Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

leizeQ,  [9:45:35 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Lumirius,  [9:44:54 | 20. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Isek,  [9:07:16 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:34:57 | 19. Bře 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [16:39:52 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Emperors Board Game

Fiocu,  [10:29:54 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Co je to za deskovku?

Savager,  [9:38:45 | 19. Bře 2019]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

Grom,  [7:14:33 | 18. Bře 2019]

Munchkin : Pravidla : Zeď v prášku

kuba1,  [7:07:37 | 18. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladins of the West Kingdom

Wolvik,  [16:47:06 | 16. Bře 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

Sir_Miner,  [17:47:30 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Sir_Miner,  [17:38:10 | 15. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Lomikar,  [15:48:05 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Azalin,  [14:05:16 | 15. Bře 2019]

POPPLE gaming

Prešov Poprad Levoča gaming hranie

• Nemůžete odpovídat na toto téma
60 odpovědí

acedrac

Vložený obrázek

Zakladám toto vlákno pre organizačné a herné dohadovanie sa na prešovsko-popradské doskohranie v Prešove v Poprade v Levoči :).

Hrávame kompletne v češtineTM so železnou nepravideľnosťou cca každé dva mesiace, spravidla od piatku poobedia do soboty poobedia, tzn. cca 24 hodín v ubytovacom zariadení Krajského pamiatkového úradu Prešov v Levoči.

Kapacita zariadenia je 8 postelí v 4 izbách. V prípade záujmu sa dá dohodnúť aj na navýšení kapacity, lebo hracia miestnosť je obrovská, ale to už na úkor pohodlného spania (prihlásení nad 8 osôb si donesú spacáky).

---

AKTUÁLNE: Najbližšie hranie plánujeme ??? (piatok a sobota) v Levoči.

---

Tabuľka hier

Parkovanie je za objektom na Kláštorskej ulici v Levoči, budem tam o dohodnutom čase čakať. Po minulé razy sme sa dohodli na 17.00, takže by som to, ak nebudú námietky, nemenil. Kto príde neskôr, tak prezvoní už ubytovaným a prídeme vám kompletne v češtine otvoriť.

Nezabudnite, prosím, prezúvky, uterák a doneste aj nejakú sladkosť alebo slanosť a nápoj na spoločný stôl. K dispozícii je kuchynka s kanvicou, mikrovlnkou a elektrickým sporákom.

Za ubytko je cena 6,50 €, takže si nejak, prosím, pripravte rozumnú hotovosť. Kto chce zaplatiť na účet, pošlite mi správu, pošlem vám bezplatne a kompletne v češtine číslo účtu.

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 14 únor 2019 - 12:04

---
boardgametales.wordpress.com

Sorcerer

Prosim rozsirit na KEPOPPLE.

acedrac

To bys musel nejdřív přijít hochu ;). Ale vážne – takto sme to založili už dávnejšie podľa stáleho zloženia, ale featuringu sa nebránime :). A Matúšovi ďakujem za banner.

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 31 březen 2016 - 01:47

---

Sorcerer

Ja viem... hadam to do tretice napravim. Inak to som jediny Kosican pozvany na akciu?

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Nie, nie si... pozývam bežne aj Jakuba.

acedrac

Takže najbližšie hranie sme predbežne dohodli na 22. a 23. 04. 2016. Okolo 15. 04. 2016 sa ozvem a budem potrebovať nahlásiť počet.

Zobrazit příspěvekSorcerer, na 31 březen 2016 - 11:32 , napsal/a:

Ja viem... hadam to do tretice napravim. Inak to som jediny Kosican pozvany na akciu?
Ak chceš zobrať aj niekoho ďalšieho, nie je problém – radi uvidíme aj nových hráčov. Koniec koncov na ostatnom hraní boli aj dvaja noví "kooperatívni" Prešovčania.

Čo sa týka napravenia, tak na vstup pre Teba bude stačiť jedna partička ekonomického alebo pestovateľského eura :D.

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 31 březen 2016 - 01:50

---

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Akurát netreba zabúdať na ubytovací limit, že pali?

acedrac

Tak ako limit je daný posteľami, ale keby bol enormný záujem a ľudia by si tých 5€ zaplatili, tak by prespať mohli. Do nejakých 10-12 ľudí by to problém nebol asi. Ale vieš jak to je – vždy sa nájde niekto, komu to nevyjde, takže problémy s prekročením kapacity veľmi neočakávam :).

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 31 březen 2016 - 02:10

---

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Jasne, veď ja nie som proti, len naznačujem, že to nemôže byť nekoordinované pozývanie hocikto a hocikoho :D

acedrac

Do hlavičky som pridal odkaz na ludomylovú autorskú aktuálnu tabuľku hier, takže je pomaly čas niečo tam hodiť :).

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 07 duben 2016 - 11:04

---

acedrac

Tabuľka je v podstate vyplnená, skúsim si v piatok spomenúť a vytlačiť tie zoznamy.

Parkovanie je za objektom na Kláštorskej ulici v Levoči, budem tam o dohodnutom čase čakať. Po minulé razy sme sa dohodli na 17.00, takže by som to, ak nebudú námietky, nemenil. Kto príde neskôr, tak prezvoní už ubytovaným a prídeme vám kompletne v češtine otvoriť.

Nezabudnite, prosím, prezúvky a môžete doniesť doneste aj nejakú sladkosť alebo slanosť a nápoj na spoločný stôl. Kávu instantnú aj zelený čaj s jasmínom donesiem.

Za ubytko je cena 5,50€, takže si nejak, prosím, pripravte rozumnú hotovosť. Kto chce zaplatiť na účet, pošlite mi správu, pošlem vám bezplatne a kompletne v češtine číslo účtu.
--
Ak sú nejaké otázky, sem s nimi :).

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 19 duben 2016 - 12:13

---

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Iba by som rád doplnil, že

Zobrazit příspěvekacedrac, na 19 duben 2016 - 11:58 , napsal/a:

môžete doniesť aj nejakú sladkosť alebo slanosť a nápoj na spoločný stôl.
nie je možnosť, ale podmienka :)

Tento příspěvek byl upraven od ludomyl: 19 duben 2016 - 12:04

acedrac

Dojmy z ostatného POPPLEGu mám veľmi pozitívne, aj keď som sa pre chýbajúceho Matúša nedostal k Descentu a nestihol som s Jakubom zahrať Nexus Ops.

Steampunk Rally bol taký príjemný fillerík, ale doma to rozhodne nepotrebujem.

WH Quest ma bavil obidva razy, akurát škoda, že som kvôli nemu nestihol nejakú inú hru. Díky Ludo za vysvetlenie a faqovanie WHQ pri Archipelagu. Ostáva vo wishliste.

Highlightom bol samozrejme Eclipse – tých 6 hodín ale rozhodne stálo za to. Keby je tá hra ja pre dvojicu, tak by to bol must-have. A nabudúce ma počúvajte, keď navrhujem ničiť farmárov :).

Veľmi príjemne sa hral Viticulture v Essential verzii, takže wishlist. A týmto ďakujem Jozefovi, že to pripravil a so mnou zahral prehral.

Lewisa & Clarka som Janymu stihol vysvetliť a dali sme len dve kolá, lebo niekto nevie opraviť defekt, že? Takže zaveslujeme a poutekáme (Escape) hádam nabudúce.

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 26 duben 2016 - 10:15

---

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Tak by som rád tiež niečo pridal zo svojich dojmov:

Prvýkrát sa stalo, že som jednu hru hral v priebehu víkendu dvakrát (teda ak nepočítam nejaký filleríček) a to Steampunk really, jedno víťazstvo a jedno tesné druhé miesto (porazil ma práve acedrac) - na rozdiel od acedraca hra smeruje do wishlistu, aj keď to, že ju má jozef (merggieman) mi zatiaľ bohato stačí :D

Čo nikto nečakal, to sa stalo skutočnosťou - hra, čo sa dá zahrať za 2,5-3hod trčala u nás na stole hodín 6! Hrali sme s veľa rozšíreniami a aliancie tomu dali zabrať - našťastie bola aliancia iba jedna, medzi jednou partnerskou dvojicou - našťastie preto, že snáď polovicu času strávili nad dohadovaním oni dvaja. Mám Eclipse rád, ale čo je veľa, to je príliš, či ako sa to hovorí. Jediné moje šťastie, čo som mal bolo to, že Jozef (merggieman) nie je konfliktný tip a aj napriek tomu, že mal nemalú armádu, tak tá mu slúžila len na zastrašenie acedraca. Z druhej strany som mal bojazlivú a podozrievavú emmu, ktorá sa odo mňa úplne dištancovala. Len vďaka tomu som mohol ako tak prežiť až do konca s dvomi loďkami (viac som za celú hru nemal) na hracom poli a skončiť tesne na druhom mieste :D
Epické na tejto hre bolo to, že 5 zo 6 hráčov skončilo na konci v rozmedzí 3!!! bodov - Jany 34, ja 34, acedrac 33, aliancia Jakub a Emma 31 (resp. 31,5).

Väčšinou som rád, že na týchto akciách sa dostane konečne na moje hry, ktoré sa dlhšie nehrali. Ale tentokrát som sa najviac tešil na to, že si vyskúšam Archipelago a B-sieged, ktoré mal na svojom zozname Jakub. Žiaľ, už pred akciou som zistil, že na B-sieged pravidlá naštudovať nestíha a tak sa moja pozornosť zamerala na Archipelago.

No a ako to skončilo? Ako to zhrnul merrgieman - hrali sme beta verziu Archipelaga - už v polovici hry som zistil, že nám vysvetlili niekoľko základných pravidiel zle (napr. na zbieranie surovín sa môže použiť celkovo iba jeden žetón - pritom ich tam jeden hráč môže dať postupne viac a aj viacerí hráči ich tam môžu dať; alebo napr. to, že síce keď sa množíš, tak sa množia všetci tvoji, ktorí sú v dvojiciach, ale keď staviaš, tak staviaš len jednu stavbu - čo v kombinácii s predchádzajúcim urobilo to, že stavať mohol za celé kolo len 1 hráč 1 stavbu). Doma som potom zistil, že nám zle vysvetlili ďalších 8 viac či menej dôležitých vecí (napr. že na jednom políčku môžu byť celkovo 3 figúrky nie je pravda - každý hráč tam môže mať 3 figúrky; alebo a na to som sa počas hrania aj vyslovene pýtal - hráči môžu medzi sebou obchodovať - nám bol povedaný opak).

Keď som teda v polovici hry zistil, že som zle pochopil svoj cieľ, zbytočne mi ušla stavba dôležitej budovy,a v ďalšom kole som mohol postaviť len jednu za celé kolo, tak som hru vzdal a už som len prežíval a snažil sa tak trochu škodiť. Nakoniec sa mi to tesne nepodarilo,pretože keď už už hrozila v ďalšej fáze revolúcia, tak Jany ukončil hru na postavených 5 kostolov. Začalo sa bodovanie - samozrejme janyho cieľ som nemal, emma bola sabotér, svoj cieľ som prekvapujúco plnil ako jediný, v hlavnom cieli som vďaka divnému bodovaniu skončil druhý (1. boli dvaja, získali 4 body a ja som získal 3 body) a potom prišiel posledný cieľ - a tam išlo o to mať najviac peňazí - keďže ja som celý čas len ťažil a predával, tak som náhodou tento cieľ vyhral - mal som 9 bodov, druhí dvaja po 7 a tak som vyhral hru, ktorú som ani nehral. Najskôr som bol z takejto hry znechutení,ale keď som doma zistil, čo všetko sme hrali zle, tak som si hru kúpil a už je doma :D

Partia Blood rage ani nestála veľmi za debatu. Akurát som urobil chybu v poslednom kole, že som nedomyslel, že kolo končí už vtedy, keď je všetko vypilagované a tak karty, ktoré som chcel odhaliť na záver a priniesli by mi tak 30 bodov, som nechal na ruke. Ale aj tak by som bol len druhý, ale tesne.

Na záver sa mi podarilo tesne, aj keď zrejme nie úplne podľa pravidiel, vyhrať dvakrát vo Favor of the Pharaoh, ale to sme sa už napol balili a utekali za Jakubom, ktorý volal, že dostal defekt a potreboval pomôcť ho opraviť.

acedrac

Ma štveš s tým Archipelagom. Musím s vami nabudúce zahrať, aj keď som myslel, že to je viac amerithrashovité a sú tam aj nejaké boje priame :). Inak možno som mal nechať Jakuba vám to poriadne vysvetliť, lebo vám trošku pokazil hru. A že ani Emma nejak nevedela doplniť? Mal som za to že to hrávajú.

Blood Rage ma odstrašuje, lebo sy myslím, že skončím 100 bodov za ostatnými, ale možno tiež vyskúšam.

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 27 duben 2016 - 10:55

---

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Ale tak ani viticulture nemas priami konflikt. Tu sa v zaklade aspon obcas daju vyuzivat akcie na kartach druhych hracov, co sposobi, ze ich dotycny hrac sam nemoze zahrat, pripadne sa da obchodovat aj medzi hracmi a tak sa hraci dostanu ku komunikacii a vzajomnemu obplyvnovaniu.

Blood rage je v tomto pripade konfliktnejsie a zaujimavejsie.

acedrac

Tak Viticulture je eurárska sucharinka, tam nie je dôvod na "blood rage". Ale AP aj BR nabudúce idú asi do priorít, hneď po Descente :).
---

acedrac

Najbližšie hranie plánujeme 1. a 2. júla 2016 (piatok a sobota).

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 19 květen 2016 - 09:12

---

acedrac

Tak sa nám to blíži :). Bolo by fajn už možno nahodiť tabuľku. Ľudo?

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 15 březen 2018 - 04:41

---

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
tabuľku máš predsa v prvom príspevku :)
a tá už frčí niekoľko dní :P

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů