Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

falco,  [18:35:01 | 18. Lis 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 9 - Jesen 2019 - 14.-17.11.2019

tarvika,  [14:28:05 | 18. Lis 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Včera zemřel Chad Jensen (Combat Commander)

Bifi,  [13:42:07 | 18. Lis 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [9:15:49 | 18. Lis 2019]

Mistfall : Dojmy : První dojmy ze sólo hraní

Hoho,  [18:08:27 | 17. Lis 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:43:42 | 15. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Vampire: the Masquerade - Blood Feud a Mega Board Game

zgrywus,  [18:37:05 | 15. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

falco,  [11:48:26 | 15. Lis 2019]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

kandelabr,  [16:11:20 | 14. Lis 2019]

Leaving Earth : Dojmy : Dojmy

Coywolf,  [15:29:34 | 14. Lis 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

zgrywus,  [10:33:34 | 13. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Happy,  [15:15:36 | 12. Lis 2019]

Cave Evil : Novinky : Mini rozsirebi pro CE a Warcults

Siaron,  [12:20:25 | 12. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Grécko v téme hier

pecovarhy,  [22:21:11 | 9. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Legacies

Onas,  [18:32:57 | 9. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Pitrs82,  [17:57:45 | 7. Lis 2019]

Velké herní události : Deskožraní 2019 | 7.11. - 10.11. 2019 : Kdo pojede?

rbx,  [13:28:51 | 7. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [8:06:00 | 7. Lis 2019]

Velké herní události : Deskožraní 2019 | 7.11. - 10.11. 2019 : ORGANIZAČNÍ POKYNY

rbx,  [1:29:26 | 7. Lis 2019]

Mistfall

2  0  0.0
Plne kooperatívna kartová adventure hra z fantasy sveta. 5 příspěvky · 1 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

První dojmy ze sólo hraní

• Nemůžete odpovídat na toto téma
4 odpovědí

HappyCerberus

HappyCerberus
Tak jsem si dnes zkusil zahrát první úvodní Quest (spoiler: dostal jsem na budku).

Setup je poměrně jednoduchý. Po volbě questu, který může upravovat setup se na herní plán rozmístí čtvercové dílky reprezentující jednotlivé lokace (typicky 3x3). Hrdinové dostanou balíček složený ze základních schopností a výbavy.

Vložený obrázek

Při odkrytí nového dílku krajiny, nebo při vstoupení na políčko které není "safe" se vyvolá encounter. Náhodně vytažená karta popíše jaký typ a kolik monster se má náhodně vytáhnout z monster decku (standardně 3 barvy, tady jenom zelený).

Vložený obrázek

Monstra naběhnou na hrdiny dle aktuálního threat levelu.

Vložený obrázek

Nejdřív útočí hrdinové. S tím že je možné provést libovolný počet fast nebo reflex efektů a jednu "regular" akci. Ale pozor, použité karty typicky jdou na discard balíček který se dá dostat zpět do balíčku jenom pomocí odpočinku (discard reprezentuje únavu hrdiny). Je teda potřeba velmi dobře promyslet kolik karet je človek ochoten na tu kterou příšeru obětovat.

Po hrdinech útočí monstra. Každý dmg který projde způsobí přesun karty z ruky (pokud není, tak z balíčku) do hrobečku. Z hrobečku jde karty pořád dostat zpět, ale jdou přes discard, takže na vrácení karty do balíčku je potřeba 2 body odpočinku (restore).

Hra má poměrně děsivé množství ikonografie nicméně musím říct, že po prvním souboji jsem měl jasno a nedělalo mi to žádný problém.

Celkově mi tato hra nejvíce připomíná taktická RPG na počítači. Jednotlivé karty se vůči sobě kombí, ale je potřeba se důsledně rozhodovat zda stojí za to spálit v jednom kole 4 karty (a pak trávit vzácný čas odpočinkem), nebo raději natáhnout souboj na víc kol.

A rada na konec, před finálním bosem si důsledně odpočiňte :-)

HappyCerberus

HappyCerberus
Další fotky: https://imgur.com/a/x7AG6#0

VitekS

Díky za dojmy. Sice mě to trochu připomíná Pathfinder, ale vypadá to dobře

Hoho

Hoho

Včera jsem to koupil, tak jsem zvědavej. Pojedu to taky sólo.

Hoho

Hoho

Jo, tak hlásím, že po osmi hrách mě to začalo bavit naplno. Pravidla jsou napsaný ohavně, ale když si člověk vytiskne jejich novou verzi, která oproti tvrzení autora pouze doplňuje nikoli nahrazuje starou verzi a prokonzultuje pár nesrovnalostí na BGG, má to pohromadě a vyplatí se to, poněvadž jako hra je to dobrý a poměrně pestrý.

Mimořádně se mi líbí nepřeplácaná, ale nešizená grafika, kde je jasně oddělený to, co je hezký, a to co je funkční.

Mistfall je často přirovnávanej k Mage Knightovi, což svádí, poněvač se tam chodí po lokacích a na těch se bojuje pomocí jakýhosi podivnýho deckbuildingu. Takový jako parodie na deckbuilding, kde se karty točej tak málo, že není potřeba je ani obalovat. Mage Knight je podstatně složitější, delší a komplexnější hra, a asi i lepší. Tohle je složitý jen v tom, že to má blbě napsanej manuál. Ale zase je to odehraný za 40 minut a setup to má tak na pět minut max.

Jako sólovka to funguje skvěle, s jedním hrdinou se dá krásně chodit. Na víc hrdinů najednou jsem si zatím netroufnul, poněvadž to není hra, kterou lze hrát intuitivně a s počtem hrdinů roste náročnost nelineárně.

Tento příspěvek byl upraven od Hoho: 17 listopad 2019 - 06:25

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů