!"
-ozzy-

Ladik

Zrovna Mysterium opravdu vyšlo až 2015 a oproti polské (a ruské a ukrajinské) variantě je tam dost změn vetší část karet je nových (zůstaly pouze karty pro ducha), podstatných změn změn doznala také pravidla. Podle mého názoru je rozdíl mezi Mysteriem a Tajmnicze Domostwo dost velký na to, aby mohlo být Mysterium posuzováno jako samostatná hra.
May the Schwartz be with you...

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů