Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Blacklist neplatičů a podvodníků?

rbx,  [14:06:36 | 18. Říj 2017]

Gloomhaven : Novinky : Reprint kampaň - Kickstarter

Ladik,  [13:52:19 | 18. Říj 2017]

Velké herní události : Deskožraní 2017 | 9.11. - 12.11. 2017 : Úvaha nad Deskožraním a pár pravidel

Andy,  [13:52:17 | 18. Říj 2017]

Ostatní pokec : Film : Blade runner 2049

Permonick,  [12:53:42 | 18. Říj 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Permonick,  [12:41:52 | 18. Říj 2017]

1880: China : Kompost : Objednávka hry od Lonnyho

Rijak,  [12:22:59 | 18. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Akulacz,  [11:56:56 | 18. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Downfall

rbx,  [11:42:33 | 18. Říj 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Permonick,  [11:04:30 | 18. Říj 2017]

Velké herní události : Deskožraní 2017 | 9.11. - 12.11. 2017 : Organizační pokyny

rbx,  [10:43:32 | 18. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Odhad hodnoty zbierky na BGG

eyron,  [9:31:38 | 18. Říj 2017]

Studená válka 1945-1989 : Novinky : Bratislavská liga SV 2017

Gaspar,  [9:08:31 | 18. Říj 2017]

Velké herní události : Skrotená Hora 2017 : Skrotena Hora #5 - Jesen 2017 - 23.-26.11.

Gaspar,  [8:58:38 | 18. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

Grew,  [8:51:46 | 18. Říj 2017]

Velké herní události : Deskožraní 2017 | 9.11. - 12.11. 2017 : Přihláška na Deskožraní 2017

rbx,  [19:20:34 | 17. Říj 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

kren,  [18:05:35 | 17. Říj 2017]

Star Wars: Destiny : Pravidla : Speciální akce přetáčení kostek

Luke,  [16:10:54 | 17. Říj 2017]

Star Wars: Destiny : Pravidla : Ovládnutí bojiště

rbx,  [16:09:54 | 17. Říj 2017]

Star Wars: Destiny : Pravidla : Kanan Jarrus

vlastus,  [14:14:35 | 17. Říj 2017]

DOOM: The Board Game : Úpravy komponent : Set kostek

wlcina,  [14:00:35 | 17. Říj 2017]

Gloom of Kilforth

• Nemůžete odpovídat na toto téma
118 odpovědí

Polylux1

Koukam ze 20. by to melo bejt v UK a pak behem 2 az tri tydnu vsude... Muj reflex kterej jsem zdedil po mamince: mate spravne vyplnenou adresu? :)
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

VitekS

Tak angláni už to tenhle týden začali rozesílat, jak to vypadá s dodáním do ČR?

Tento příspěvek byl upraven od VitekS: 09 červen 2017 - 06:34

Duirin

Duirin

Mně před 2 dny přišel mail, že za 5-10 pracovních dnů bych to měl mít doma.

VitekS

Tak to je super. Pak napiš až budeš chtít mojí adresu, do Prahy se teď moc nedostanu

Kubrt

Paráda! :)
Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.

VitekS

Tristan nahodil kickstart na expansi, jde do toho někdo?

Duirin

Duirin

No, za 22 liber plus poštovné se mi do toho nechce.
A asi se nám už nepodaří dát dohromady nějaký 10-pack nebo tak něco, abychom měli výraznou slevu jako u základní hry (pokud by ji tentokrát vůbec Tristan nabídl).

Totalpan

Totalpan
no mě první vlna nějak minula, teď se o to začínám trochu zajímat (trochu více), takže pokud bych do toho šel tak beru komplet vše. Může mi někdo zdůvodnit proč do toho nejít a tím i ušetřit. Díky

fifipirko

fifipirko
Jake to je? Nejaky.pocity ze hry? Premyslim,.premyslim at se ze me kouri...

icebear

icebear

Mal som možnosť si zahrať viacero hier, cca sme stihli cez leto okolo 7-8 hier.

Hra má krásnu grafiku, na tie karty sa dá fakt veľa pozerať, je ich tam veľa :D
ponúka zaujímavý mechanizmus, kedy si každý hráč vyberie náhodne príbeh, alebo ak chcete misu, ktorá sa skladá zo 4 častí a na jej naplnenie je potrebné získať kľúčové slová, ktoré sa uvádzajú na rôznych kartách, ktoré počas hry získavate. Tie slová sa nachádzajú úplne na každej karte a vždy ich je viac, či už to je predmet, kúzlo, pomocník, teda hocičo. Príbeh hra neponúka až tak silný, ale mechanizmus slov funguje dobre. Okrem toho sa mi v hre páčilo, že vždy ak ste nejaké územie prehľadali a podarilo sa Vám splniť to čo tam bolo uvedené, boj, presvedčovanie, a pod. Tak kartu ste si mohli nechať, a ešte k tomu ste získali nejaké peniaze, ale tiež ste mohli vymeniť kartu za náhodný žetón, ktorý Vám mohol pridať viac peňazí alebo aj iné jednorazový bonus. Hra sa takto postupne odvíjala a každí ukončené kolo hráčov sa potiahla karta udalosti, ktorá niektoré územie premenila na územie s gloomom a toto územie nebolo veľmi obývateľné. Dostávali ste tam automatické zrnenie ak ste tam skončili svoj ťah. Ak sa niektorému hráčovi podarilo splniť všetky štyri úlohy a naplniť príbeh, mohol sa stretnúť so záverečným bossom, ktorý prišiel do hry. To bolo možné hrať tak, že kto prvý porazí bossa vyhral, alebo sa mohlo hrať cooperativne. Tieto možnosti tam boli zvládnuté dobre.

na prvý pohľad hra pôsobila dobre a zaujimavo,no po viacerých partiách sme prišli aj na nejaké tie neduhy a trocha sme si upravili pravidla, ale nakoniec aj tak sme sa uspokojil z pár partiami a hru som posunul ďalej.
Aj keď sa balík udalostí vždy premiešal, relatívne po dvoch troch hrách sa to teda dobre pamätalo a už sa to len opakovalo. Tiež ak niekto potiahol silnú kartu stretnutia, hra ho mohla veľmi slušne zarezať ešte v počiatku a potom sa z toho ťažko dostával. Stalo sa nám že sa niekto nemohol rozbehnúť a nakoniec sa mu prvá a druhá úloha splnila automaticky na základe toho že iný hráč už dosiahol 3 a nakoniec aj 4 úlohu. No ale to už bolo teda zdatne neskoro. Problém bol že ak si hráč vytiahol niečo fakt silné a to na neho zaútočilo, tak bolo rýchlo vybavené. Ďalšie kolo hráč začínal len z dvomi životmi a to bohužiaľ znamenalo, že celé ďalšie kolo sa len liečil. Kedže koľko má hráč životov, toľko má aj akcii v jednom kole. Občas sa to dalo čím si zväčšiť, ale inak to bolo všetko. A bol sakra rozdiel, ak niekto mal splnené 3 úlohy a mal zrazu 7 zdravia a 7 akcii a druhý hráč dostal zadarmo splnenú prvú úlohu a ešte k tomu hneď niečo zarezalo, na druhú stranu asi to k tej hre patrí.
My sme si hrou prešli par krát, ale prvotné nadšenie celkom rýchlo vyprchalo.

Poľa mňa by hre prospelo tak dvojnásobok udalosti a aj viacej kariet stretnutí, aj keď boli 4 druhy miest v hre, tak kariet v každom bolo asi 25 a dosť rýchlo sa to obohralo. Možno ak by si človek doprial hru raz za čas, tak by si to svoje miesto našlo, predsa len mechanika práce zo slovami bol dobrý nápad a celkovo hra mala hlavu aj pätu, len aj tak tomu čosi chýbalo. Dalo by sa o tom ešte písať, ale tak na rýchly obraz o hre by Vám to snáď mohlo postačiť.

Totalpan

Totalpan
Hm, tak teď jsem na vážkách, vizuál je fakt supr, ale to statní, za tu cenu nevím, nevím. No ještě mám 22 dní na rozmyšlenou.....
Díky za názory/zkušenosti

klaymen

klaymen

Tak stretchgoal za ~£150k bude to samostatne rozsirenie Touch of Death co Tristan planoval na buduci rok, ako addon za £48.
"Please don't think I'm a bigot. I kill races equally." - Postal Dude

Duirin

Duirin

Je k tomu někde víc info kromě grafické zmínky na úvodní stránce?

klaymen

klaymen

Tristan v komentaroch spomenul ze v priebehu dneska (zajtrajska?) planuje o tom vydat update.

klaymen

klaymen

There ya go:
https://www.kickstar...s/posts/2013776

VitekS

tak o tom bych celkem i uvažoval

Duirin

Duirin

Hm, já tomu moc nerozumím, proč to tam takto přidal. Nedává mi to smysl a trochu mi to přijde jako habaďůra.
Jako ... asi bych to chtěl, ale tenhle způsob se mi moc nelíbí.
To si snad radši počkám na řádnou kampaň pro Touch of Death a budu doufat, že tam půjde vzít jako add-on ty expanze z aktuálního Kickstarteru.

A to se jindy do některých KS vrhám bez rozmyslu.

klaymen

klaymen

Technicky mi to je jedno, lebo ked (ak) zacne kampan pre ToD, tak stretch goaly co sa tam odomknu dostanu aj ludia z tejto kampane co si vezmu ToD ako addon.
Navyse spominal ze uz sa v tejto kampani v podstate blizi k stropu co sa tyka SG.

Duirin

Duirin

To ty SG za ToD bychom dostali zdarma?
Jo, vlastně asi jo... ono by to ToD stejně rozesílal až po skončení kampaně na ToD, takže tam by se pak krabice kompletovaly až včetně SG.
Ale je to prostě divný, nicméně to budu sledovat.

Tento příspěvek byl upraven od Duirin: 13 říjen 2017 - 10:38

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů