Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

leizeQ,  [9:45:35 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Lumirius,  [9:44:54 | 20. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Isek,  [9:07:16 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:34:57 | 19. Bře 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [16:39:52 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Emperors Board Game

Fiocu,  [10:29:54 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Co je to za deskovku?

Savager,  [9:38:45 | 19. Bře 2019]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

Grom,  [7:14:33 | 18. Bře 2019]

Munchkin : Pravidla : Zeď v prášku

kuba1,  [7:07:37 | 18. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladins of the West Kingdom

Wolvik,  [16:47:06 | 16. Bře 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

Sir_Miner,  [17:47:30 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Sir_Miner,  [17:38:10 | 15. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Lomikar,  [15:48:05 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Azalin,  [14:05:16 | 15. Bře 2019]

Sword & Sorcery

• Nemůžete odpovídat na toto téma
81 odpovědí

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Gremlin project a Ares Games (tvorci Galaxy Defenders) prídu v septembri (září) na kickstarter s novým projektom.

Prvé info môžete získať buď tu: http://www.sword-and-sorcery.com/
alebo na FB page: https://www.facebook...orceryBoardGame

Veľa toho ale zatiaľ nie je, avšak podľa prvých správ je možné, že to bude Galaxy Defenders vo fantasy oblečení, resp. veľa prvkov zrejme bude podobných.

Tento příspěvek byl upraven od ludomyl: 27 červenec 2015 - 02:16

klaymen

klaymen

Prave som to pozeral. Az to bude na styl GD tak budem rad, ale snad to nebude len reskin. Kazdopadne pockam na september.
"Please don't think I'm a bigot. I kill races equally." - Postal Dude

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Auuu... tak toto bude bolieť... moju peňaženku :D
Vložený obrázek

VitekS

já marně prosím ať to vypadá hnusně a je to nehratelné :D

ozzy

další kooperačka, další rádoby vymazlená grafika, další kickstarter.... třeba se pletu, ale obávám se, že půjde jen o další z řady...
"Proč Já?!"
-ozzy-

Elenistar

hlavně já vámnevím.... dneska skrz ten počítač umí dělat figurky kde kdo... ale přijde mi, že ty vytisknutý jsou kvalitatvině dost špatné... hlavně zdaleka nevypadají tak hezky jako na tom 3D modelu...
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

rbx

presne jak rika David... plastova figurka pak bude mit zalite detaily, zaoblene hrany a hlavne bude 3cm vysoka, takze to co je vse videt na tom obrazku, nebude v realu realizovatelne.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

peca

Oni to budou "tisknout" na 3D tiskárně? To bych věřil, že bude stát za prd, ale to se používá spíš na modely prototypů.
Nebo myslíš obecně finální plastové výlisky? Protože je fakt, že třeba Deadzone od Manticu rozhodně nic moc...
// aha, Radek osvětlil :)

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Tak ja sa nepovažujem za "fajnšmerkra", mne sa figúrky od CMoN a aj od Aresu (teda až na tie dvoj miestne podstavce zbytočne oddelené) páčia. Ja ich nemaľujem a nie som ani taký detailista, aby ma niektoré nepresnosti odrádzali. (Tým nekritizujem tých, ktorí sú, ja som taký zase v iných oblastiach, ale v tejto umeleckej až tak veľmi nie.)

A fantasy kooperačku figúrkovú ešte nemám. Kooperačku mám sci-fi (Galaxy Defenders) alebo zombie (Dark darker...), rád by som zbierku o jednu fantasy obohatil.

(Ak máte na nejaký návrh na zaujímvú RPG figurkovú fantasy kooperačku, tak sem s ním.)

Takže mne to zase až tak nepríde, že ďalšia rovnaká hra ako všetky ostatné. Skôr som zvedavý, či to nebude len fantasy klon GD, to by ma samozrejme sklamalo. Samozrejme ak ide iba o to, či je veľa kooperatívnych hier, tak je. Ak ide iba o to, či je veľa fantasy hier, tak je. Ale v poslednej dobe, ak je niečo fantasy, tak je to skôr hororového tipu a to ja zase moc nemusím. Takže si myslím, že aj táto hra má potenciál si nájsť svoje miesto medzi fanúšikmi. Ale samozrejme rozumiem tomu, že iní ľudia majú inú obalsť záujmu alebo širšie pole záujmu a tam sa im táto hra môže len pridávať ako jedna z ďalších.

Pilgrimage

Pilgrimage
Každý máme nějaký vkus: to co jsem zatím viděl mi připadá klišovité a nezajímavé.
Zhruba podobné publikum má řekl bych Dungeon Saga:
https://www.kickstar...t/posts/1240160

Kromě Mythu žádné další čistě kooperativní čistě fantasy na gridu neznám, je ještě nějaké?

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
No, Myth ma zaujímal veľmi, len na KS som ho nechytil a potom recenzie a komplikácie ma odradili.

Ja si myslím, že GD priniesli niekoľko zaujímavých mechanizmov a ak sa od nich odrazia k niečomu ďalšiemu, tak to pre mňa nezaujímavé byť nemusí. Ja som o tom práveže zatiaľ skoro nič nenašiel, takže nemám podľa čoho súdiť. Možno to nakoniec sám zavrhnem, alebo nebudú peniaze, alebo ma to jednoducho nezaujme.

Sú niekde k tomu nejaké info okrem tých dvoch, čo som dal ja?

EDIT: Ja hrám a sledujem hry trochu viac tak 3-4 roky, takže zase pre mňa je veľa pôvodných epík do dnes tajomstvom, ktoré neviem či vzhľadom k mojej lokalite niekedy preskúmam, preto je pre mňa veľa vecí ešte nových a zaujímavých.

Tento příspěvek byl upraven od ludomyl: 28 červenec 2015 - 05:34

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekludomyl, na 28 červenec 2015 - 05:29 , napsal/a:

No, Myth ma zaujímal veľmi, len na KS som ho nechytil a potom recenzie a komplikácie ma odradili.

Ja si myslím, že GD priniesli niekoľko zaujímavých mechanizmov a ak sa od nich odrazia k niečomu ďalšiemu, tak to pre mňa nezaujímavé byť nemusí. Ja som o tom práveže zatiaľ skoro nič nenašiel, takže nemám podľa čoho súdiť. Možno to nakoniec sám zavrhnem, alebo nebudú peniaze, alebo ma to jednoducho nezaujme.

Sú niekde k tomu nejaké info okrem tých dvoch, čo som dal ja?

EDIT: Ja hrám a sledujem hry trochu viac tak 3-4 roky, takže zase pre mňa je veľa pôvodných epík do dnes tajomstvom, ktoré neviem či vzhľadom k mojej lokalite niekedy preskúmam, preto je pre mňa veľa vecí ešte nových a zaujímavých.

Myslel jsem to tak, že mi moc nepřipadá zajímavá grafika a pojetí.
Nešlo mi o to, že přejímají nějaké mechaniky.

Duirin

Duirin

To je dilema - počkat na tohle nebo jít do Galaxy Defenders?

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Tak tu máme prvé odlišnosti od Galaxy Defenders - a to karty hrdinov - na obrázku vidíte kartu pred smrťou a kartu po smrti - áno, hrdina bude môcť pomáhať svojim spoluhráčom aj po svojej smrti, už síce nie tak mocne, ale predsa len nejako:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Bavíme sa o podobnosti s Galaxy Defenders, ale zatiaľ sa naskytá podobnosť s Descentom, aj keď vyriešené trochu inak - každý hrdina bude mať dve zamerania, z ktorých si môžete vybrať:
Vložený obrázek
Vložený obrázek

Tento příspěvek byl upraven od ludomyl: 04 srpen 2015 - 03:30

acedrac

Tie karty v príspevku #14 sú teda graficky hnusné. Už len tie tri fonty dokopy, do toho kurzíva, tučný rez ajajáj. Preplácané a neprehľadné.
---
boardgametales.wordpress.com

Luke

Luke
Tak to si myslim, ze maji prave schvalne, aby videli, co tam nejlip sedne. Jsou to jen ukazky a rendery.

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Nemyslím si, že to je test. Aj u GD je grafická stránka kariet na druhom miesta za funkčnosťou. Aj keď vzhľadom na to, že im ide o funkčnosť, tak volia hrozné fonty - pravidlá GD sú písané takým tým rozťahaným "Book old style" fontom, že oči ide človeku roztiahnuť. Toto im fakt nejde a nechápem, že si na to nenájdu nejakého človeka, ktorému to ide.
Ale zase ak budú mechanizmy zaujímavé, tak mi jeden tip kariet takýto vôbec nevadí. Podobne ako u GD s kartami prídeš do styku len minimálne a tak to človek až tak nerieši.
Samozrejme, ak by to ale mala byť kartami ovládaná hra a budú takéto chaosácke, tak to už stojí za zamyslenie. Ale ak to bude len karta hrdinu, či nejakého vybavenia, tak som videl i škaredšie karty u lepších hier :D

Sorcerer

Prečo mám pocit, že tvorcovia nemajú ani páru čo to s&s znamená. Veľmi Zle.

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Vysvetli prosím ako to myslíš. Ďakujem

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů