Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ex Libris : Novinky : Česká verze

kandelabr,  [14:20:45 | 18. Lis 2017]

Čtveráček : Novinky : Vyjde česky

ozzy,  [12:05:58 | 18. Lis 2017]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Dojmy : HotAC - Úvodní mise: Local Trouble

eMPavel,  [11:30:29 | 18. Lis 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

fuchso,  [11:17:47 | 18. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Monster Lands

polda,  [9:05:09 | 17. Lis 2017]

Gloomhaven : Novinky : Reprint kampaň - Kickstarter

majkoSVK,  [22:23:26 | 16. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Akulacz,  [19:36:38 | 16. Lis 2017]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

sydo,  [17:23:40 | 16. Lis 2017]

Velké herní události : Skrotená Hora 2017 : Skrotena Hora #5 - Jesen 2017 - 23.-26.11.

Gaspar,  [15:00:24 | 16. Lis 2017]

Velké herní události : Želiv 2018 : Želiv 2018

sydo,  [8:33:15 | 16. Lis 2017]

Mythic Battles: Pantheon : Kompost : Dostupnost

Havelock,  [7:24:14 | 16. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : d-day dice 2nd edition

klaymen,  [5:26:42 | 16. Lis 2017]

Sorcerer : Novinky : Krátké představení hry

Bresto,  [23:25:03 | 15. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sorcerer - Strategy card game

Magicus,  [13:39:14 | 15. Lis 2017]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Pravidla : FanMade Kooperativní kampaň k X-Wingu

eMPavel,  [10:58:53 | 15. Lis 2017]

Lisboa : Dojmy : Prvé dojmy

fuchso,  [0:52:59 | 15. Lis 2017]

Velké herní události : Deskožraní 2017 | 9.11. - 12.11. 2017 : Hodnocení her na Deskožraní

Levica,  [18:59:44 | 14. Lis 2017]

Červené palce - k čemu vlastně?

- - - - - palcování

• Nemůžete odpovídat na toto téma
107 odpovědí

btk

Nejprve popíšu, co se mi stalo. V jedné nejmenované diskusi jsem vyjádřil svůj osobní (pro někoho možná radikální) názor na systém bodování příspěvků a body obecně. Od jednoho váženého člena zdejšího webu jsem za něj dostal palec dolů, což mělo za následek snížení mé reputace o jeden bod. Později mi tento uživatel napsal "...prostě s takovým názorem nesouhlasím a vyjádřil jsem to palcem dolů. Od toho tady to palcování je..." Nedalo mi to a hledal jsem, jestli najdu něco o tom, jak používat palcování, konkrétně používání červených palců. V krátkém tématu palcování jsem našel příspěvek od rbx, kde píše "...Palcování tu funguje tak, že u každého příspěvku ve fóru je zelený a červený čtvereček se šipkou nahoru a dolů. Můžete tedy ohodnotit příspěvěk, který se vám libí či nelíbí...". Rád bych se tímto zeptal zdejších moderátorů nebo kohokoli povolaného - jak přesně bylo zamýšleno, že by se měly používat červené palce? Pokud budou červené palce sloužit k vyjádření nesouhlasu s daným názorem, umím si představit, že až jednou třeba napíšu, že se mi nelíbí Agricola a uvedu k tomu své důvody, dostanu tolik červených palců od příznivců této hry, že se na mě nebude hrabat ani Věra Pohlová. Nedej bože, abych napsal příspěvek, co mi vadí na systému hodnocení her :-) Je to tak OK? Uměl bych si představit červené palce za příspěvky, které budou vulgární nebo urážlivé, těch ale, počítám, bude minimum. A proto si neodpustím svou již druhou kacířskou myšlenku na tomto webu - nestálo by za to červené palce úplně zrušit a nechat jen zelené?
The cake is a lie.

ozzy

červený palec má být vyjádření nesouhlasu, když se spolu budeme bavit v nějaké diskuzi, tak ti taky řeknu, že s tebou nesouhlasím, pokud nebudu, tady to lze vyjádřit palcem dolů. nesmíte to lidi brát tak tragicky a brát si to tak osobně. proč proboha musíte vždycky tak komentovat, když vám někdo dá červený palec? nejsme sluníčkový stát, kde se všichni mají rádi a každý s každým souhlasí, prostě než se někdy psát s elaborátem tohoto rozsahu, dám palec dolů a je to
"Proč Já?!"
-ozzy-

Guest_Ringo_*

Guest_Ringo_*
ja se v tom nechci hnipat, protoze uz jsem byl obvinen, ze jsem utlocitny a fnukam nad pitomym minusem a ze je to jak v materske skole, ale ja treba prisel o bod za to, ze jsem ocitoval prvni dve vety regulerniho clanku na www.seznam.cz ohledne jednoho vtipu, ktery pronesl Karel Sip. Nebyla to moje myslenka, byla to jen citace, ktera me pobavila a zrejme za to, ze me to pobavilo jsem dostal minus a bod dolu.

Bodu nelituji, pal ho cert, jen jsem byl prekvapen, ze nekdo minusuje ocitovane vtipy ve vlakne "co me dneska pobavilo". tohle mi prislo jako ulet a muj nazor na to je, ze + a - dela reputaci a tim je dostatecnou odmenou ci trestem a vubec by se nemel bodovat at uz nahoru nebo dolu, je to zavadejici. Uz jen teba proto, ze nekdo udela pekne fotky a dostane za jednu fotku dva body a nekdo napise nejaky blabol, za ktery ho dejme tomu 6 lidi oboduje a ma vice bodu za nic nz ten, kdo vytvarel fotky. Stejne tak bych nesouhlasil se strhavanim bodu za minus, protoze jiyn nazor neznamena preci, ze by mel nekdo prichazet o body.

Havelock

Havelock

Pokud nutně musíš šířit svůj negativní názor, tak potom musíš přijmout i následky. Nejde o cenzuru nebo aby ses bál něco napsat, ale to, že pravidla diskuzí nejsou jiná než v reálném životě. Když řekneš nějaký holce ve společnosti, že je tlustá, tak musíš počítat s tím, že ne každý tě poplácá po zádech, nebo to přejde jakože nic.

ozzy

btw oblude za negativní palce se odečítají body? Pokud ano, budete spokojení, když by se odečítání bodů za negativní palce zrušilo?
"Proč Já?!"
-ozzy-

Ladik

Přátelé, je potřeba si uvědomit, že + nebo - dostává to, co jste napsali. Nikdo tady nehodnotí uživatele. Takže to, že btk dostal minus neznamená, že by někoho naštval, ale prostě se někomu nelíbilo to co napsal, nebo s tím co napsal někdo nesouhlasil.
Neberte si minusy osobně, vždyť jsme všichni hráči, a je to jen hra...
May the Schwartz be with you...

Wolfsen

Nerad bych za někoho mluvil, ale myslím, že těmi body je myšlena reputace.
I'm not insane! My mother had me tested!

Guest_Ringo_*

Guest_Ringo_*
Ladik81: souhlasim naprosto, stejne tak s Havelockem, ale kamen urazu je, ze byt to neberes osobne, tak osobne prijdes o body a tady se srazi princip s tezi - je to vyjadreni souhlasu ci nesouhlasu. Prosim. Proc ne, ale principielne za jinynazor nema byt nekdo perzekuovan strhavanim bodu. To uz neni projev souhlasu ci nesouhlasu. ted to neberu osobne, ale ciste obecne - minusem nejen ze nesouhlasim, ale dotycneho i konkretne poskozuji. Principielne to povazuji za spatne a neslucuje se to s tezi, ze si z toho nikdo nic nema delat, vzdyt jde jen o nesouhlas jinych.

ozzy

btw pro mě by byla čest honosit se titule Pure Evil! :-)
"Proč Já?!"
-ozzy-

Guest_Ringo_*

Guest_Ringo_*

Zobrazit příspěvekWolfsen, na 24 leden 2013 - 08:56 , napsal/a:

Nerad bych za někoho mluvil, ale myslím, že těmi body je myšlena reputace.

Nprijdss jen o bod reputace, prijdes i o body, ktere ziskavas treba za fotky nebo recenze a take za pozitivni palce nahoru.

ozzy

takžde kdyby se mínusovými palci o body nepřicházelo, bylo by to ok?
"Proč Já?!"
-ozzy-

kren

Nepleťte si pánové pojem body a pojem reputace.

Navíc je tady vždy uvedeno, kdo palec dolů dal a tak si to taky musí obhájit. Palec dolů dát někomu za názor, že má nebo nemá někdo rád Agricolu nebo jakoukoli jinou hru by mohl dát jenom debil. Za palec dolů btk, který kritizoval existenci bodování se nestydím a prostě se mi ten názor a jeho zdůvodnění nelíbilo. Když se vám něčí názor nelíbí, a je to pro vás opravdu zásadní, tak klidně palcujte dolů, od toho to tady je. Proč bych nemohl vyjádřit takovým způsobem nesouhlas. Pokud dotyčný bude chtít zdůvodnění proč jsem to udělal, podívá se, kdo palec dolů dal a může se mne na to zeptat v soukromé zprávě a nebudou se zbytečným vysvětlováním něčího soukromého názoru (palce dolů) plevelit diskuze.

Pokud je za palec dolů strháván bod (nevím jestli je), tak to administrátoři zruší a bude posekáno ne? Stačí jen snížení reputace.

Tento příspěvek byl upraven od kren: 24 leden 2013 - 09:17

So say we all

Ladik

Ringo, tady s Tebou nemohu souhlasit. Jak jsem psal, je to hra. Jak tě tím, že ti udělím minus poškodím? To je jako kdybys při hře človeče nezlob se řekl, že ten kdo tě vyhazuje, tak tě poškozuje.

Guest_Ringo_*

Guest_Ringo_*
ozzy: jak jsem napsal, ja osobne nesouhlasim, aby za minus ci dokonce plus se bodovalo (tim nemam na mysli body reputace, ale proste body jako body). Nicmene nerikam, ze tenhle system mat ted hned zrusit, necht je o tom diskuse a vetsina rozhodne.

Guest_Ringo_*

Guest_Ringo_*
Ladik81: takze ciste hypoteticky si zahrajme hru, ze se mi nelibi jediny tvuj nazor a kdyz ti dam dneska 10 minusu, zitra taky, pozitri taky, tak ti zhatim vysledek zdejsiho hodnoceni za tvou praci na nejakem prekladu hry. Tohle je hra?

Ladik

Ano je to hra. Existuje spousta her, ve kterých ti muže protihráč uškodit...

Ale stejně si pořád nejsem jistý, že se odečítají i body za překlady apod. Schvílně, hoď mi se minus. ať si to vyzkouším.

Tento příspěvek byl upraven od Ladik81: 24 leden 2013 - 09:15

kandelabr

Zobrazit příspěvekRingo, na 24 leden 2013 - 09:10 , napsal/a:

Ladik81: takze ciste hypoteticky si zahrajme hru, ze se mi nelibi jediny tvuj nazor a kdyz ti dam dneska 10 minusu, zitra taky, pozitri taky, tak ti zhatim vysledek zdejsiho hodnoceni za tvou praci na nejakem prekladu hry. Tohle je hra?

šmárja, to je ale magorský nápad :)

Tento příspěvek byl upraven od kandelabr: 24 leden 2013 - 09:15

ostříš!

Guest_Ringo_*

Guest_Ringo_*

Zobrazit příspěvekLadik81, na 24 leden 2013 - 09:13 , napsal/a:

Ano je to hra. Existuje spousta her, ve kterých ti muže protihráč uškodit...

Ale stejně si pořád nejsem jistý, že se odečítají i body za překlady apod. Schvílně, hoď mi se minus. ať si to vyzkouším.

Promin, ale tady smesujes dve veci. Hra na reputaci je fajn, hrejme ji. Nicmene hru o tom, ze prichazis o body v pripade, ze s tebou nekdo nesouhlasi, kdyz reknes, Agricola me nebavi proto a proto, to neni vyjadreni odlisneho nazoru a nesouhlasu, to je palec dolu, ktery ti strhne realny bod a to nejen z reputace, ale i z toho, co si tu treba tvrde odpracuje (aby nedoslo k mylce, bavim se opet obecne, protoze ja si tu nic zatim tvrde neodpracoval, tudiz nad tratou bodu za nejaky nesmysl neplacu, nefnukam a nic podobneho). Stale resim princip, ktery se netyka jen me, ale bude se casem tykat ostatnich.

Opet mam takove prirovnani. Predstav si, ze si te zavola sef a rekne - hele, ty fandis Sparte a to se mi tuze nelibi, mas 10% z platu dolu. Je to ferova hra, varoval jsem te, ze existuje nejaka hranice a tou je to, ze nesmis fandit Sparte, coz jsi udelal. Pristoupis na takovou hru a nebo se ti bude zdat, ze ti jaksi pravidla neumoznuji volbu?

kren

Řekl bych pánové, že někteří ještě nepochopili smysl palcování v diskuzích a možnost zisku reputace na jedné straně příjemný diskutér a na druhém pólu nepříjemný prudič. Je to o tom, ke kterému pólu bude ten který uživatel palcováním podle názoru komunity inklinovat.

A Ringo znovu opakuji, nežeňme to do absurdností a jak jsem výše uvedl palec dolů za názor, že se někomu nelíbí Agricola může dát jenom debil.

Tento příspěvek byl upraven od kren: 24 leden 2013 - 09:24

So say we all

Ladik

Děkuji za minus. Ale body mi opravdu neubyly. Pouze mám nad jménem místo 40 bodů reputace 39. toť vše

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů