Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

ozzy,  [19:41:12 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [11:07:03 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

Lolo,  [15:46:46 | 15. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [14:19:36 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Trigron,  [9:47:12 | 10. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : POPPLE gaming

acedrac,  [23:59:17 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Snowdonia Deluxe Master Set

fuchso,  [22:37:54 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Ryko,  [21:38:46 | 8. Srp 2019]

Hra roku 2014 - Finále

• Nemůžete odpovídat na toto téma
53 odpovědí

matewr84

matewr84

To je pravda... přeci jen spiel des jahres je kritika, tady co názor to jiná... asi to je blbost

jarmuk

jarmuk
no to by se mohlo nechat na nominujících, mohlo by to být zajímavý vidět, že někdo má alchoše za rodinou a někdo za hráčskou hru.

Mortuss

Mortuss
to je jednoduchy, kazdy hlasuje podle sebe, nominujes 3 hry co jsou podle tebe hardcore a 3 co jsou rodine, urcite to bude fungovat na 120% a nevzniknout tam zadny hovadiny :D

EDIT : great minds think alike

Tento příspěvek byl upraven od Mortuss: 26 leden 2015 - 01:45

Do not feed the trolls

Kubrt

Takže příští ročník rodinné hry roku vyhraje ASL 2015! :) A hardcore hru vyhraje Chňapni Lomikara.
Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.

ozzy

nejvíc hardcore hra, kterou jsem kdy hrál, byla hříšná jenga se sydem
"Proč Já?!"
-ozzy-

matewr84

matewr84

to otáčíte :-D původně jsem si totiž představoval všechny ankety tvořené kritikou... až pak jsem si uvědomil, že tohle je založené na hlasu lidu... tedy je hovadina dělit něco na kategorie

Kubrt

Zobrazit příspěvekozzy, na 26 leden 2015 - 01:58 , napsal/a:

nejvíc hardcore hra, kterou jsem kdy hrál, byla hříšná jenga se sydem
,

To bylo hardcore i na mě, a to jsem krátkozraký a byl jsem asi 20 metrů daleko. :D

sydo

Jasne, hralo to buhvi kolik lidi, ale jmenuje jen me. Klasika <_<
Mám ti zabít mámu, ty sráči?!

Amis

Ostatní nejsou na fotkách svlečení. Klasika. :P

falco

Zobrazit příspěveksydo, na 26 leden 2015 - 02:57 , napsal/a:

Jasne, hralo to buhvi kolik lidi, ale jmenuje jen me. Klasika <_<

nesmis mit tak zvucny a lehce zapamatovatelny jmeno a sypmaticky oblicej!

EDIT: vskutecnosti toho nechme, nejak zacinam rozjizdet OT
Everybody for himself

Prsťák

Hmm zajímavé. Škoda, že se tam nedostaly Tragedy Loopers a Owacon. Hodně pozitivní překvapení je pro mě Wir sind das Wolk. To bych nečekal.

Naopak čemu moc nerozumím je Imperial Assault, neříkám, že to není skvělá hra, zatím jsem ji nehrál, ale asi si ji muselo zkusit víc lidí, než sem čekal za tak krátkou dobu, přece jen vyšla dost těsně před koncem roku.
by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

Lomikar

taky jí tam pár lidí švihlo s tím, že jí ještě nehráli, ale maj rádi Descent a Star Wars, takže to nemůže špatně dopadnout :)
Chtěl bych jen holku, se kterou bych závodil ve žraní soli a pak by sme po sobě chcali krev, CHCI TOHO MOC???

Amis

Tak ono je to podobné i s Alchymisty. Ti vyšli ve stejný čas jako Imperial Assault a taky to zvládli a řekl bych, že tady to asi všichni kdo pro ně hlasovali i zkusili. Zajímalo by mě nakolik těmto hrám pomáhá jejich "novost" a jestli by nominace vypadaly stejně s párměsíčním odstupem.
Ono obecně by asi bylo nejlepší hlasovat o hře roku někdy v červenci, třeba po Warconu. Novinky se začínají rozporostírat v pásmu GenCon až vánoce (s tenčícími se výrobními kapacitami pomalu i kus dál) takže by konec června byl dobrý termín pro vymezení hlasovacího období. Ale to by se asi musela anketa přejmenovat :) .
Mně je taky líto Tragedy Loopera, protože mi z celé loňské produkce přijde jako nejoriginálnější počin (i Dead of Winter je přece jen spíš spojení existujících mechanik s nějakým vylepšením, Tragedy Looper je opravdu něco zcela nového), ale vcelku chápu, že ne každému dedukce sedí a zdaleka si to nemohlo zkusit tolik lidí. To, že jsou tam kratší jednodušší hry se asi dá u obecné ankety čekat, pojem mainstream holt nevznikl jen tak, Volk je vlastně slušným překvapením, zvlášť na to, že je to pro dva hráče, ale tady asi zaúřadovala popularita TS a 1989.
Jo, ozzy, pokud to ještě někde máš, mohl bys sem jen tak pro zajímavost hodit třeba prvních dvacet her i s počtem hlasů? Možná by bylo zajímavé vidět jaké jsou mezi hrami odstupy. Stačí samozřejmě až po druhém kole hlasování pokud si myslíš, že by ho to mohlo nějak ovlivnit.

Kubrt

Tragedy Loopera škoda je, tomu moc nepomohlo, že se dost dobře už nedá sehnat a skupina lidi, co ho hrála, je dost omezená (myslím jako uzavřená, malá apod. :)).

A Imperial Assaultu se musím jako někdo, kdo ho hrál, zastat. Místo tam má oprávněně... Neříkám, že ho musí mít všichni v TOP 3, ale dost fanoušků si určitě najde.

falco

Zalezi, ja jsem sice pro Impreial Assalut hlasoval az po nejakych 4rech hrach coz nepovazuju nutne za reprezentativni, nicmene 2014 byl pro me docela slaby krok a Star Wars licence dela hodne. Takze jsem zase tolik nevahal, me se ta hra ve 2014 proste libila. Tragedy loopera (a potazmo Owaconu) je mu lito, neb to vypada z popisu luxusne, ale nedostal jsem se k zahrani. Nesnazil jsem se o super objektivni rozhodovani, prijde mi ze tahle soutez je spise o tom co me se libilo za 2014.
Everybody for himself

Ladik

Já, jako jeden z těch, kteří pro imperial assault hlasovali, se taky musím hry zastat. Hlasoval jsem zodpovědně po několika hrách (včetně skirmish), a opravdu je to podle mě nejlepší hra za loňský rok. Pro tragedy looper jsem nehlasoval protože jsem ho nehrál, jako určitě spousta dalších hlasujících i nehlasujících (dobře je to vidět i na BGG, kde má imperial assault téměř dvojnásobný počet hodnocení). Takže i když se možná jedná o nejoriginálnejší (jak píše Amis) hru, tak to nutně nemusí znamenat, že je nejlepší (opět hodnocení na bgg, kde má looper 7,6 a imperial assault 8,69).
Tragedy looper bych si v každém případě rád zahrál, protože "z vyprávění" mě láká hodně.
May the Schwartz be with you...

Lolo

Tragedy looper bude stále okrajová záležitosť, ktorá nemá šancu s mainstreamom.

BTW hra je to výborná a ja pako som ju nenominoval pretože som si myslel, že nepatrí do roku vydania 2014 :huh:
Anytime, anywhere

matewr84

matewr84

jj, také jsem ji nenominoval (přesněji řečeno, vyřadil z možné nominace), protože se nejedná o čistou novinku, nýbrž transformaci... ta hra není špatná, má rozhodně originální nápad, ale nehrála se mi zase až tak dobře... to ale bude asi tou dedukcí.

Tento příspěvek byl upraven od matewr84: 27 leden 2015 - 10:57

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Tak TL určite nie je hra pre každého a určite nie je nejako oddychovou záležitosťou, keďže mozgovým bunkám dá pekne zabrať, a určite potrebuje, aby si ju človek zahral viackrát, na prvýkrát to asi nie je úplne ono, keď človek ešte nerozumie celej hĺbke mechanizmov tej hry. A to bude skrátka vždy nejakých ľudí odrádzať - a to nie je zlé, len to je tak.

ZeroFusion

ZeroFusion
Ladik81, matewr84: Je škoda, že jste nehlasovali pro Tragedy Looper, protože podle mého narychlo provedeného součtu měl jen o jeden hlas méně než Marvel Dice Masters.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů