Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dinosaur Island

Junik,  [12:10:36 | 20. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Arena: The Contest

Junik,  [12:04:42 | 20. Dub 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Halapande,  [11:43:33 | 20. Dub 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

sydo,  [9:58:58 | 20. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

rbx,  [8:27:18 | 20. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

peca,  [7:33:21 | 20. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Crypt

Grew,  [22:54:45 | 19. Dub 2018]

Star Trek: Frontiers : Novinky : Dummy player apka (web)

Hoho,  [15:01:39 | 19. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The City of Kings

Gromthar,  [11:04:56 | 19. Dub 2018]

Fireball Island: The Curse of Vul-Kar : Novinky : Tesite se?

Permonick,  [10:59:44 | 19. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Deep War

Totalpan,  [8:49:50 | 19. Dub 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

vampire,  [8:22:58 | 19. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Mythic Battles: Pantheon

devilfiend,  [7:53:17 | 19. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : HATE: The Boardgame

Aendil,  [22:43:03 | 18. Dub 2018]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Překlady : Textová CZ verze karet...

laredo,  [19:17:25 | 18. Dub 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Rising Sun

stosedem,  [18:58:01 | 18. Dub 2018]

Advanced Squad Leader : Novinky : Red Factories v předprodeji

Bifi,  [18:54:05 | 18. Dub 2018]

John Company : Dojmy : Dojmy po pár hrách

Bifi,  [13:23:48 | 18. Dub 2018]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Lolo,  [11:18:45 | 18. Dub 2018]
Tahová strategie a akční RPG simulace z postapokalyptického světa. 225 příspěvky · 18 témata · 2 články · 5 soubory · 30 obrázky · 3 odkazy

Dojmy obecne

dojmy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
27 odpovědí

stOKYi

stOKYi

cauko palo.. konecne si sa ku tomu dostal! :) kvitujem, ze ste rovno skocili takto na piaty scenar (mimochodom, podla mna najlepsi) i ked ma bavili aj treti a stvrty. Mozno este jeden by som strcil pomedzi a potom rovno na SAGS.. To je ina dimenzia hrania.. hranie z ineh planety . A mozno ze aj rovno na SAGS. zvysne scenare imho nestoja za vela.. Jedine s putavym pribehom.. v takom pripade to je lahodka...Jednu vec vsak nekvitujem, ze odhodlanie hrat trvalo tak dlho :)

a pamataj.. kazde jedno pravidlo zvysuje moznost rozhodnuti geometricky.. aa hilfe ..potrebujem davku ERka.. hned volam spolugejmerovi. Neuveritelne kolko rokov ubehlo a stale je toto moja topka.
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

Halapande

Halapande

Eeej, s Rykom sa hra ERko super :)
Len tak dalej, aj dalsie prijemne particky a napinave pribehy prajem. :)
"Does the Walker choose the Path, or the Path the Walker?" by Garth Nix

acedrac

@stOKYi: no Rišovi sa zdal sprvu ten 5. scenár nudný a príliš priamočiary, ale keď už hral SAGS, tak sa nedivím. Ale nakoniec sám priznal, že teda takéto využitie jet-packu v interiéri nečakal :).
@Halapande: Tak malo by to mať pokračovanie v budúcnosti, celkom som na nové veci zvedavý :).
---
boardgametales.wordpress.com

Ryko

Ryko
V tomto je ER-ko jedinecne. Ziadna ina hra neponuka taketo takticke moznosti a pestrost. Uz aj v tom 5 scenari, ked sme sa s Palim bavili ako sa da dosiahnut dany ciel, tak aj relativne nudne a jednotvarne vyrabanie zombii mohlo byt pekne variabilne... Pozriem ktory scenar by sme dali nabuduce, ale pred SAGS-om by som este jedne asi vybral. Ked tak ER pozitivni poradte ktory...

Tento příspěvek byl upraven od Ryko: 06 prosinec 2017 - 08:10

Matrix has you...

Gromthar

Gromthar
čtyřka je také dobrá, když si tam přidáte pravidla z pětky ;)

acedrac

Vďaka Rykovej žičlivosti máme doma požičaný na pár mesiacov Earth Reborn. No a keďže už prešiel asi mesiac od poriadneho nákladu pravidiel Bios: Genesis, začal som po večeroch študovať pravidlá. A samozrejme som nevydržal a hneď ďalší večer som už manželku zasväcoval do pravidiel pre prvý scenár a keď sa chytila, o dva dni sme dali tretí a teraz hráme aktuálne piaty. Hráme ale zatiaľ každý druhý scenár, lebo tam človek už cíti ten potenciál a chceme sa čím skôr dostať k tým zaujímavejším. Ale príbeh každého scenára si čítame, lebo pozadie (backround) tejto hry s Greenpiecom a Cooglom je fakt zaujímavý a pútavý, pričom autor Christopher Boelinger sa rozpísal o každej postave vrátane robota.

Napríklad sa dočítate, že Jeff Deeler má skrátka nekontrolovateľný zvierač – preto v jednom scenári začína na hajzloch a potom nájdete kartu misie v duchu "Buďte s Jeffom v správny čas na WC, aby si mohol uľaviť." Alebo taká Monika Vasquez – mladá obdarená ostreľovačka, kvôli ktorej sa aj 500-ročný zošívaný pokusný salemiťácky zombík Franck Einstein (cítite to Boelingerovo masjtrovstvo pre slovné hračky) pridá na stranu mariňákov NORADu – no pre jej krásne oči predsa!

Prejdime teraz ale k zápletke 3. scenára – Cieľ: prof. John Kendall. Profesor, ktorý už roky vylepšuje zombíkov v komunite podzemného mesta Salem, má novú hračku. Po úsešne zavedenej novej kolekcii zombíkov s motorovými pílami namiesto ruky, vynašiel smrteľný vírus, ktorý zabíja v priebehu pár sekúnd. Prve sa vracia do svojej vily z pozitívnej prezentácie jeho účinkov, kde naňho čaká veliteľka bezpečnosti Jessice Hollister – niečo ako Monica Vasquez, ale s pridrbane rovno zastrihnutou ofinou akoby podľa prilby. A pri záchodkoch vily pofajčievajú traja mariňáci s menšou artilériou. Majú troška obavy, že by sa ten vírus mohol dostať aj do ich mesta, a tak ho prišli zaistiť, kým ho profesor nenamnoží vo svojom domácom chemickom laboratóriu. Nebude to však také jednoduché, lebo profesor má aj svoju šmantlavú osobnú ochranku v podobe dvoch zombíkov a jeden z nich je, moja absolútne najobľúbenejšia postavička, motorovopílový zombík Jack Saw. A mastenica začína...

Vložený obrázek

Hneď na úvod priebehu spomeniem, že hoci asi najprvoplánovejším plánom Noradu, by bolo odstránenie Jessicy a zabarikádovanie sa v laboratóriu, aby sa tam prof. Kendall nedostal, tak sme sa do budovy po čas celej hry vôbec nedostali. Aj preto sa tento zápisok volá Záhradný masaker.

Iniciatívu v tomto scenári majú štandardne Salemiti (ja) a ako prvý to napätie pred bitkou narušil motoropilčík Jack Saw a vybehol s naštartovanou pílou ako agent provokatér. Mariňáci Nick Bolter, James Woo a Monica Vasquez (manželka) len nesmelo vykúkali spoza hajzlov, a tak sa provokatívne začala otŕčať aj Jessica Alba Prilba. To už Nick nevydržal a išiel zabezpečiť perimeter, aby sa po šmantľavom náznaku pohybu od zombíka mohla Vasquezová rovno rozbehnúť za profesorom. Jessica mala slušnú mušku a škaredo zranila Boltera, ktorému pribehol prdel zachraňovať James Woo. Vasqueovej sa do zameriavača neustále plietol tackajúci sa zombík a tak mala problém trafiť profesora. Jack Saw pobehoval medzi jednou a druhou skupinkou bojujúcich a nevedel sa rozhodnúť, komu skôr pomáhať.

Vložený obrázek

Ďalšia Hollisterovej trefa takmer ukončila Bolterov život, zatiaľ čo James Woo bojoval so zasekujúcim sa granátometom. Pred odvetným útokom riskla Hollisterová všetko a pokúsila sa Boltera zabiť. Prvá strela ho pripravila o preposledný život, ale nechala sa uniesť adrenalínom a namiesto úteku zvlolila ďalšiu strelu, ktorou minula a to sa jej stalo osudným.

Na opačnom konci si Vasquezová prišla zamieriť príliš blízko a tak sa  do nej zaťali neostrihané nechta a hlavne teda nožík zombieguarda. Po zabití Jessicy, bežali Bolter aj Woo na pomoc Vasquezovej, ktorú dopichávali zombík s rozzúreným profesorom. Nechali však na zemi Jesscinu zbraň, ktorú zobral Jak Saw a prvou strelou odpráskol  Boltera. To už James Woo načal granátometom profesora, avšak v zápale boja nepomohol Vasquzovej, ktorú ubil zombieguard. Potom už veci nabrali rýchly spád. Wooov granátomet sa prestal zasekávať a po poslednom vystrelenom granáte dorazil profesora Kendalla holými rukami a získal od neho vírus.

Vložený obrázek

Potreboval sa len dostať za červenú líniu, keď tu za kríkom započul zvuk štartujúcej motorovej píly. Nasledovali taktické orgie – ktorým smerom vykročiť, ako zmiasť súpera. Jack Saw však nebol (vďaka poseroutskému pobehovaciemu intermezzu) vôbec zranený, takže James Woo musel voliť útek. Nepodarilo a mu však získať iniciatívu, kde premrhal dosť síl (CP-čiek), ktoré mu chýbali pri dueli a ešte pred jeho prvým krokom preč zo salemitského pekla sa mu s hukotom za uško zarezala motorová píla...

Vložený obrázek

Čo dodať? Zdá sa, že som po LCG Pánovi prsteňov, Robinsonovi Crusoeovi a Nenaderthalovi našiel ďalšiu fenomenálnu hru, ktorá píše príbehy. Namotávam sa na to čoraz viac a tie taktické možnosti sa znásobujú geometrickým radom ako detský krik. Salemiti mi prirástli k srdcu a pokiaľ sa manželka bude naďalejsnažiť za NORAD odplatiť mi prehru, máme sa na čo tešiť! ER-GHHH!

(originál zápisku nájdete na https://boardgametal...hradny-masaker/)

Vložený obrázek

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 25 únor 2018 - 12:07

---
boardgametales.wordpress.com

Mejlo

One game to rule them all. Ta hra byla, je a bude vždy nejlepší z nejlepších. Díky za super zápis z hry.
Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

Halapande

Halapande

:D Tu misiu Jeffa Deelera som mala a ked sme to hrali, tak som si povedala, ak ziadnu inu nedam, tuto musim.... a podarilo sa (ale cesta to bola dlha a narocna). :D Tiez to bola jedina misia, ktoru Ryko nevidel. XD

Prijemne pribehovanie prajem :wub:
"Does the Walker choose the Path, or the Path the Walker?" by Garth Nix

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů