Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

Ella,  [21:31:40 | 9. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

rbx,  [20:23:50 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Permonick,  [19:30:32 | 9. Pro 2019]

Tainted Grail: The Fall of Avalon : Pravidla : Splnění questu vs. dokončení dne

rbx,  [16:49:05 | 9. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Grom,  [13:03:21 | 9. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

Klopik,  [10:08:32 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [14:00:44 | 7. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Lomikar,  [11:36:23 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [7:11:24 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Great Wall - new Awakem Realms KS

Luke,  [22:24:10 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [14:36:00 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Coywolf,  [11:34:01 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Barvení figurek a komponent do deskových her

MichalKP,  [19:09:49 | 4. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

sydo,  [18:09:11 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:06:03 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Successors 4. edice

IN.,  [18:01:25 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Divinity Original Sin: The Board Game

devilfiend,  [12:34:21 | 3. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [14:40:12 | 2. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

falco,  [11:14:32 | 30. Lis 2019]

Hra roku 2014 - obecné i odborné pindy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
38 odpovědí

Elenistar

tady budeme kafrat o hrách, které do soutěže patří a které ne.

jak říká falco... at to ozzy rozhodne. myslím, že tragedy looper bude asi stejný případ jako owacon.... pokud ne, vyberu něco jiného

vedle ať jsou jen nominace, at se v tom ozzy vyzná. Prosím moderátory, at to sem přesunou, díky

Tento příspěvek byl upraven od Elenistar: 07 leden 2015 - 11:46

"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

ozzy

asi to opravdu změním na ten použitelný jazyk, bo jak owacon, tak tragedy looper byl zmiňován jako novinka roku 2014.
"Proč Já?!"
-ozzy-

Amis

Ono příští rok to můžeš mít ještě těžší - třeba XCOM má oficiální datum 2014, ale ještě ho nikdo neměl v ruce ;) . A kdyby Imperial Assault neměl takové očekávání, že ho všichni koupili na vánoce, tak by si taky příští rok už ani neškrtl, semtam se někdo oficiálně chytí nějaké PnP hry, apod. Jeslti by nakonec nebylo lepší formulaci nechat s tím, že pokud někdo cítí, že se jedná o případ kdy hra sice nemá technicky do daného roku spadat, ale logicky do něj patří, ať ji nanominuje a uvede to u toho i s důvodem proč  a o těchto výjimkých rozhodneš podle momentální nálady ;)

Lomikar

mě teda prudí, že Supreme Commander je sice ofc 2013, ale v Evropě do konce roku nebyl ani jeden kus... pak je to v zásadě hra ve vzduchoprázdnu hodnotících stupnic
Don't vote. Eat trash. Do drugs. Get cash. Eat ass. Die fast.

ozzy

asi to tak nakonec udělám
"Proč Já?!"
-ozzy-

Luke

Dokazu nekde vyfiltrovat hry, co vysly v roce 2014? Dve uz mam jiste, ale treti bych si potreboval nejak sesumarizovat.

DD.

Pokud myslis zde na DZ, tak asi takto:
Katalog her -> tlacitko Podrobnejsi filtry -> publikovano vybrat v roce, zadat 2014 a potvrdit

falco

Hmm, a zrovna Imperial assalut ti vypadne 2015, weird...
Everybody for himself

PerPer

Mno, já si takhle vyfiltroval hry na boardgamegeeku a zjistil jsem, že jsem to hraní letošní novinek pěkně flákal a fůru her ani neznám. Ještě štěstí, že jsem zvládl WarCon a aspoň tam něco zahrál....

rbx

ja jsem si vybral na geeku vsechny hry z roku 2013 (kvuli presahu) a 2014 a projizdel ten seznam a psal si, co jsem hral a z toho pak vybral. Je pravda, ze jsem skoncil u 30 strany z 50, protoze nekolik stran po sobe to byly hry, ktere nebyly v zadnem ranku na geeku a vubec nic mi nerikaly. Takto mam klid v dusi, ze jsem vybral poctive.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Prsťák

TAky jsem to dělal podobně jako Radek, taková malá rekapitulace. Co jsem hrál z roku 2014 zatím. Rozhodnutí si nechám po Želivi

*--Hrane--*
Star Relms
Splendor
NEw Down
Cypher
Vudu
Historia
Beasty Bar
Lap Dance
Valley of the Kings
Tragedy Looper
Imperial Settlers
Diamonds
Nations: The Dice Game
Progress: Evolution of Technology
Mars Attacks: The Miniatures Game
Galaxy Defenders
Dice Brewing
Sheriff of Nottingham
Lords of Xidit
Colt Express
Alchymisté
Velbloudí dostihy
Castles of Mad King Ludwig
OWACON
Arcadia Quest
Five Tribes
Black Fleet
ZhanGuo
Deus
Legendary Encounter
AquaSphere
Port Royal
Panamax

*--Příchází do úvahy--*
  • New Dawn - Velice originální vesmírná scifi. Je tam vše různé rasy, budování, kostkové souboje a velice rychle odehráno
  • Beasty Bar - párty hra roku, těsně porazila port royal, hlavně kvůli své délce, škoda jen, že je pro max 4 hráče
  • Tragedy Looper - šílená hra, která vám rozebere mozek a pak ho zase složí. Krásně vymyšlené a velice originální
  • Imperial Settlers - Moc příjemné překvapení, budovatelská karetní hra navíc pro mě s krásnou grafikou
  • Galaxy Defenders - Super vesmírná hra s drsnýma mariňákama. Nádherné zpracování. Ameritrash roku
  • Lords of Xidit - nejlepší pick and delivery mechanismus převelčený do vybíjení monster. Moc pěkně vyřešené závěrečné bodování, navíc hrají všichni hráči téměř současně, takže téměř nulové prostoje
  • Colt Express - další moc pěkná párty hra navíc luxusní zpracování
  • Panamax - velice originální Euro, kde vaše barva není až tak vaše barva
  • Castles of Mad King Ludwig - Budování hradů, velice oddychové euro, kde určujete cenu místností pro ostatní. Hrál jsem 2x, ale mám i když jsem nevyhrál měl sem pocit, že jsem něco hezkého vybudoval, když jsem se podíval na svůj hrad.
  • OWACON - Rychlé a originální Euro s proměnlivými tajnými úkoly.
  • Legendary Encounter - VELICE tématický deckbuilding, navíc kooperační.
Nominace prozatím  - TOP hry pro mě
  • Tragedy Looper
  • OWACON
  • Galaxy Defenders
  • Lords of Xidit
  • Imperial Settlers
  • Castles of Mad King Ludwig
  • New Dawn
  • Legendary Encounter
  • Panamax
  • Colt Express
  • Beasty Bar

EDIT: doplněno o hry hrané na deskožraní a k tomu nějaký ten pokec

Tento příspěvek byl upraven od Trsťak: 19 leden 2015 - 12:57

by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

rbx

jo, takovy seznam toho, co vyslo za rok 2014 by se hodil...
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Prsťák

Jaké je vaše zklamání roku 2014? Pro mě osobně to byla hra Five Tribes, asi je to moc hezky vymyšlené, ale mě ta hra hrozně nesedla.
by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

falco

Splendor!
Everybody for himself

ozzy

u mně jednoznačně panamax
"Proč Já?!"
-ozzy-

Elenistar

Je asi důležité definovat to zklamání jako hru, která nenaplnila má očekávání, protože jsem je měl vysoká. ROzhodně tím člověk neříká, že je to nejhorší hra.

Tím pádem mohu říci, že mě zklamala mythotopie a onward to venus, od kterých jsem si po study in emerald hodně sliboval. Po všeobecném hypu mě zklamal splendor i five tribes.
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

ozzy

já od panamaxu čekal hodně. poslední dobou jsem hodně eurohráč a téhle hře jsem věděl už od chvíle, kdy jí portal oznámil. téma se mi líbilo, nicméně ta hra jako taková mi vůbec nesedla dohromady. když o tom přemýšlím, tak další zklamání (i když už ne tak velké), je mythotopie, kterou zmiňuje El
"Proč Já?!"
-ozzy-

DD.

Tak to ja zase musim rict ze Panamax mi sedl skvele. Libi se mi tam propojeni firma / hrac, i samotne napojeni tematu na hru. Premyslim jestli ho jeste ve svem vyberu nenahradim za Historii.

Hike

Hike
Po zahrání na Želivu rovněž Panamax pasuji na "šálek mého čaje", tak nějak jsem ho dosud míjel a děkuji DDmu, že mě vzal do hry a mohl jsem ji tak pro sebe objevit.
... král bez šatů připraven k uvítání, hle - kříž dřevěný s trnovou parukou.

assad

Za me rozhodne Five Tribes - ta hra je peklo

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů