Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

icebear,  [6:09:48 | 10. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

Prsťák,  [22:30:06 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Permonick,  [19:30:32 | 9. Pro 2019]

Tainted Grail: The Fall of Avalon : Pravidla : Splnění questu vs. dokončení dne

rbx,  [16:49:05 | 9. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Grom,  [13:03:21 | 9. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

Klopik,  [10:08:32 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [14:00:44 | 7. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Lomikar,  [11:36:23 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [7:11:24 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Great Wall - new Awakem Realms KS

Luke,  [22:24:10 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [14:36:00 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Coywolf,  [11:34:01 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Barvení figurek a komponent do deskových her

MichalKP,  [19:09:49 | 4. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

sydo,  [18:09:11 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:06:03 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Successors 4. edice

IN.,  [18:01:25 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Divinity Original Sin: The Board Game

devilfiend,  [12:34:21 | 3. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [14:40:12 | 2. Pro 2019]

Hra roku 2014 - obecné i odborné pindy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
38 odpovědí

rbx

zajimave, jak dokaze byt na jednu hru dosti protichudny nazor i od lidi, kteri se vetsinou v nazoru na hru shodnou. Me naopak Five Tribes prijde jako naprosto skvela hra a ty prostoje me tam sice vadi, ale dokazu je prekousnout. Hral jsem nekolikrat a pokazde jsem se bavil, respektive premyslel.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Alne

Naprostý souhlas s Radkem. Navíc já se považuji za někoho, kdo euro hry zrovna nevyhledává, ale takhle věc mi sedla neskutečně moc.

ozzy

z Five Tribes mám neutrální pocit, zahrál jsem, zažil jsem si Lukovo nadšení, celkem jsem si tam i něco našel, klidně zahraju znova, ale domů si to pořizovat nebudu. Takže u jedné partie probíhalo nadšení i znechucení, já zastupoval ten zlatej střed :-)
"Proč Já?!"
-ozzy-

Lolo

U mňa až dve hry nesplnili moje očakávania.
Patch History vyzerala zaujímavo a vcelku originálne, ale nakoniec sa z toho "vyklubala" euro solitérna sucharina najhrubšieho zrna.
No a najväčšie sklamanie je jednoznačne Onward To Venus. Mám to presne ako Elenistar. Na túto hru som sa neskutočne tešil a vychádzal som z toho, že to bude atmosférická geekárna ala Study in Emerald v steampunkovom prostredi, ale bohužiaľ je to skôr rodinná hra, ktorá je síce dobrá, ale..... :mellow:

Tento příspěvek byl upraven od Lolo: 20 leden 2015 - 09:57

Anytime, anywhere

rbx

No, ozzy... Panamax je úplně stejný příklad. Pro mě naprosto skvělá hra, která měla smůlu, že jsme ji zahráli když nikdo neuměl vůbec pravidla. Všichni jsme to hráli blbě ale ty jediný jsi to okamžitě odsoudil. :)
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

paladin91

pro me byli five tribes tim prijemnejsim prekvapenim.
Zklamanim jednoznacne caverna, tu uz si urcite podruhe nezahraju a bohuz trochu i lord of icegarden. Herne se mi to sice libi ale cekal jsem ze to bude trochu AT ale v te hre je 0% nahody tak ze je to herne ciste euro.

ozzy

Radku nesouhlas, neodsoudil jsem to kvuli tomu, ze jsme hrali spatne pravidla, nelibi se mi to protoze mi ta hra vubec nepasuje dohromady. Spousty jinych her jsem hral na prvni dobrou spatne a muj vztah k nim je kladny. Panamax se mi jednoduse nelibi mechanismy. Hral jsem to uz dvakrat, podruhy to bylo to samy.
"Proč Já?!"
-ozzy-

rbx

Ok, v tom pripade budiz.

polda

polda
Pro mě jsou zklamáním MMP série TCS a OCS. Jakkoli je myšlenka dobrá, pro ne-důchodce to podle mě není hratelné. Jak jsem říkal kandelabrovi, to už ty monstra aspoň mají nějaký smysl, ale v TCS se mrcasíte u nějaké neznáme vesničky a v podstatě jen.. pravidlujete.

Five Tribes je fajn, na svou délku tak akorát...
Některých rozhodování je málo.... Ale o to jsou důležitější.

Prsťák

Já neříkám že Five Tribes je nejhorší hra, ale jak psal nemravný medvídek Elenistar, je to o tom, že jsem od té hry měl dost vysoké očekávání, hlavně proto, že ji spoustu lidí nominovalo na hru roku. Ale ve výsledku jsem už chtěl, aby ta hra skončila.

Pokud bych měl vybrat pro mě osobně nejhorší hru roku tak je to Valley of the Kings, nemám moc rád deckbuilding a tady to bylo navíc "ozvláštněno" o nezajímavé téma

Panamax je pro mě jedním z milých překvapení, které jsem nečekal, že mě bude tak moc bavit. Dalším je port royal u kterého jsem se bavil královsky, ale tam to bylo dáno skupinou hráčů. A taky hrady šíleného krále ludwiga mě bavili o moc víc, než jsem čekal.

Když přihodíte své zdůvodnění nominací na hru roku budu moc rád

Tento příspěvek byl upraven od Trsťak: 20 leden 2015 - 09:09

by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

Ladik

Drobný rozbor mých nominací na hru roku
1) Imperial Assault - Star Wars, to je hlavní důvod. Systém Descentu vylepšený o spoustu drobností, proč ne, když descent je moje srdcovka. Potenciál - rozšíření z toho udělají hru na celý život, alespoň doufám :). Po prvním zahrání zavládlo nadšení, které mě dosud neopustilo, a to jsem ještě nezačal hrát kampaň. Skirmish, jednoduchý a rychlý, a hlavně funkční.
2) Imperial Settlers - Velmi pěkně zpracované civilizační téma, to je moje, něco budovat a soupeřům bořit. Rozdílný styl hry pro každou civilizaci, super. Jen počkejte, až zjistím, jak to hrát, abych nebyl poslední...
3) New Dawn - jedno z největších překvapení. Nic moc jsem od toho nečekal, ale po prvních hrách jsem věděl, že bude hodně vysoko na mých štaflích. Lehké na naučení pravidel, těžké na naučení vyhrávat. Spousta kartiček, takže každá hra byla jiná. Hra, kterou by si měl zkusit každý, opravdu každý.

Další hry, které jsou moje top za rok 2014, ale nedostaly se do první trojky
18OE - monstrum, které stojí za to hrát. Ani po deseti hodinách nenudí, pořád se něco děje
Castles of mad king Ludwig - příjemné překvapení z Essenu, nic moc jsem o hře nevěděl, ale po zahrání vyletěla do top10 2014. Budování hradu nikdy nebyla taková legrace, jak praví klasik...

Alchymisté
Istanbul
Historia
Tajemnicze Domostwo
May the Schwartz be with you...

Prsťák

pod ten New Dawn se podepisuji to je fakt výborná záležitost

falco

No vidíte zrovna New Dawn je pro mě takovy "meh"
Everybody for himself

Polylux1

Hele, když se můžou nominovat jen hry co jsem hrálo, je fér nominovat Colt Express, když jsem nic jinýho novýho a oficiálně vydanýho nehrál , jenom proto abych se účastnil soutěže a nic nevyhrál?
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

Prsťák

Nomimuj jak ti to svedomi dovoli... Jsou i taci co nominovali hru kterou ani nehrali

ZeroFusion

ZeroFusion
Moje nominace aneb proč jsem zvolil právě tyto:
  • Tragedy Looper - tady to bylo jasné, Tragedy Looper byla pro mě láska na první pohled a můžu jen poděkovat lidem okolo Deskožrouta, že jsem se o tomhle skvostu dozvěděl (další dík patří Vlastusovi za předvedení, které mě jen utvrdilo v tom, že je to bezva). Kromě toho, že mě za zaujala na první pohled, je také neotřelá a originální. Je na ní zkrátka znát trochu jiné smýšlení japonců oproti zbytku světa a to mi prostě sedí.
  • OWACON - po zájmu o Tragedy Looper jsem se začal zajímat o další hry stejného autora. I zde patří dík komunitě Deskožrouta, především za velmi nadšené reakce. O hře se dá říct v podstatě to samé jako o Tragedy Looper. Důvod, proč je OWACON na druhém místě a ne na prvním, je ten, že Tragedy Looper je více o dedukci než využívání herních mechanismů (takový hádankový příběh) a to se mi sakramentsky líbí.
  • The Battle of Five Armies - přechůdce této hry, War of the Ring (resp. The Battles of the Third Age), považuji za takový lehce nedoceněný skvost. Takhle skvěle odvyprávěný příběh, který je z médií i knih milionkrát omletý a notoricky známý, se jen tak nevidí. Všechno krásně sedí do příběhu i do mechanik hry a hráči mají pocit, že skutečně rozhodují o osudu světa. The Battles of the Five Armies pak na tohle všechno navazuje v grandiózním stylu, kdy se podařilo vychytat drobné mouchy předchůdců. a to vše navíc ještě v novém prostředí (tedy ne jen hloupé War of the Ring 2.0). Jistě, jsou tu použity některé stejné či velmi podobné komponenty, ale to nelze mít autorům za zlé.
    Přestože mám přístup jak k War of the Ring, tak The Battles of the Third Age, The Battle of Five Armies je na mém wishlistu dost vysoko a čeká jen na můj slabý okamžik, kdy si ospravedlním další nákup velké deskovky.
Další hry, které se často objevují v nominacích, nebo o kterých jsem uvažoval (nebo obojí):
  • Star Realms - ačkoliv se mi hra velmi líbí, tak v ní nespatřuji žádný zásadní počin a v zásadě se v mých očích třeba od takového Ascensionu liší hlavně settingem (fantasy vs. sci-fi). To mi pro nominaci na hru roku nestačí.
  • Imperial Assault - aneb potenciální vrah mého platonicky milovaného Descenta. Ačkoliv došlo k odstranění některých neduhl Descenta, je mu to ve finále stejně dost podobné. Star Wars setting mi nevadí, ale kdyby to bylo generické sci-fi, vnímal bych to stejně. Opět mi ve hře chybí dost originality a navíc jsem ji osobně nehrál ani nepřihlížel žádné partii.
  • Terra Mystica: Oheň a Led - hlavním důvodem nenominování této hry je fakt, že jde o rozšíření (je možné vůbec rozšíření nominovat?). Jinak jde podle mě o skvělý počin a vůbec nepůsobí jako nastavovaná kaše. Do už tak úžasně variabilní hry přidává další možnosti (finální bodování, variabilní pořadí hráčů, ...) a nové národy jsou dostatečně originální a odlišné od těch ze základní hry. Drobným nedostatkem je ne úplně ideální vyváženost některých národů.
  • Warhammer 40K: Conqest - LCG, které se mi moc líbí (i když neholduji světu Warhammeru, nevadí mi) a má několik zajímavých herních mechanismů. Nicméně v zásadě je to "jen další LCG", které v mých očích nedosahuje kvalit Android: Netrunner.
  • Marvel Dice Masters a jiné - tyto hry mě nechávají chladným (možná proto, že svoje sběratelské choutky si v omezené míře vybíjím na Magicu), přestože člověk vypadá fakt cool, když vytáhne krabičku narvanou kostkami všemožných barev.
  • Alchymisté, Dead of Winter, Imperial Settlers - všechno jsou to moc pěkné a zajímavé hry, ale neměl jsem možnost se s nimi blíže seznámit.

ozzy

tak podtrženo sečteno, výsledky se dozvíte až z oficiálního pezinského přenosu, ale už teď vám můžu slíbit opravdu velké překvápko!
"Proč Já?!"
-ozzy-

aneken

No tak to jsem nadsenej, ze si to v Pezinku uziju LIVE ;) :P :D
Duše vydavatelství REXhry;)
Chytrej jako Lomikar;)

matewr84

matewr84

a bude lajf přenos? :-D

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů