Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Trickerion – Dahlgaard’s Academy

Andy,  [19:37:36 | 17. Čer 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

milank,  [19:27:22 | 17. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [18:17:34 | 17. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Vast: The Mysterious Manor

Tysek,  [15:45:40 | 17. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Solomon Kane

Totalpan,  [10:03:37 | 17. Čer 2018]

Dragonfire : Dojmy : Dojmy ze hry, má to feeling DnD?

dakeyros,  [12:58:25 | 16. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cthulhu: Death May Die

Pilgrimage,  [9:29:53 | 16. Čer 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Pilgrimage,  [13:54:48 | 15. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Zombicide: Green Horde

Sir_Miner,  [18:18:04 | 14. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Arena: The Contest

Aendil,  [17:51:18 | 14. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Mythic Battles: Pantheon 1.5

endymion,  [15:08:06 | 14. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Court of the Dead: Mourners Call

falco,  [12:50:57 | 14. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Crusader Kings

vlastus,  [12:29:25 | 14. Čer 2018]
Válečná hra z období studené války pro dva hráče. 1618 příspěvky · 20 témata · 1 články · 1 soubory · 5 obrázky · 1 odkazy

Pražská liga 2016

• Nemůžete odpovídat na toto téma
80 odpovědí

Elnie

Žlutá karta pro Karotku :-D
S Cimmem jsme se dohodli na 2 vítězné, první vyhrál on (to, že jsem si spletl, za kretou hraju stranu a hodil jsem se sám do Pasti na Medvěda, na tom mělo trochu podíl :-D ). Druhý zápas vypadal nadějně, pak ale začala okurková sezóna a už se jen otíralo a sušilo.
Na příští týden mám dohodnutého Karnasase a asi i Rijaka. Stejně vsichni říkali, že se to nestihne do června, tak jsem jim chtěl dát za pravdu.
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Erezka

Erezka

No jestli to tak nespěchá, tak si s Valíkem dáme bitku až na Warconu.

fuchso

fuchso
Fuchso - rudí vs Kouba - modří
Tentokrát som sa nepúšťal do žiadnych experimentov a poistil som si Polsko a NDR. Kouba si dal bonusové body do Iránu. Nahádzali sme tam nejaké prevraty a Koubovi v Iráne myslím ostal mojou chybou bod a dostal sa tak do Pakistanu. Všetky skórovačky prišli pomerne brzo a nikomu sa nepodarilo urvať región, stav bodov bol teda na začiatku okolo nuly. Kouba sa snažil zaujímavým manévrom pokryť si Kubu, ja som sa zatiaľ rozliezal po Európe a obsadil som pred príchodom pomoci od pána Marshala ESP, GRE a TUR. Kouba mi nechal aj Francii, tak som si Európu pripravil na dominanciu. V Ázii som s pomocou dekolonizácie obsadil Thajsko a nejaké ďalšie zemy na JV, obetoval som za to ale Afriku, kde sa USA dostali pomerne jednoducho až do Zairu. Ruský vplyv sa ale rozšíril na kórejský poloostrov a do Indie, takže som mal prevahu aj v Ázii. Na blízkom východe sa nič moc nedialo, obidva tábory mali tak nejak po 2 klíčové země, za zmienku stojí docela veľký prešľap z oboch strán, kde som si dal body do Tuniska s úmyslom dostať sa do Lýbie, ktorý som zrealizoval asi až po 2 kolách, Kouba neprevracal a ja som nejak riešil iné problémy, no :-) Docela sa modralo v Afrike, USA ale dominanciu nezaskórovali - ponaučenie - obsadzujte aj neklíčové země, bez nich veľa bodov mať nebudete ;-) Južná Amerika na tom nebola o nič lepšie, Destalinizácia skončila vo vesmíre a USA rozšírili vplyv za pomoci spoločenstva OAS. USA sa ale ani tu nepodarilo nijak výrazne zaskórovať. V Strednej Amerike som držal iba Panamu, takže nejaké menšie ruské straty boli. Body sa ale darilo zberať hlavne Ruskej strane - JV Ázia, Ázia, po Kennedyho prejave aj Európa skončili výrazne v prospech ZSSR a tak sa skóre pohybovalo niekde okolo 12-15 pre Rusov. Potom som ale tak 2 kolá dostal dosť mizerné karty a urobil som veľkú hrúbku, keď som nezahral Jaderné ponorky. Tie sa totiž zamiešaním balíčka vrátili do hry a Američan mi riadne zatopil keď po ich zahraní prevrátil takmer komplet Južnú a Strednú Ameriku a následne zahral nejaké to Spoločenstvo, za čo získal mraky bodov. Pakistan napadol Indiu a stratil som dominanciu aj v Ázii a rázom som sa začínal obávať o výsledok. Moje obavy boli ale zbytočné, Ameriky sa už do konca hry nezaskórovali (stále si neviem zapametať, ktoré skórovačky išli a ktoré nie) a s pomocou Válečných hier som v desiatom kole zvíťazil. Po pohľade na mapu a zvážení priebehu posledného kola sme ale usúdili, že by som to pravdepodobne dal aj bez nich. Fuchso 1-0 Kouba - Výborná hra, díky!

Elnie

Dnes jsem hrál s Karnasasem, dohodli jsme se na dvou bodech vlivu pro USA do Iránu, los dopadl tak, že já měl USA, Karnasas SSSR. Pokud vás nebaví číst ubrečený report, za který by se nemusel stydět ani Vlastus, zde přestaňte, v tabulce je to již zaznamenané :)

1. kolo:
USA na ruce 4x1OB (Blokáda, Nassir, Intervence, ještě něco), 2x2OB (Přeběhlíci, Olympijské hry?), 2x3OB (NORAD a něco SSSR - Varšava?) - takže co teď, když SSSR zahraje Rudé nebezpečí ještě v prdeli nejsem, mám Přeběhlíky, ale s těmito kartami? Na druhou stranu zase tolik by mi neublížili, pokud bych nedal body do Německa.

Sovět má opravdu Rudé nebezpečí, které pokrývají Přeběhlíci, tím skončilo mých 5 vteřin slávy. Okamžitě převrat v Iránu a dopadl jak nejhůře mohl, výmaz vlivu, Sovět žádný nezískal, ale cesta se zavřela. Dávám bodík do Jordánska a snažím se to složitě obcházet, další mi jde na přiblížení se k Thajsku. Karnasas mezitím zabírá jak Irán, tak pojišťuje Irák, Afgánistán, Pakistán. Mezitím boduje Blízký východ i Asii za Dominanci. Já brečím a jsem rád, že Nassir je ještě na ruce, nicméně do hry stejně přijít musí. Já hraju ty jedničkové karty, od se rozšiřuje v Evropě ovládá už i Rakousko, Finsko a Turecko.
Po prvním kole je tedy plichta na Evropě, ale Sovět má více zemí, De Gaulle se zatím neukázal. Aneb hrajte proti 2xbodovačky, 3x4OB, 2x3OB a něco k tomu.  

2. kolo vypadá podobně, já mám na ruce Castra, toho Frantíka, bodování, ale k tomu i pár slušných karet.
A začínáme, Korejská válka úspěšná, další 2 body pro SSSR, já radši hned zabírám Jižní Koreu Japonskem, kolo nakonec dopadne tak, že Evropa za 1 bod pro mě, neboť Karnasas zabírá země ve velkém a já musím aspoň zabrat klíčové země na Blízkém Východě.

4. kolo se na mě "usmálo štěstí", vytáhl jsem soupeři z ruky bodovačku JV Asie, za 0bodů, nechat mu ji, tak si za ty 2 zpět nahodí Thajsko, to radši ať nemá karty. Jižní Amerika je Sovětská, naštěstí před jeho poslední kartou vymažu jeho jedinou neklíčovou zemi, takže přítomnost + 2 klíčové => ztráta dalších pouhých 4 bodů, já mezitím sbírám body pouze za vesmír, protože tam házím opravdu nehratelné karty.

5. kolo se toho zase moc neděje, tedy kromě dominance Sověta ve Střední Americe, prostě mu to padá a já tím Fidelem Kubu nevymazal na 2 hody s +2 (četli jste nedávno, jak měl Karnasas štěstí proti Cimmovi? Tak tohle je něco podobného, ale nepředbíhejme).

6. kolo
mám na ruce 2 svoje karty (1OB a 2OB, zbytek sovětské čtyřky, trojky, dvojky), ale nestěžuju si, hratelné to v mezích je, navíc jsem dostal v minulém kole Čínskou kartu).
Tak začínáme, Převrat v mém Egyptě, já si tam dohodím bod. Past na Medvěda! Fajn, to se hodí, aspoň se zbavím Muslimské revoluce, vypadá to, že se bude hrát o Blízký východ, je tam zatím patová situace, ale mám Formózu. Hod = 6. No co, uvidíme dál. Sovět mi vlezl do Izraele, který už neovládám, no nic. Zahazuju Destalinizaci. Hod = 6. Obododování s kontrolou na Východě. Zase něco červeného zahazuju. Hod = 6! (ne, to není faktoriál, ale jsem už nasranej!). A jde se do Afriky, která se podivně modrá. Zase 6. Říkám si co se děje, to už je 4. šestka za sebou, vezmu kostku a hodím 4 jedničky za sebou. Něco v Africe a já pozoor, posledním tahem v 6. kole hodííím ... pětku! Sověr si pak přidá 2 body na operacích a končí kolo s 19body.

K čemu mi je, že headline vidím dopředu, když musím dát soupeři nejvyšší kartu? ještě, že si mohu vybrat. Zahraju Defcon-2=1 bod pro mě a dám mu druhou čtyřku. Převrat v Africe, já mám stále Bažinu a hodím pětku :D Karnasas zahraje Bodování/dominanci Afriky a končíme, konečně, asi po hodině a půl utrpení.

Když to shrnu, nejsem si vědom jediné své chyby, kromě okamžiků, kdy jsem sáhl na kostku (jenže to jsem musel). Od naprosto posraného prvního kola, kde mě zařízly karty jsem se snažil jak jsem mohl, ale ta Bažina, ta Bažina.

Karnasasovi gratuluju a lituju kohokoliv, kdo s ním bude hrát. Hrát umí, ale klikař je to neskutečnej :D
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Karotka

Karotka
Skoro začínám mít pocit, že dokud ze hry neodstraní kartu "Past na medvěda", tak Elnie nemá šanci vyhrát.
Pokud hraje za Rusa, tak ten event zahraje na sebe (doufám, že to alespoň bylo v headlinu), ale ještě zajímavější je situace, kdy US sám sebe zabije pomocí této US karty (viz popis šestého kola v příspěvku výše). :D

Elnie

Jo, samozřejmě, že v headlinu :-D
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Karotka

Karotka
Dnes proběhl další zápas ve skupině Kim-Ir-Sen:
USSR - Kouba
US - Karotka - výhra

Naštěstí pro US dostává USSR všechny tři skórovačky v prvních dvou kolech a jako bonus skórovačku Asie za 6 bodů pro US ve třetím kole, takže USSR hru na konci třetího kola hru vzdává těsně před tím, než by se US dostal na 20 bodů.
Jediná možnost¨pro USSR jak přežít 3. kolo bylo hodit vesmír za 1 bod a skončit tak třetí kolo s krásnými 19-ti US body.

V prvním kole hraje USSR Red scare oproti olympijským hrám v headlinu za 2 US body a provádí coup do Iranu s 5 na kostce. Ale tím nadvláda USSR končí  s ani blokáda zahraná v prvním kole moc nepomáhá a US si pomocí celkem 7-mi zahraných operací v prvním kole zajišťuje přístup do všech klíčových zemí - Malaysia 1 ,Thailand 1, Pakistan 2 a poslední tři operace jsou použity na ovládnutí Iranu). US stačí jediná dominace v Asii, která se oskóruje za 5 ve druhém a za 6 ve třetím kole.

Karnasas

Karnasas
Dnes jsem s Rijakem odehrál další zápas.

SSSR - Rijak - výhra
USA - Karnasas

Během této hry mě dohnala karma z posledních dvou zápasů. 3x na mě bylo záhráno snížení operační hodnoty karet, přičemž jednou se mi podařilo vyrušit efekt doktrýnou zadržování komunismu, tak i bažina, kde jsem sice narozdíl od Elnieho uvízl jenom na dva tahy, umožnila Rijakovi vymazat americkou přítomnost v Jižní americe a nastolit tam tak sovětskou kontrolu.

Mé štěstí mě prostě tentokrát opustilo :D , což dohromady s lepší a hlavně zkušenější hrou Rijaka vedlo k jeho zaslouženému vítěztví v 9-tém kole na body.

Cimm

Cimm
Středa až patek volno, kdyby chtěl někdo zahrát.

Elnie

Dám vědět zítra, dnes jsem se vrátil z Festivalu Fantazie a uvidíme jak to vypadá v práci :)
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Elnie

Tak abych to uvedl, hráli jsme včera s Cimmem vyrovnanou hru, než v headlinu přišla Dekolonizace a hned bodování Afriky za 8 bodů. Jinak pěkná hra, kde se to přelévalo ze strany na stranu.

Cimm SSSR - výhra po 10. kole na body (12b)
Elnie USA - propadák :)
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Rijak

Rijak

Rijak SSSR 1:0 Cimm US

Napinava vyrovnana hra. Rozhodlo se az v 10.kole, kdy prisla skorovacka Jizni Ameriky za 8 bodu, coz nakonec stacilo na 20 bodu pro SSSR i kdyz na plose situace tak jednoznacna nebyla.

Cimm

Cimm
Jj, kdybych za ty tematický kostky nedal tolik peněz v aukci, tak by asi letěly přes celý Skanzen :angry: Vidím to tak týden na rozdýchání :P. Jinak opravdu nic jsme si nedarovali a pěkná napínavá hra... Gratulace Rijakovi

Elnie

Dlužím vám ještě jeden výsledek z Warconu.
Nastoupil jsem jako SSSR proti Rijakovi (USA) a takhle zajímavou hru už jsem dlouho nehrál. V každém regionu se přelévaly dominance a kontroly ze strany na stranu a hra mohla dopadnout jakkoli. Skončila v 10. kole v prvním tahu USA na body, ale ještě chvíli přežít, porazil bych Rijaka na kontrolu Evropy. Víc vám k tomu neřeknu, neb to bylo odehráno před týdnem a mezitím se hrálo ještě tolik her, že mám vygumováno :D
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Karnasas

Karnasas
Karnasas SSSR ( výhra )
Tomík US

Po realtivně dlouhém hledání společného času se mi s Tomíkem podařilo odehrát můj poslední zápas ve skupině, kde jsem Tomíka porazil, za sověty na začátku čtvrtého kola na body zahráním OPECu

Tento příspěvek byl upraven od Karnasas: 16 srpen 2016 - 08:38

Elnie

Tak jak to s vámi vypadá? Snažíte se dohrávat? Pokusím se prudit, ať se to někam pohne ;)
A jo, vypadá to, že nemám taky hotovo, ale při posledním zápase hra skončila trochu netradičně, tak snad se Tomík vrátí mezi živé.
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

fuchso

fuchso
domluvili jsme si s Kemalem zapas, kdyz to dopadne, tak pak v nasi skupine zustane odehrat uz jendom jednu hru

Elnie

Zbývá dohrát:

Fuchso-Kemal
Kouba Kemal

Valmor Bubák

Tomík vs. Rijak, Elnie, Cimm ... napíšu znovu Tomíkovi jak to vidí, zotavuje se po nemoci
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

fuchso

fuchso
Kemal (ZSSR) vs Fuchso (USA)
sme odohrali minuly tyzden v hospudke pod nuselakom. Aj napriek tomu, ze som mal 3 body vlyvu vyhodu, som dostal riadne na prdel, Kemal zahral do headlinu Suezsku krizu a ja som sa uz z Iranu dalej nedostal, ten sice dlho odolaval sovietskym pokusom o prevrat, ale zvysok BV bol pekne cerveny. Po narocnej ruke v prvom kole (Blok, UN, Dekol, asi Nassir a nejake 2 trojky), ktoru som nezahral uplne presne, som Kemalovi dovolil dat 1 bodik do Zapadneho Nemecka a on zaskoroval dominanciu v Europe, spolu s dominanciou na BV, v Azii drzal plichtu.V tretom alebo vo stvrtom kole som znova dostal skoring BV, Kemal zahral tych ruskych spionov, a o skoringu teda cely cas vedel, a to uz tam vazne hrozil kontrolou, ktoru sice myslim nedosiahol ale vitazstvo mu uz nevyslo. Kemal odohral hru velmi pekne, ja som sa tam tak nejak placal, takze jeho vitazstvo bolo zasluzene. Potom sme si dali este jednu hru, kde som hral opet za Amikov a opet som prehral, tentokrat niekde v siedmom kole ma dostala Bazina (5,5,6) - Elnie by mohol vypravet, ze ano :-)

Elnie

5,5,6? Tomu říkáš jako série? pche :-D
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů