Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Halapande,  [8:33:06 | 20. Srp 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

falco,  [8:23:21 | 20. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

Levica,  [16:02:50 | 19. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

kandelabr,  [15:28:11 | 19. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [14:25:07 | 19. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

sydo,  [13:08:50 | 19. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Bifi,  [11:43:27 | 19. Srp 2019]

Ostatní pokec : RPG a storytelling hry : Numenera (případně další RPG) - Ostrava

nameless_one,  [8:40:08 | 19. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Fonty

• Nemůžete odpovídat na toto téma
29 odpovědí

DD.

Nevim co se zde pouziva za font, ale mam dost divna ceska pismena. Jakoby tucnejsi, viz screenshot.
Jedu na Mac OX Lion, browser Chrome

Přiložený soubor (y)

DD.

Tak on to jeste zmensil takze vkladam i puvodni velikost tam je to asi lepe videt:
Vložený obrázek

rbx

ad Fonty: tak tohoto se podle meho asi nezbavime. S fonty a jejich zobrazovanim a prenositelnosti mezi PC a Macem jsou furt problemy.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

DD.

No myslel jsem si ze v dnesni dobe kdy podil Macu na trhu celkem roste tak neni takovej problem udelat web, kterej vypada dobre na obojim. Jde o to tam mit spravnej font a jeho spravnej zastupce.
No minimalne zminuju to, ze to nevypada dobre a z meho pohledu je to chyba.

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekrbx, na 26 červenec 2012 - 02:46 , napsal/a:

ad Fonty: tak tohoto se podle meho asi nezbavime. S fonty a jejich zobrazovanim a prenositelnosti mezi PC a Macem jsou furt problemy.

Není tohle problém na straně klienta? Co já vím, tak IPBoard používá standardní rodiny fontů, o kterých se předpokládá, že je má každý klient lokálně.

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 26 červenec 2012 - 03:01 , napsal/a:

No myslel jsem si ze v dnesni dobe kdy podil Macu na trhu celkem roste tak neni takovej problem udelat web, kterej vypada dobre na obojim. Jde o to tam mit spravnej font a jeho spravnej zastupce.
No minimalne zminuju to, ze to nevypada dobre a z meho pohledu je to chyba.

Dělá to jen Deskožrout, nebo i jiné weby? A zkusil jsi Infinite skin - dělá to taky?

DD.

Zatim jsem nenarazil na jinej web, kde bych mel takoveto problemy.
A prepnul jsem skin a je to stejne, protoze to pouziva stejne fonty pro zobrazeni Clanku a recenzi.

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 27 červenec 2012 - 10:25 , napsal/a:

Zatim jsem nenarazil na jinej web, kde bych mel takoveto problemy.
A prepnul jsem skin a je to stejne, protoze to pouziva stejne fonty pro zobrazeni Clanku a recenzi.

No jo - tak tohle ale můžu řešit až v okamžiku, kdy budu mít nějaký Mac v prackách, protože pod Widlema se fonty zobrazují správně ve všech prohlížečích.

DD.

No vice mene jsem to tedka proklikaval a jedine misto kde je to takto zmrsene je prave Clanky a recenze / Latest news - ty nadpisy jsou blbe, takze je tam asi pouzitej nejakej divnej font. Nikde jinde jsem na to nenarazil. Nazvy her v seznamu, seznamy for a podobne jsou v pohode.

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 27 červenec 2012 - 12:42 , napsal/a:

No vice mene jsem to tedka proklikaval a jedine misto kde je to takto zmrsene je prave Clanky a recenze / Latest news - ty nadpisy jsou blbe, takze je tam asi pouzitej nejakej divnej font. Nikde jinde jsem na to nenarazil. Nazvy her v seznamu, seznamy for a podobne jsou v pohode.

No tak to je ještě podivuhodnější, protože pokud vím, tak celý web používá ten samý font...

DD.

No tak ono se to asi projevuje jen v nejake konkretni velikosti a nastaveni, protoze tedka jsem se podival na Kalendare a nazev mesice ma taky blbe č

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekDD., na 27 červenec 2012 - 02:32 , napsal/a:

No tak ono se to asi projevuje jen v nejake konkretni velikosti a nastaveni, protoze tedka jsem se podival na Kalendare a nazev mesice ma taky blbe č

No, každopádně to budu muset prozkoumat až budu mít nějakého Maca k dispozici - takle po konferenci to určitě nevyřešíme.

DD.

Jasne, jinak v Recent Posts mam jeste rok tucnym pismem. To je zamerne? Neprijde mi ze je rok nejak zasadne dulezita informace :).

Oblud

Oblud

Jo, je to záměrně. Vypadá to lépe, alespoň myslím.

rbx

Dal bych ho normalne regularem. Neni to zadny dulezitejsi udaj, naopak je to neco, co tam je u vsech stejnea bude se to menit jen tyden az 14 dni v roce. Naopak tucne bych dal jmeno cloveka, ktery posledni prispival.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

DD.

Jj, pripadne cas v kolik byl ten prispevek pridanej, protoze rychle zjistim odkud jsou novejsi prispevky (napr. vim ze jsem se sem koukal v 10, tak pak vsechno co ma cas po 10te stoji za kontrolu).

rbx

Zobrazit příspěvekDD., na 01 srpen 2012 - 09:53 , napsal/a:

Jj, pripadne cas v kolik byl ten prispevek pridanej, protoze rychle zjistim odkud jsou novejsi prispevky (napr. vim ze jsem se sem koukal v 10, tak pak vsechno co ma cas po 10te stoji za kontrolu).
Cas tam ale je, staci tedy jen odstranit bold z roku a dat ho do jmena. A graficky bych to pojal tak, ze by to vypadalo takto:
rbx [12:43:07  |  12.12.2012]

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekrbx, na 01 srpen 2012 - 10:25 , napsal/a:

Cas tam ale je, staci tedy jen odstranit bold z roku a dat ho do jmena. A graficky bych to pojal tak, ze by to vypadalo takto:
rbx [12:43:07  |  12.12.2012]

OK, není problém, odpoledne to udělám.

DD.

Tim cas jsem myslel ze vedle jmena muze byt tucnej i ten cas, protoze mi prijde dulezitejsi kdy ten prispevek vznikl nez kdo ho napsal, i kdyz je pravda ze chci videt ze jsem to nebyl ja :).

DD.

Jinak se vratim k puvodnimu problemu, kvuli kteremu jsem toto zakladal a to je spatne zobrazovani ceskychm znaku.
Vypada to ze je tu pouzivano stylu font-weight: 100 (ci 200 nebo lighter, u vsech to vypada stejne) a MacOSX u helveticy ceske znaky u takto nastaveneho fontu spatne renderuje.

Zkusil jsem si nastavit font-weight: normal, a znaky jsou ok, akorat celej font je proste tlustsi.

Je to nejspis bugu MacOSX systemu, ze spatne dopocitava nastaveni fontu, nicmene je fakt ze to tak aktualne je a mozna by stalo za to s tim neco udelat, protoze to na MacOSu vypada fakt hnusne.

DD

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů