Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [15:30:59 | 18. Čer 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Čo sa bude hrať?

pecovarhy,  [9:39:06 | 18. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Altar Quest

melk0r,  [8:33:08 | 18. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Lolo,  [14:07:08 | 17. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [0:10:16 | 17. Čer 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Nate Higgers,  [19:33:09 | 16. Čer 2019]

Middara : Dojmy : Dojmy

Pilgrimage,  [22:35:47 | 15. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [11:34:32 | 15. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [0:26:17 | 15. Čer 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Helmet,  [19:39:35 | 14. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Citron,  [15:10:32 | 14. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Jurassic World: Miniature Game

TomasV,  [13:34:37 | 14. Čer 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Nate Higgers,  [13:11:12 | 14. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Last Aurora

DD.,  [10:06:45 | 13. Čer 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [16:04:04 | 12. Čer 2019]

Studená válka 1945-1989 : Dojmy : TS: Turn Zero + Promo packs

Lomikar,  [10:45:59 | 12. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Co dál s mojí hrou?

DD.,  [9:19:53 | 12. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dungeonology: the expedition

Happy,  [7:28:42 | 12. Čer 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Nate Higgers,  [0:05:54 | 12. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

pillgr1m,  [10:28:25 | 11. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Bloodborne: The Board Game

Pilgrimage,  [9:51:08 | 11. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Mapa kdo kde hraje - Přidejte se!

korfuz,  [7:28:40 | 11. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Few and Cursed: Board Game

Pilgrimage,  [9:26:12 | 7. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Monstrocity

Pilgrimage,  [9:21:37 | 7. Čer 2019]

Fonty

• Nemůžete odpovídat na toto téma
29 odpovědí

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 01 srpen 2012 - 12:39 , napsal/a:

Jinak se vratim k puvodnimu problemu, kvuli kteremu jsem toto zakladal a to je spatne zobrazovani ceskychm znaku.
Vypada to ze je tu pouzivano stylu font-weight: 100 (ci 200 nebo lighter, u vsech to vypada stejne) a MacOSX u helveticy ceske znaky u takto nastaveneho fontu spatne renderuje.

Zkusil jsem si nastavit font-weight: normal, a znaky jsou ok, akorat celej font je proste tlustsi.

Je to nejspis bugu MacOSX systemu, ze spatne dopocitava nastaveni fontu, nicmene je fakt ze to tak aktualne je a mozna by stalo za to s tim neco udelat, protoze to na MacOSu vypada fakt hnusne.

DD

Otázka je co. Možná by se dal změnit font celého webu. Můžeš zjistit, který standardně dostupný font tohle nedělá a při tom vypadá zhruba stejně, jako aktuální? Dík.

DD.

No problem je ze tohle je Helvetica, tudiz hodne standartni font.
Zkusil bych zmenit font-weight na 400 (normal) a uvidime jak celej web bude vypadat, to je uplne nejjednodussi reseni.
Nemelo by to byt zase o tolik jine.

Ja se zkusim podivat po nejakem alternativnim fontu, kde by tenhle problem nenastaval.

rbx

S tim ja nesouhlasim, protoze tim se ritime do pruseru. Fontu jako takovych, pokud se nepouziva Google API ci jine podobne font opicarny, moc neni, resp by se daly spocitat na prstech jedne ruky:
Arial, Tahoma, Trebuchet MS, Verdana, Times, Comic Sans a Courier. Na Meku je misto Arialu myslim Helvetica, misto Tahomy je Geneva atd. Pokud se nepletu, tak je soucasny web delan v Arialu, coz je neujuniverzalnejsi font. Jakmile do tohoto hrabneme, tak kazdy font je jinak siroky a jinak vysoky pri stejne nastaveni velikosti a tim se to cele rozpadne.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

DD.

No vsak to rikam. Ja bych zkusil vyhodit to font-weight: lighter a dal tam normal
Na Macu tohle jede v helvetice cele, coz jak uz jsem rikal je nejuniverzalnejsi font, alternativa Arialu.

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 01 srpen 2012 - 02:51 , napsal/a:

No vsak to rikam. Ja bych zkusil vyhodit to font-weight: lighter a dal tam normal
Na Macu tohle jede v helvetice cele, coz jak uz jsem rikal je nejuniverzalnejsi font, alternativa Arialu.

No jo, ale odkud to mám vyhodit? Ať hledám jak hledám, můj ohnivý brouk mi v žádném stylu  "font-weight: lighter" neukazuje. Ani v žádném CSS souboru jsem to nikde u nastavení čehokoliv nenašel.

DD.

font-weight lighter je to same jako font-weight mensi nez 400 (pokud se pouzivaji cisla misto nazvu).

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 06 srpen 2012 - 12:07 , napsal/a:

font-weight lighter je to same jako font-weight mensi nez 400 (pokud se pouzivaji cisla misto nazvu).

No jo, ale ten samotný font-weight tam není. Nastavuje se font-size, tuším, nějakých 12 nebo 13 podle skinu.

DD.

No ja bych rekl ze je to nejaka defaultni vec IPBoardu. Protoze ten blog na jejich strankach:
http://community.inv...ower.com/blogs/ ma dost stejnej font jako my tady.
Takze bych zkusil napsat nekam jim, akorat netusim do ktereho threadu tenhle problem na jejich strankach zaradit.

Tak jestli mne nekdo nakopne - je to primo IP.Board - Clanky a recenze, nebo nejakej modul?

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 06 srpen 2012 - 01:12 , napsal/a:

No ja bych rekl ze je to nejaka defaultni vec IPBoardu. Protoze ten blog na jejich strankach:
http://community.inv...ower.com/blogs/ ma dost stejnej font jako my tady.
Takze bych zkusil napsat nekam jim, akorat netusim do ktereho threadu tenhle problem na jejich strankach zaradit.

Tak jestli mne nekdo nakopne - je to primo IP.Board - Clanky a recenze, nebo nejakej modul?

Je to modul, i když od mateřské firmy. A CSSka používá standardní - v těch právě jsem žádné nastavení font-weight nenašel. Jakým nástrojem jsi přesně zjistil, že je problém právě s tímto?

DD.

No zkusil jsem si to zmenit.
Pres inspect element jsem si tam pridal:
<a href="http://www.deskozrou...-odnekud-2-r25" style="font-weight: normal">Něco někde někam odněkud 2</a>
Coz sice troska zmenilo to pismo ale chyba zmizela.

Prikladam screen pred a po.

Přiložený soubor (y)

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů