Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

ozzy,  [19:41:12 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [11:07:03 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

Lolo,  [15:46:46 | 15. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [14:19:36 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Trigron,  [9:47:12 | 10. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : POPPLE gaming

acedrac,  [23:59:17 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Snowdonia Deluxe Master Set

fuchso,  [22:37:54 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Ryko,  [21:38:46 | 8. Srp 2019]

Hra roku 2014 - vyhlášení s výherci (duh!)

video hra roku 2014 vyhlášení zverev

• Nemůžete odpovídat na toto téma
73 odpovědí

rbx

tak jsem se hodne dlouho rozmyslel, co sem napsat...

Na jednu stranu jsem hrozne rad, ze se takovato anketa udelala a ze lidi hlasovali a psali ruzne duvody proc jo a proc ne a paradne se to rozjelo.
Na druhou stranu me mrzi, ze vysledkem je punkova zalezitost, kterou pochopi jen par zasvecenych a je to format, ktery se neda pustit jako reprezentativni vysledek do sveta.

Vim ze to cele dela Ozzy ve svem volnem case, ze to dela ze sve vule a take podle sebe a je rad, ze mu do toho nikdo nezasahuje, ale to neznamena, ze bych se k tomu nemohl vyjadrit. Me se cela ta anketa a jeji format moc libily. Ozzy to mel paradne vymyslene a obetoval tomu spoustu casu, ale proste me mrzi, ze se ten vysledek neda nijak pouzit. Popularizovat deskove hry tak, ze se nekde posadi parta znalcu u pivnich flasek s cigarem a zacnou mluvit o hrach, kterym sice hodne rozumi, ale podaji to v pub punk stylu, tak bohuzel nemuzu pouzit nikde jako reprezentativni vyber her podle Deskozrouta.

Deskozrout jako takovy uz ma nekolik stovek registrovanych uzivatelu, denne sem leze pres 1000 lidi, a proto by se mi moc libilo, mit nejake hezke video NEJ HER podle Deskozrouti komunity. Jenze takto to vypada, ze tu je mala hrstka cca 50 lidi, co rozumi zdejsimu insider humoru a berou ho, hlasovali samozrejme v ankete a i vyhlaseni je udelano jaksi pro ne, ale ta vetsina uz je tak nejak mimo. A ja bych byl hrozne nerad, abychom zili v nejake bubline, ze mimo tech 50 stalych lidi, co jezdi na vsechny srazy a aktivne se podili na chodu DZ, nikdo dalsi, na koho se da obratit, neexistuje.

Celkove vzato jsem moc a moc rad, ze tu ta anketa byla a ze se o to Ozzy postaral, ale jsem zklamany, ze se vysledek neda pouzit a za chvili po tom nikde nestekne ani pes a bude se tomu nejaky cas smat uzka skupinka lidi, nez to uplne zapadne. Prijde mi to pak jako zbytecne vyhozena energie.

Tak to je vse, snad mi porozumite, o co mi jde.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Kubrt

To asi nejde brát jako "top hra deskožrouta" pro těch 1000 lidí co sem denně chodí. O tom se vedla diskuze už loni. Spíš to berme jako videjko a akci pro těch x lidí tady, co se znají, co znají ozzyho, Lomikara a Syda. Je to celé ozzyho iniciativa a upozornění před videem padlo. Kdyby tímto způsobem kluci na akci uváděli tombolu, tak bysme byli všichni nadšení, proč tedy nejsme teď, když to pustí do světa, aby to viděli i ti, kteří na akci nemohli? :)

Ozzy, dík za zorganizování a za věnované úsilí. A ano, to video je strašidelné. :D Ale to je zjevně účel.

Radku, a brání nám udělat nějaký "oficiální" žebříček a natočit pak video? Pokud vím, tak letos ani deskofobie neplánuje nějakou cenu, tak by pro to i mohl být prostor.. Ozzymu by to snad nevadilo. :)
Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.

sydo

Ano, kazdy by udelal neco lepsiho, jen to jaksi nikdo neudela :) jen nechapu tu zminku o insider humoru. Myslil, ze o tech hrach jsme neblekotali, co je na tom za insider?
Mám ti zabít mámu, ty sráči?!

ozzy

Radku smim taky? :-) tak ja si za timhle formatem stojim, od zacatku to prezentuju jako deskoherni underground. A ono to svoje priznivce ma. Pro mainstream je tu deskofobie, my se snazili (dobre, zas tak moc jsme se nesnazili) udelat neco uplne jinyho. A popravde ani bych nechtel, aby se to pak pouzivalo nekde jinde a dal. Neni to moje vina, ze to aktualne je v cr nejvetsi anketa o hre roku. Kvuli tomu nic menit nehodlam, naopak me to mozna i utvrzuje v mem prisrupu :-). Ty rikas, nestekne ani pes, to mas mozna pravdu, ale stekne pes po nejakem vyhlasovani, ktere mela deskofobie? Takze je to jedno. Ja nemam kapacitu, naladu ani mentalni uroven delat neco velkolepyho, co by pritahlo tisice lidi aby zahlasovali, nicmene delat to muze kdokoliv jiny, ale nedela. A chapu, ze se nekomu nelibi piva a cigara, jinemu se zase nelibi dada patrasova nebo burzum, to se holt nezavdecis. Za obsahem si ale stojim, ja nemam rad, kdyz se hram pochlebuje za kazdou cenu, kdyz si myslim, ze to je spatny, tak to reknu a reknu i proc. Moc mi v cr chybi nejaky format ala dice tower, nad kterym ted usilovne premyslim. Tod vse, je mi jasny, ze se to nemuze a nebude libit vsem, to nebyl ani zamer, naopak chteli jsme se vyhranit proti spolecnosti :-)
"Proč Já?!"
-ozzy-

paladin91

no podle me pravdu mate oba.

Kdyz uz se dela anketa tak by si to nejaky reprezentatibni vystup zaslouzilo. ale nejaky nalepky hry roku se daji udelat i bez ohledu na kvalitu videa.

Na prenos z oskara taky nekoukam ale na oskarovy filmy se pak mrknu ..

Ozzy zase ma pravdu ze informacni hodnotu to melo slusnou.

Me na tom vadi jedine a sice ze hru roku 2014 se dozvidame v kvetnu 2015. Vzhledem k tomu punkovymu zpracovani verim ze by to slo i driv.

Lomikar

Věci jako Hra roku, vlastní deskoherní podcast a podobně jsou ve vzduchu vždycky a každý má nějakou výmluvu, proč je zrovna nemůže dělat. Většinou protože je s tim moc práce, neni čas, kapacity a blá blá. Jakmile se něčeho takového někdo chopí, zbylá většina si pak uvědomí, že tohle vlastně mohla udělat taky a tuhle zhrzenost transformují v kritiku těch, kteří to udělali. Stalo se to i o mnoho profesionálnější Deskofobii - je logický, že to schytáme přes všechna varování i my.
Dá se říct, že ani jeden z účastněných nezastupuje deskoherní mainstream a pokud se to video rozšíří i mimo sféru "insider humoru", alespoň se nebude masa deskohráčů jevit tak jednorozměrně.
Radka v tomhle chápu, protože zastupuje svojí obvyklou pozici oslovit co nejvíce lidí a rozšířit tak řady deskohráčů. Je naprosto logické, že u tohohohle videa se mu chce blejt :), ale to je prostě jen další názor.
Prostor pro vytváření vlastních videí o deskových hrách je tu podle mě ještě obrovský. Naše vyhlašování cen zastupuje jen jednu barvu ve spektru podob, které mohou mít. Prostě máme jen tu nevýhodu, že jsme již ty videa udělali a zveřejnili, takže se do nich dá opřít.
A upřímně za sebe budu rád když se u našich videí tři lidi zasmějou než aby je 100 lidí prostě olajkovalo.
Chtěl bych jen holku, se kterou bych závodil ve žraní soli a pak by sme po sobě chcali krev, CHCI TOHO MOC???

Oblud

Oblud

No, co se týče vlivu na návštěvníky DŽ, tak bych řekl, že video z vyhlašování je zcela marginální v porovnání s žebříčkem "Hry Deskožrouta" respektive atributem tohoto ocenění přidaném ke hře. Tam je, řekl bych, hlavní smysl - takto jsou označeny hry, které vybrala místní komunita jako kvalitní, a noví a příležitostní návštěvníci se tedy mají čeho chytit. Každé video s časem zapadne - tohle hodnocení ale ne.

Tindo

Tindo
Mohl bych se zeptal, kde lze nalézt vyhlášení soutěže pro ty uživatele deskožrouta, kteří mají rádi deskovky, ale pub punk jim nic neříká a je jím nepříjemný? Chápu to takový typ hráčů ani raději neměl hlasovat v anketě, protože toto není anketa pro celou komunitu hráčů deskových her, ale jen pro místní specifické jádro? Protože bez shlédnutí videa nelze nalézt výsledky.

Tento příspěvek byl upraven od Tindo: 05 květen 2015 - 10:04

Oblud

Oblud

Původní vyhlášení soutěže bylo v tomto vlákně. A ne, nechápeš - hlasování se samozřejmě mohl účastnit každý. Průběh soutěže s pub punkem neměl nic společného.

Gaspar

ja si naopak myslim ze hlasovanie o hru roku 2014 by sa malo robit najskor v roku 2016

to uz bude dostatocna vzorka respondentov, ktora z noviniek roku 2014 zahrala viac ako 2-3 hry. A okrem ineho si tie hry za ten cas mozno  zahraju aj viac ako jeden krat a ziskaju nejaky zmysluplny nazor.
TUBLA forever !

DD.

No to si nemyslim. Kdyz to vidis, tak velka cast her, ktera se tam umistila jsou hry z Essenu, protoze lide je meli jeste v zive pameti (at z Essenu ci z akce Deskozrani). Na hry, ktere vysly nekdy zacatkem roku 2014 si uz moc lidi nevzpomene.

Tindo

Tindo
Obdul: A v kolikátém příspěvku je vyhlášení výsledků? Já ho v prvním ani na konci nevidím. Já bych si rád přečetl výsledky, jako minulý rok, když už jsem hlasoval, aniž bych musel sledovat video. Minulý rok bylo normálně napsáno pořadí dva dny po ukončení soutěže a to teď nemohu najít pro tento rok.

Oblud

Oblud

Hmm, no když o tom tak mluvíš, tak já to nemůžu nají taky. Na to organizátoři zjevně nějak pozapoměli ... Ale oni to rychle napraví, že?

Gaspar

DD: ked si na ne nevzpomenu tak asi neboli dobre :)

Stanov podmienky nasledovne: hlasovat moze len ten ktory hral aspon 10 noviniek daneho rocnika (nech ma s cim porovnavat) a hry za ktore hlasuje hral minimalne 5x a zistis ze ucastnikov ankety zratas na prstoch. Ale vysledky by boli asi zaujimavejsie. Preto by som to cele  zas tak vazne nebral.... punkove video je v tom pripade pre mna to najzaujimavejsie (a zaroven najkrajsie) na celej ankete.
TUBLA forever !

ozzy

Tindo výherci byli již informováni. Co se týká toho, kdo by měl či neměl hlasovat, tak hlasovat mohl každý, pokud je ti nepříjemné dívat se na video, tak jsem hned v prvním příspěvku o hře roku informoval, jaký je můj přístup k téhle soutěži, aby každý věděl, do čeho jde, když pak bude chtít sledovat průběh a vyhlášení.
"Proč Já?!"
-ozzy-

Tindo

Tindo

Zobrazit příspěvekozzy, na 05 květen 2015 - 10:04 , napsal/a:

Tindo výherci byli již informováni. Co se týká toho, kdo by měl či neměl hlasovat, tak hlasovat mohl každý, pokud je ti nepříjemné dívat se na video, tak jsem hned v prvním příspěvku o hře roku informoval, jaký je můj přístup k téhle soutěži, aby každý věděl, do čeho jde, když pak bude chtít sledovat průběh a vyhlášení.

Já bych rád věděl pořadí her, pokud by to bylo možné. Minulý rok bylo pořadí her vyhlášeno normálně textově a to teď nemohu nalézt. Minuý rok bylo video jen zábava pro zájemce, ale letos se bez něho člověk nedozví výsledky pořadí her?

Tento příspěvek byl upraven od Tindo: 05 květen 2015 - 10:09

ozzy

žebříček zveřejním, až se k tomu doma dostanu, teď ho tu u sebe nemám
"Proč Já?!"
-ozzy-

Tindo

Tindo

Zobrazit příspěvekozzy, na 05 květen 2015 - 10:11 , napsal/a:

žebříček zveřejním, až se k tomu doma dostanu, teď ho tu u sebe nemám

Děkuji mnohokrát.

Ladinek

Ladinek
Náhodou jsem včera na Facebooku zhlédl diskutované video. Zcela souhlasím s Radkem, že je velká škoda prezentovat výsledek nemalého úsilí takovýmto způsobem.
Na základě první minuty videa bych se asi nechtěl s žádným z vás potkat na herní akci osobně, natož u nějaké hry...
Nemám výhrady k obsahové stránce. Naopak se mi líbí, že se nebojíte říkat svůj pohled na věc. Ovšem zahájit video pohledem na hulící a chlastající týpky mi nepřijde jako známka punku, ale spíše jako nedostatek něčeho jiného...
Nechci spouštět žádný flame, ale zamyslete se, jestli chcete Deskožrout prezentovat jako místo pouze pro pár desítek "divných týpků", nebo jde o komunitní portál, otevřený skutečně všem zájemcům o deskovky.

Amis

Zobrazit příspěvekGaspar, na 05 květen 2015 - 09:47 , napsal/a:

ja si naopak myslim ze hlasovanie o hru roku 2014 by sa malo robit najskor v roku 2016
V deskových hrách by mělo spíš teď logiku začínat a ukončovat rok GenConem. Co vyjde na GenConu a v Essenu se k nám stihne dostat a lidi to mají šanci vyzkoušet a mají to vcelku v čerstvé paměti a zatím to nepřerazily novinky.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů