Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [17:42:56 | 20. Čer 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

Johniczech,  [16:16:00 | 20. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Solomon Kane

winring,  [15:28:22 | 20. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cthulhu: Death May Die

Pilgrimage,  [14:55:22 | 20. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [14:35:48 | 20. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Trickerion – Dahlgaard’s Academy

Andy,  [9:48:09 | 20. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tang Garden

ozzy,  [6:43:01 | 20. Čer 2018]

Dragonfire : Dojmy : Dojmy ze hry, má to feeling DnD?

V.P,  [6:26:25 | 20. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [20:10:00 | 19. Čer 2018]

Debaty o Deskožroutu : Hlášení chyb : Chyby v databázi

DD.,  [11:56:48 | 19. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Kung Fu Panda Board Game

Pilgrimage,  [10:34:35 | 19. Čer 2018]

Arkham Horror: The Card Game : Úpravy komponent : Herní podložky

Lord Pupek,  [8:42:40 | 19. Čer 2018]

A Game of Thrones: The Card Game (second edition) : Úpravy komponent : Herní podložka

Lord Pupek,  [8:41:05 | 19. Čer 2018]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Úpravy komponent : mapa

Lord Pupek,  [8:34:49 | 19. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Vast: The Mysterious Manor

Tysek,  [7:45:39 | 19. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Eyronův deskokanál

aneken,  [20:49:13 | 18. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Fantastic Factories: A Dice Placement Engine Building Game

Youda,  [17:30:55 | 18. Čer 2018]
Tahová strategie a akční RPG simulace z postapokalyptického světa. 225 příspěvky · 18 témata · 2 články · 5 soubory · 30 obrázky · 3 odkazy

Dojmy obecne

dojmy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
27 odpovědí

progamer

progamer
ahoj, chtěl bych se zeptat, není zabijeni postav až příliš jednoduchí? Nemyslím, zabíjení v close combat bez zbraní. Po odehrání všech scénářů (některé i několik krát) mám pocit, že postavy umírají až příliš jednoduše. Např. v posledních čtyřech scénářích se nám nepodařilo dojít ani do šestého kola pro eliminování soupeře. Mám pocit že silných zbraní je ve hře až příliš mnoho (granáty, kulometem, bazuka, Shotgun) s vlastnostmi, které mají 3 a více kostek už na jeden CP se mi zdá být extra silné. A to ani nemluvím o tom velkém robotovy a zbraní na Close Combat (v kombinaci Saw, Einstein). Jinak i přesto, hra se mi zdá být velice zábavná, i když scénář 6 se nám zdál být za salimitov nevyhratelný (hráli jsme o 4 krát a vždy to skončilo eliminací Salemu už ve třetím kole) a trpěli jsme při něm. Až na tyto nedostatky je Earth Reborn příjemné překvapení.

Tento příspěvek byl upraven od progamer: 11 březen 2014 - 01:09

Moje jmeno je Lorenzo, jsem ital žijúc stridave v Čechách a Slovensku už 7 let a čeština je muj tretí jazyk. Sorry za pripadne chyby v pravopise.

falco

Silne jsou, ale casto silnemu utoku musi predchazet dostatecna priprava. Najit predmet, napozicovat se, mit spravne disky, pripadne pripravit kombinovany utok. Casto musis vyhrat jak iniciativu tak interruption.
Kdyz samozrejmne nekde zustane stat postava, ktera se uz nemuze aktivovat tak je to holt "sitting duck" a nic s tim neudelas.

Dalsi vec je, ze (zejmena v SAGS) neni cilem zabijet souperovo postavy (lepe receno zabijeni neni tak casty objective). Posledni hru 2v2 s opcikem jsme prisli o vsechny chudaky, ale nakonec prohrali jen o dva body.
Everybody for himself

Guest_ludomyl_*

Guest_ludomyl_*
Ja to vidím podobne ako Falco - sme si zvykli, že sa v hrá zabíja postava za postavou a nikomu to nechýba - práve toto napätie robí túto hru podľa hrou tak dobrou - skrátka sa do tej postavy v žiješ - a každá chyba ju stojí životy - a v tom je tá stratégia, neprísť o ňu, nie obetovať ich "35" a potom si ich aj tak vzkriesiť. Mne sa to práve páči najviac, že tá stratégia nie je manipulácia s množstvom hrdinov ale s 2-3 hrdinami a maskuješ sa, plýžiš sa, schovávaš sa, prehľadávaš, aby si získal čo najlepšie vybavenie, nadávaš, keď nejde elektrický prúd, šetríš akčné body, prerušuješ druhého, hľadáš optimálnu cestu, chystáš pasce a všetko s tým, že ti tá tvoja postava nesmie zomrieť...

falco

A pak vznikaji situace jako ze me vyhazi Opcik granatama a s mojim jetpackem me preletne tak ze mu nemuzu dat interrupt a pichne me do zad. Konec. :D
Proto je ta hra genialni ze casto se da vymyslet solidni haluz a vzdy se clovek musi bat moznosti ze muze snadno umrit.
Everybody for himself

Opčík

no ja to vidim so strelnymi zbranami v ERku casom trochu inak uz... a da sa naviazat na vyssie zmienene (tucny suhlas so vsetkym uvedenym).

1. sila-demage v kostkach nasleduje az po uspesnom trafeni sa!!. Ak si vsimnes pocitanie vzdialenosti a pomery poctu kostek do zamierenia, tak v priemere je palebna vzdialenost cca rovnaka,ako vzdialenost, kedy sa ciel moze (po preruseni napr.) dostat na 'malo-1-2 cp ku strelcovi a zmenit situaciu na close combat.. neda sa imho spoliehat na criticaly v beznej prevadske + hrozba CP na reloady..
2. Postavy lepsie v strelbe (nosnost, pohyblivost +target skill) maju mensie staty na CC, coz trochu balancuje dalej veci..
3. Zmienene MKII ma na target 4kocky cize aspon 1critical znich je uz sposob ako palit cez celu mapu, ale jeho problemova druha stranka mince je ta, ze je desne nepohyblivy a ma malu operativu (4CP), coz znamena v praxi, ze zosnovanie kombinovaneho utoku 2-3 zombie na MKII trva menej casu (CP, OT, kola) ako trva MKII znicit tie zombie (hlavne ak sa hrnu kazda z inej strany.).
Posledne som celkom casto svedkom toho, ako je MKII na jeden krat doslova rozobrany hordou zombie.. a ale zas sam ho pouzivam ako zivy stit a pocitam tak trochu, ze salemiti maju automaticky k dobru 10-15 MP, ak maju teda tu spravnu misiu :D

4. celkovo, ak sa bojis strelby, odporucam zapnut mag. rusicku a tiez smoke grenady su uzasna (a jednoducha) vec, ako na zisk tak aj na pouzitie..

..aby som to zhrnul, mam za to, ze strelba a pouzitie strelnych/vybusnych zbrani je v ERku nielen temeaticke, ale aj systemove a zaroven zabavne s kopcom kontra-strategii a taktickych pristupov.. ;)

GL
ER4EVER!

GESUNDHEIT!

progamer

progamer
.opčík : druhý bod jsem asi nepochopil (staty CC).

děkuji všem, dostal jsem lepší odpovědi než jsem čekal.
Moje jmeno je Lorenzo, jsem ital žijúc stridave v Čechách a Slovensku už 7 let a čeština je muj tretí jazyk. Sorry za pripadne chyby v pravopise.

Opčík

pardon; staty CC= statistiky na Close Combat.. Postavy lepsie v strelbe maju celkovo mensie 'cisla'/pocet kostek v utoku (a teda aj v obrane) v suboji nablizko, ako postavy, ktore maju maju v zaklade nosnost a target maly az nulovy (zombie napr.) a zaroven  vyrazne lepsi CC (na 'tmavomodrej' charakteristike hlavne).. ;)
Skus si niekedy rozlozit vsetky postavy do dvoch radov a pozri si priebehy vsetkych hodnot na vsetkych postavach..mam dojem, ze sa nejak tak zvlastne celkovo doplnaju/vyrovnavaju..;)

GESUNDHEIT!

stOKYi

stOKYi

Ono sa v SAGS síce hrá na body, ale tie body sa veľmi ťažko získavajú, keď zomrie kľúčová postava. (hollisterová kvôli CP bonusom a tiež jej IPSke, Kendal kvôli hľadaniu a prípadne zombíkom, alebo deeler CP boostom na zombie). A v princípe to tiež platí pri zabraňovaní v získavaní bodov pre oponenta. Bez postáv to ide ťažko :) .

Spomínam si na naše dve SAGS hry, kde  jedna znich bola že salimiti mali v treťom kole náskok cca 20 bodov.  Avšak ku koncu tretieho kola v hre zostal iba Nick Bolter a Mamut, a tri kola sa snažili nahnať ten 20 bodový náskok. Bola to čudná hra :) a druhá bola niečo podobné len v opačnom garde :)

Ináč začiatočníci podceňujú defense equip ako magneticku rušičku, smoke granát, vestu atď a ďalšie užitočné somarinky ako US constitusion (či ako sa to píše, čo dáva + 1 OT) zombie control device, lekárnička, morfium atď a v decku itemov hľadajú iba masívne deštrukčné zbrane  s veľa kockami na damage. Čo veľa krát spôsobuje aj fail pri hľadaní (+ ešte správna miesto), lebo stále sa očakáva, či nepríde niečo lepšie (sám som to tak na začiatku preferoval :D). Iná vec už je SAGS kedy si hráči predmety vyberajú, tu je zase stratégia rôzna (napr. brať strategické predmety ktoré sú na druhej strane karty.. napr. bazooka, zombie control, rušička atď. ).

Samotná streľba je už spomínaná hore vyššie, targeting a CP na damage. Asi ku tomu netreba nič povedať :)
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

falco

jako vesta snad nejlepsi item :D mam pocit ze po nem vsichni na zacatku jdou hned.
Everybody for himself

Opčík

jojo, ale nastastie su v oboch farbach.. v praxi to znamena, ze aspon jedna postava z kazdeho timu moze byt hodne husto odolnejsia!  (nezabudat na vymeny predmetov pocas pohybu, take sachy dokazu obcas divy s celkovou situaciou...)

OT: Inak mi cely ten proces equipovania sa v SAGSe hodne 'pripomina' cimsi stavbu spellbooku v MW :: obmmedzene sloty/body, konkretny mag/specificka mapa+frakcia; prve uvodne optimalne nakombene tahy; princip vylucnosti... a to napatie vdaka priamej interakcii so superom!!

(zahral by som hned, ako o tom pisem,..inak uz mam ER (po 3 rokoch asi) komplet nafarbene, minuly tyzden mi Kosak dokoncil Wooa a Jamesa..juu hned by som zahral ERko! pomoc! :D )

GESUNDHEIT!

peca

peca

Tak jsem dneska konečně dohrál první scénář (sám proti sobě, ehm). A jako dobrý. Pochopitelně nemám načtený celý pravidla, ale setting se mi líbí, nabalování pravidel v průběhu výukových scénářů mi vyhovuje a celkově myslím, že dobrý. Rozhodně to není Descent 2. nd ed (co do jednoduchosti), ale to nechci srovnávat. "É-eRko" je od pohledu prima hra. Takže já se těším až to konečně zahraju proti někomu :D
Plastový figurky dobrý, ale tak trochu bych čekal další strany do konfliktu, nějakou větší rozmanitost. Asi to té hře nechybí, ale FFG by už k tomu určitě vydalo pár rozšíření, že :D
Na nějakém videu jsem viděl .opčíka mluvit o rozšíření s kartonovými postavami - To by mi stačilo, ale houšť a větší kapky!

Ryko

Ryko
Musim sa podelit z hrania tejto podla mna jednej z najlepsich deskvych hier vobec.
Na vikendovej akcii sme si s Gwathiell dali opat zas particku, dve ER-ka. Hrali sme dvakrat 8. scenar, aby si kazdy vyskusal hru za zombie Salemitov aj military Noradov. Za kazdeho to bola uplne ina hra co bolo dane podmienkami ziskavania vitaznych bodov v priestoroch Saemitskeho komplexu. Salemiti museli z chudaka Jamesa Woo mucenim vydolovat co najviac informacii zatial co noradska krasavica Vaskezova s kevlarovym oblekom zabepzecujucim odolnost ako tank  spolu s bojovym robotom mali za ulohu Jamesa Woo oslobodit a cestou v komplexe vyhladit co najviac Salemitov. Ako vzdy sa museli skazeni Salemiti potykat s potencialnymi zradcami vo svojich radoch a celit niciacim ucinkom bojoveho Mammotha... Taktizovanie v kazdom tahu, prerusovanie akcii, pouzivanie satelitu na ziskanie udajov a vitaznych bodov, prehladavanie miestnosti, vyuzivanie radia na odposluch supera a potencialnu nemoznost vykonavat povely od velenia, resp. hraca :) Skratka vsetko co patri ku kazdej poriadnej ER partii. Skvely zazitok aj v pripade, ze prave dostavate na prdel...

Uz sa neviem dockat na poslednu 9.misiu s pouzivanim kombinovanych povelov a viacposchodovych budov. No a potom bude nasledovat ta prava herna nirvana - SAGS. Beriem ako trest to, ze na toto si budem musiet par dlhych tyzdnov pockat :) Na zaver skonstatujem len tolko, ze ten, kto nehral ER-ko sa podla mna nemoze pokladat za ozajstneho deskohraca... :) Dohovoril som, Howgh.

Tento příspěvek byl upraven od Ryko: 30 listopad 2015 - 08:46

Matrix has you...

falco

Prave kdyz prijdou kombinovane prikazy, tak mamut neni tak nicivy jak bez nich :), par zombiku kombinovanym utokem ho louskne jak orech :)
Everybody for himself

Ryko

Ryko
To je len dobre, lebo mamut je zatial az prisilny, pokial si dokaze kryt chrbat... A take kevlar armor je tiez mierne overpowered. Verim, ze dobre naplanovane kombo prikazy toto zmenia...
Matrix has you...

Opčík

aaa.. OT:  dal by nekdo sags dnes  vecer v tomovkach? :D

GESUNDHEIT!

rbx

co to je SAGS?
Tomovy hry, moje Mekka...

peca

peca

Rbx: The Scenario Auto-Generating System
Opčík: Tak do Tomovek to nedávám, ale asi si to dneska vytáhnu a naučím se další kus pravidel :)

Tento příspěvek byl upraven od peca: 01 prosinec 2015 - 12:33

stOKYi

stOKYi

Medzi nadšencami občas nazývaný aj ako SAXÍK :)

Ináč ERko som nehral zo rok, no dostal som chuť.. :)
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

progamer

progamer
Tak, hru hrajeme s kamarádem minimálně 3 krát do měsíce, nesmírně nás baví i přes chybám které má. Někdy jsou partie velmi divné, že už více méně po dvou kolech to balíme a dáme raději novou partii (s toutéž mapou). Stále zastávám názor, že střelné zbraně jsou prisilné. Pro NORAD není problém za 1CP přijít na poměrně blízko (s jistotou trefit) a bez problémů za 1CP zdrhnout. Celkově máme pocit, že za NORAD se mnohem jednodušší hraje. Salimiti mají náročný management postav (ENGAGE, a nedostatek CP) a musí více využívat equip resp. floor tiles nejen pro obranu jako NORAD. Za nich je hra více přímočařejší. My jsme asi příliš agresivní nebo jako, protože ve většině her končí wipe outem a následným sbíráním bodů, kde soupeř s žádnou případně jednou postavou tomu velmi těžko brání.Stále je to však pravděpodobně nejlepší hra jakou jsme kdy hráli.

acedrac

Zopár dojmov a zápisok mojej prvej partie EARTH REBORN

Na moju prvú hru Earth Reborn-u s Rykom (Rišo) budem pamätať veľmi dlho, lebo „Jet-pack win“. Musím povedať, že na ER som vždy pozeral ako na zaujímavú hru, na ktorú nemám stáleho partnera, takže nikdy neskončila vo wishliste, ale rád som čítal zápisky z hrania. S Rišom sme si povedali, že ako tutoriál dáme rovno 5. scenár s viacerými pravidlami. Čakal som haldu pravidiel, z ktorých ma rozbolí hlava, ale po polhodinke pomerne logických pravidiel sme začali hrať.

Scenár bol jednoduchý – Rišo za Norad (mariňáci) mal vyhodiť do vzduchu trezor, zobrať americkú ústavu a ujsť s ňou. Ja za salemitov (zombíci) som mal vyrobiť 3 nových zombíkov pomocou séra v striekačke. Keďže je to postapoa  materiálu nie je nazvyš, musel som behať po každom zombíkovi naplniť si tú istú striekačku do labáku (omfg). Mŕtvolky som mal k dispozícii v márnici (2 ks), v ďalšom laboratóriu (4ks) a von na cintoríne (asi 3ks). Najkratšia trasa však bola 2x z márnice do labáku a potom z labáku do druhého laboratória. Prvého zombíka som urobil takmer okamžite, keď sa mariňáci ešte motali po záhrade. Pri druhom som ich už mal skoro za chrbtom no a potom prišla hutná taktická plánovačka, po urobení druhého zombíka som už musel hľadať mimo márnice, moja salemitka už mala nabrané sérum v striekačke a čakala za dverami labáku, kým nedostane signál o polohe nejakého mŕtveho tela.

V centrálnej polohe zatiaľ jeden mariňák pripravoval nálož na trezor a držal jednu cestu k laboratóriu, druhý vypĺňaním priestoru úzkej chodby držal druhú cestu a Vasquezová si stála pri vchode o strieľala s prstom v zadku do každého, kto sa v chodbe objavil, tzn. moji salemiti a oživení zombíci. Keď na výhru som potreboval ľubovoľné nevládne telo a do svojich som strieľať nemohol, začali mi na rozum chodiť taktické zvrátenosti, ktoré som overoval u Riša: „Môžem sa ísť dať zabiť k náloži? / Môžem položiť mínu a prísť na ňu vybuchnúť?" Boli sme si totiž vedomí, že kým Rišo drží chodbu mariňákom, pred ktorým sa ho márne snažia zabiť môj zombík a ďalší salemit, do ktorých páli Vasquezová, nemám šancu sa dostať k 3. mŕtvole a vyhrať.

Keď tu zrazu, kde sa vzal tu s vzal, spomenul som si na jet-pack a pýtam sa Riša: Rišo? Mám tu jet-pack. Môžem s ním ako preletieť ponad postavy v chodbe a ísť si v pohodičke s kartičkou otvoriť dvere, aby som mohol vyrobiť 3. zombíka?“ Rišo mi to potvrdil, chytal sa za hlavu, jak mohol na jet-pack zabudnúť, ale stále mal na svojej strane iniciatívu v nasledujúcom kole a ak by šiel prvý, zapratal by mariňák dvere a dostrieľali by mojich salemitov predo dvermi. Preto som z 16 bodov rozkazov (commad point-CP) použil až 8 pri dražbe iniciatívy, 5 som si musel nechať na pohyb (1) a manipuláciu so sérom (4), takže mi ostávali 3 CP. Vzlietol som s jet-packom, Rišo ma samozrejme  prerušil a šli sme dražiť, či mu prerušenie vyjde. Dal 3 CP a ja všetky ostávajúce, čiže tiež 3. Rišo ma teda neprebil, doletel som si k dverám a urobil „Jet-pack win“.

Ako táto hra píše neuveriteľné príbehy a som veľmi rád, že sa do toho Rišo zasvätil. Krásny spracovaný námet (to som ešte nečítal flavor texty o postavách a svete), krásne spracovanie hry, neuveriteľná kopa taktických možností (v ktorých sa ale nestrácate), variabilnosť herného plánu, riešenie bojov atď. Po Rišovom krátkom antré ohľadom ďalších možností v hre (hľadanie, rádio, ničenie súčastí izieb, prechod postáv k druhej frakcii počas hrania a.k.a. Vasquézovej výstrih a pod.), ktorých bohatosť som si už tak trošku vedel predstaviť, som ochotný uveriť tomu, že pri hraní SAGS môže byť ER hra na celý život.

Vložený obrázek

--------------------------------------------------------------------

Vďaka Rykovej žičlivosti máme doma požičaný na pár mesiacov Earth Reborn. No a keďže už prešiel asi mesiac od poriadneho nákladu pravidiel Bios: Genesis, začal som po večeroch študovať pravidlá. A samozrejme som nevydržal a hneď ďalší večer som už manželku zasväcoval do pravidiel pre prvý scenár a keď sa chytila, o dva dni sme dali tretí a teraz hráme aktuálne piaty. Hráme ale zatiaľ každý druhý scenár, lebo tam človek už cíti ten potenciál a chceme sa čím skôr dostať k tým zaujímavejším. Ale príbeh každého scenára si čítame, lebo pozadie (backround) tejto hry s Greenpiecom a Cooglom je fakt zaujímavý a pútavý, pričom autorm Christopher Boelinger sa rozpísal o každej postave vrátane robota.

Napríklad sa dočítate, že Jeff Deeler má skrátka nekontrolovateľný zvierač – preto v jednom scenári začína na hajzloch a potom nájdete kartu misie v duchu "Buďte s Jeffom v správny čas na WC, aby si mohol uľaviť." Alebo taká Monika Vasquez – mladá obdarená ostreľovačka, kvôli ktorej sa aj 500-rokov zošívaný pokusný salemiťácky zombík Franck Einstein (cítite to Boelingerovo masjtrovstvo pre slovné hračky) pridá na stranu mariňákov NORADu – no pre jej krásne oči predsa!

Prejdime teraz ale k zápletke 3. scenára – Cieľ: prof. John Kendall. Profesor, ktorý už roky vylepšuje zombíkov v komunite podzemného mesta Salem, má novú hračku. Po úsešne zavedenej novej kolecii zombíkov s motorovými pílami namiesto ruky, vynašiel smrteľný vírus, ktorý zabíja v priebehu pár sekúnd. Prve sa vracia do svojej vily z pozitívnej prezentácie jeho účinkov, kde naňho čaká veliteľka bezpečnosti Jessice Hollister – niečo ako Monika Vasquez, ale s pridrbane rovno zastrihnutou ofinou akoby podľa prilby. A pri záchodkoch vily pofajčievajú traja mariňáci s menšou artilériou. Majú troška obavy, že by sa ten vírus mohol dostať aj do ich mesta, a tak ho prišli zaistiť, kým ho profesor nenamnoží vo svojom domácom chemickom laboratóriu. Nebude to však také jednoduché, lebo profesor má aj svoju šmantlavú osobnú ochranku v podobe dvoch zombíkov a jeden z nich je, moja absolútne najobľúbenejšia postavička, motorovopílový zombík Jack Saw. A mastenica začína...

Vložený obrázek

Hneď na úvod priebehu spomeniem, že hoci asi najprvoplánovejším plánom Noradu, by bolo odstránenie Jessicy a zabarikádovanie sa v laboratóriu, aby sa tam prof. Kendall nedostal, tak sme sa do budovy po čas celej hry vôbec nedostali. Aj preto sa tento zápisok volá Záhradný masaker :).

Iniciatívu v tomto scenári majú štandardne Salemiti (ja) a ako prvý to napätie prebil Jack Saw (motoropílčik) a vybehol s naštartovanou pílou ako agent provokatér. Mariňáci Nick Bolter, James Woo a Monica Vasquez (manželka) len nesmelo vykúkali spoza hajzlov, a tak sa provokatívne začala otŕčať aj Jessica Alba Prilba. To už Nick nevydržal a išiel zabezpečiť perimeter, aby sa po šmantľavom náznaku pohybu od rádového zombíka mohla Vasquezová rovno rozbehnúť za profesorom. Jessica mala slušnú mušku a škaredo zranila Boltera, ktorému pribehol prdel zachraňovať James Woo. Vasqueovej sa do zameriavača neustále plietol tackajúci sa zombík a tak mala problém trafiť profesora. Jack Saw pobehoval medzi jednou a druhou skupinkou bojujúcich a nevedel sa rozhodnúť domu skôr pomáhať.

Vložený obrázek

Ďalšia Hollisterovej trefa takmer ukončila Bolterov život, zatiaľ čo James Woo bojoval so zasekujúcim sa granátometom. Pred odvetným útokom riskla Hollisterová všetko a pokúsila sa Boltera zabiť. Prvá strela ho pripravila o preposledný život, ale nechala sa uniesť adrenalínom a namiesto úteku zvlolila ďalšiu strelu, ktorou minula a to sa jej stalo osudným.

Na opačnom konci si Vasquezová prišla zamieriť príliš blízko a tak sa  do nej zaťali neostrihané nechta a hlavne teda nožík zombieguarda. Po zabití Jessicy, bežali Bolter aj Woo na pomoc Vasquezovej, ktorú dopichávali zombík s rozzúreným profesorom. Nechali však na zemi Jesscinu zbraň, ktorú zobral Jak Saw a prvou strelou Hollisterovej zbrane odpráskol  Boltera. To už James Woo načal granátometom profesora, avšak v zápale boja nepomohol Vasquzovej, ktorú dorazil zombieguard. Potom už veci nabrali rýchly spád. Wooov granátomet sa prestal zasekávať a po poslednom vystrelenom granáte zabil profesora Kendalla holými rukami a získal od neho vírus.

Vložený obrázek

Potreboval sa len dostať za červenú líniu, keď tu za kríkom započul zvuk štartujúcej motorovej píly. Nasledovali taktické orgie – ktorým smerom vykročiť, ako zmiasť súpera. Jack Saw však nebol (vďaka poseroutskému pobehovaciemu intermezzu) vôbec zranený, takže James Woo musel voliť útek. Nepodarilo a mu však získať iniciatívu, kde premrhal dosť síl (CP-čiek), ktoré mu chýbali pri dueli a ešte pred jeho prvým krokom preč zo salemitského pekla sa mu s poriadnym hukotom za uško zarezala motorová píla...

Vložený obrázek

Čo dodať? Zdá sa, že som po LCG Pánovi prsteňov, Robinsonovi Crusoeovi a Nenaderthalovi našiel ďalšiu fenomenálnu hru, ktorá píše príbehy. Namotávam sa na to čoraz viac a tie taktické možnosti sa znásobujú geometrickým radom ako detský krik. Salemiti mi prirástli k srdcu a pokiaľ sa manželka bude na)adlej snažiť odplatiť mi prehru, máme sa na čo tešiť! ER-GHHH!

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 24 únor 2018 - 11:07

---
boardgametales.wordpress.com

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů