Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Iwari

waczko,  [22:03:24 | 21. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

Adrias,  [20:54:13 | 21. Bře 2019]

Warhammer 40,000: Heroes of Black Reach : Dojmy : Rozdíly mezi Heroes of Normandie a Black reach

zgrywus,  [20:24:36 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Pitrs82,  [20:05:52 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2019 - 22. - 24. března

TomasV,  [19:56:18 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [19:31:00 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Exodus Chronicles — a classic 4X saga enters a new era!

peca,  [13:00:19 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

Citron,  [12:59:47 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadows of Brimstone Forbidden Fortress

Pilgrimage,  [10:55:37 | 21. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Luke,  [11:24:04 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:34:57 | 19. Bře 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [16:39:52 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Emperors Board Game

Fiocu,  [10:29:54 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Co je to za deskovku?

Savager,  [9:38:45 | 19. Bře 2019]

Citáty, vyňatky a podobné krátké texty, které Vás zaujaly

• Nemůžete odpovídat na toto téma
88 odpovědí

Lomikar

čistě nezávisle na dnešní diskuzi s Citronem na téma podoby feminismu v současné společnosti (kde já, jakožto známý revizionistický liberál jsem musel stále krotit jeho "k plotně všechny! řetězem!") jsem objevil poměrně výstižnou úvahu

"Svět redukovaný mužskou logikou potřebuje trochu ženské nevypočitatelnosti a tajemství. Ale také - svět decimovaný mužskou agresivitou potřebuje ženskou něhu. Co si však počít s chudinkami, které si nechaly vsugerovat, že něha je přežitek, že muž je vlastně soupeř nebo dokonce nepřítel, kterého je třeba deklasovat, a nejlépe mužskými metodami? Svět je sice zařízen spíš pro muže než pro ženy, ale sotva se zlepší tím, že místo mužů a žen budou jen muži různého pohlaví." - Jiří Žáček
Co rozdělil vlak, spojil zpátky rak.

Elenistar

hmmm.... zůstanu u "Všechny k plotně řetězem" - Citron
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

Permonick

@Lomikar ani nevím proč, ale hned mi to asociovalo Houellebecqovo: "Penis se dá vždy uříznout, ale jak zapomenout na prázdnotu vagíny?"
to by moh říct každej...

Citron

Hele, Lomikare, nevkladej mi do ust, neco, co jsem z nich sam nevypustil, jeste prijdu o svou povest lidumila... (no, vlastne mi do nich readsi nevkladej nic ;) )

Tento příspěvek byl upraven od Citron: 14 září 2013 - 01:23

3D hory? Ale prosím vás...

Lomikar

"Dělat z traumatické události emotivní drama, je v podstatě nechutné a z hlediska filmaře morálně nezodpovědné. Narážím například na Spielbergův Schindlerův seznam, kde (mimo jiné) scéna ve sprchách celý nesmírně komplexní a choulostivý problém zredukuje na "napětí" a otázku podvracení očekávání." - Michael Haneke

DD.

Joseph Heller:

Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.

Permonick

Že si protiřečím? A co má být? Protiřečím si... jsem velký, obsáhnu mnoho myšlenek. - Walt Whitman
to by moh říct každej...

Lomikar

tak jsem si na knižní aukci ukradl Vladimíra Sovlovjeva a není to zrovna autor k zahnání chmur

"As long as the dark foundation of our nature, grim in its all-encompassing egoism, mad in its drive to make that egoism into reality, to devour everything and to define everything by itself, as long as that foundation is visible, as long as this truly original sin exists within us, we have no business here and there is no logical answer to our existence."

a tohle je taky vynikající

"Imagine a group of people who are all blind, deaf and slightly demented and suddenly someone in the crowd asks, "What are we to do?"... The only possible answer is, "Look for a cure". Until you are cured, there is nothing you can do.
And since you don't believe you are sick, there can be no cure."

Tento příspěvek byl upraven od Lomikar: 19 říjen 2013 - 12:06

Amis

Tento výrok má pouze dva drobné problémy. Pokud je někdo slepý a hluchý tak je mu jakákoliv odpověď naprd ať věří čemu chce, druhý pak ten, že ta hluchota, slepota a demence jako nemoc je definice vnějšího pozorovatele, který s tou skupinou nemá nic společného a vůbec jí nerozumí, protože to poměřuje sebou jako etalonem zdravosti. :P
EDIT: přece jen jsem našel online povídku, která (pokud si dobře pamatuju) celkem zajímavě s tím citátem souvisí http://www.e-reading..._of_Vision.html

Tento příspěvek byl upraven od Amis: 19 říjen 2013 - 01:16

Lomikar

To je problém filosofie obecně, chceš-li pojmenovat problém, musíš se nad něj nadstavit a tedy poměřovat svojí perspektivou. Je to sice arogantní stanovisko, ale za a) je subjektivně měřitelné a za b) v jakékoli hierarchii je ten, kdo má o dva smysly více než ostatní dostatečně vysoko na to, aby si ten hodnotící úhel pohledu mohl dovolit. Jinými slovy: pokud by byl celý svět plný slepých a hluchých, jediný vidící a slyšící mezi nimi by byl logicky vyděděnec, který do onoho světa určitým způsobem nepatří a patrně by bylo úmyslem všech se dotyčného zbavit, nicméně s nejvyšší pravděpodobností by se jim to nemohlo nikdy podařit.

Ono to vytrženě z kontextu asi není tak znělý, v kombinaci s prvním výrokem to dává větší smysl :)

Permonick

Zobrazit příspěvekLomikar, na 19 říjen 2013 - 02:06 , napsal/a:

pokud by byl celý svět plný slepých a hluchých, jediný vidící a slyšící mezi nimi by byl logicky vyděděnec, který do onoho světa určitým způsobem nepatří a patrně by bylo úmyslem všech se dotyčného zbavit, nicméně s nejvyšší pravděpodobností by se jim to nemohlo nikdy podařit.

Nezapomínej třeba na Zem slepých od Wellse...
to by moh říct každej...

Amis

Zobrazit příspěvekLomikar, na 19 říjen 2013 - 02:06 , napsal/a:

Jinými slovy: pokud by byl celý svět plný slepých a hluchých, jediný vidící a slyšící mezi nimi by byl logicky vyděděnec, který do onoho světa určitým způsobem nepatří a patrně by bylo úmyslem všech se dotyčného zbavit, nicméně s nejvyšší pravděpodobností by se jim to nemohlo nikdy podařit.
Ne, jejich cílem by nebylo zbavit se ho, ale vyléčit ho :) , nebo by se mu to aspoň snažili radit jako v tom tvém citátu :P .
(Já to nemyslím zle, já jenom rád diskutuju ;) )

Lomikar

Simtě, ani mě nenapadlo to vzít zle.

Nevím jestli by ho chtěli vyléčit vzhledem k tomu, že by patrně nevěděli o jeho existenci.

Přičemž, když převezmeme tu metaforu, tak Sovlovjev byl, jako každý tehdy součástí nějakého společenského zřízení (of blind, deaf and slightly demented) nad kterým se cítil povýšen, byl schopen ho nějak analyzovat, ale nebyl s to vymyslet a aplikovat řešení. Celý ten citát, když ho vezmeme nejvágnějc co pude je vlastně takové zoufalé zvolání o uvědomění, že je to všechno špatně, ale není jasné v kterém bodě a patrně se to nedá změnit zejména z důvodů, že většina se vždy bojí změny a snaží se nevěřit, že je jí třeba.
A Sovlovjev vlastně tedy trpí stejnou nemocí, jako všichni ti hluší a slepí, ale jako jediný si uvědomuje, že je to nemoc a ne standard. Proto po dopsání oněch řádků šel patrně nakoupit pirožky, pozdravil domácí a po cestě pomohl staré paní přes ulici. Protože jaký má význam být jediný vidící a slyšící ve světě, který z nějakého důvodu zařídil, aby všichni tyhle smysly postrádali.

Ježiš já se rozkecal..

Elenistar

a přitom taková blbost
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

Oblud

Oblud

Nech bejt, Lomikar je určitě placen od slova ;) .

eyron

¨
„A proto chvála válce, pánové, válce, která nás změní a uchrání před lidstvím. Lidstvím, které nám nepřinese nic kromě únavné nudy a banality všednosti, kromě bolesti nesplněných snů, kromě prázdnoty a vědomí vlastní zbytečnosti a bezvýznamnosti. Válka nás zbaví lidství, které nám může přinést jedině nevěru žen, zradu přátel, aroganci nadřízených a lhostejnost bližních. Válka nás zbaví lidství, které nás přináší neurózy, žaludeční vředy, cirhózu jater, ledvinové kameny, zbytnění prostaty a infarkt, při nichž přijdeme o zbytek lidství na nemocničních lůžkách a o zbytek důstojnosti v útulcích pro veterány. Válka nás zachrání před uzavřeným kruhem alkoholu a drog, který nás dříve či později definitivně odlidští a zničí, takže nám nezůstane nic, žádná alternativa, žádné východisko. Připijme si na válku.“ (praporčík Levart, Andrzej Sapkowski – Zmije)
Nepotěší, neurazí...

Lomikar

"Patriotism is your conviction that this country is superior to all others because you were born in it." — George Bernard Shaw

Hoho

Hoho

Zeptáš-li se, budeš možná chvíli za blbce. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život. (čínské přísloví)

Havelock

Hoho: Tak to je dobrý, tohle přísloví si budu pamatovat do konce života, protože přesně tohle mi jednou řekl profesor na přednášce, když mě téma zaujalo a asi třikrát jsem se na něco zeptal. Ostatní moje aktivita vyloženě otravovala, protože každý chtěl, aby to co nejdřív skončilo. Když mě tak vlastně dá se říct pochválil, všichni pochopili, že nejsem blbec já, ale oni. Za týden byla přednáška už skoro celá jenom formou Q&A :D
Bez urážky!

Hoho

Hoho

Já jsem na tom podobně, často se ptám (zvlášť na škole jsem se často ptal) a ostatní se schovívavě usmívaj. Já to ignoruju, pánč potřebuju rozumět jak věci fungujou, což je priorita č.1 :)

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů