Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

ozzy,  [8:19:52 | 9. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Wolfhound,  [21:01:22 | 8. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [14:00:44 | 7. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

zgrywus,  [12:28:23 | 7. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Lomikar,  [11:36:23 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

falco,  [10:15:39 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [7:11:24 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Great Wall - new Awakem Realms KS

Luke,  [22:24:10 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [14:36:00 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Coywolf,  [11:34:01 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Barvení figurek a komponent do deskových her

MichalKP,  [19:09:49 | 4. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

sydo,  [18:09:11 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:06:03 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Successors 4. edice

IN.,  [18:01:25 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Divinity Original Sin: The Board Game

devilfiend,  [12:34:21 | 3. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [14:40:12 | 2. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

Permonick,  [13:18:47 | 2. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

falco,  [11:14:32 | 30. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Vyhlášení hry roku eee 2018 v zábavném videu!

falco,  [20:23:56 | 29. Lis 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Halapande,  [13:33:02 | 29. Lis 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 4. ročník

Marvin,  [12:22:32 | 29. Lis 2019]

Velké herní události : Taverna Zima 2020 : Taverna Zima 2020 - Prihlasovanie

wlcina,  [16:12:07 | 28. Lis 2019]

mapa uživatelů

* * * * * 3 Hlas(ů(

• Nemůžete odpovídat na toto téma
97 odpovědí

btk

btk

Zavřete na chvilku oči a představte si člověka, ne z Prahy, ne z Brna, ne z Ostravy, ale z nějaké malé obce čítající třeba jen několik tisíc, nebo možná jen několik stovek obyvatel. Tenhle člověk, říkejme mu třeba Franta, má na dnešní dobu pořád ještě neobvyklého koníčka - má rád deskové hry. Nechybějí mu peníze, za které si je může koupit, nechybějí mu informace, které ho ohledně deskovek zajímají (má doma Internet), co mu ale chybí, a to zoufale, jsou nějaké spřízněné duše - spluhráči v jeho okolí. Sám nikoho takového osobně nezná a bohužel nebydlí blízko žádného většího města, kam by mohl (byť třeba jen občas) jezdit navštěvovat místní deskoklub.

Ve vesnici vzdálené jen cca 10 km bydlí jiný fanda deskovek, říkejme mu třeba Tonda. Ani on zatím nepotkal ve svém okolí nikoho, kdo sdílí stejný koníček. Franta s Tondou totiž o sobě nevědí, a je možné, že se o sobě za celý svůj život ani nedozvědí. Nikdy si spolu nic nezahrají, nebudou se spolu nad deskovkami smát ani hádat, nepovedou dlouhé diskuse o svých oblíbených hrách, nezažijí spolu ty "wow" okamžiky, které každý hráč deskovek někdy zažije a pamatuje si je už navždy, oba si budou žít svůj tichý život "podivínů", na které se jejich blízcí pořád do určité míry dívají jako na blázny. Myslíte, že se to nemůže stát?

Já myslím, že se to stát může. A může se to stát nejenom dvěma lidem ze sousedních vesnic, může se to stát i lidem, co žijí ve stejném městě, na stejném sídlišti, ve stejném domě. A může se to stát i vám, ne tedy třeba zrovna to, že se nepotkáte vůbec s nikým, kdo by si s vámi rád něco zahrál, ale že žijete třeba jen kousíček od někoho, s kým byste si mohli zahrát TAKÉ, a kdo má třeba úplně stejný vkus na deskovky jako vy.

A teď se dozvíte, že je tady možnost mít "mapu" hráčů. Konečně by mohl člověk lehce, jen pouhým pohledem, zjistit, jestli blízko něj nebydlí někdo, kdo má rád deskovky stejně jako on. Prý jde vlastně jen o plugin do stávajícího deskožroutího systému. No řekněte, není to super? Deskožrout si to nemyslí. Ne proto, že by to bylo extrémně drahé, ne proto, že by to zaimplementovat bylo extrémně pracné. Deskožrout prostě nevidí praktické využití toho všeho.
Argumenty má Deskožrout dva.

a) pouze 274 z celkového počtu 766 uživatelů Deskožrouta vyplnilo ve svém profilu svou domovskou obec.

Můj názor: Nemyslím si, že 274 lidí je až tak málo, a za druhé, nenapadlo nikoho, že to své bydliště možná mnoho z těch zbývajících uživatelů nevyplnilo prostě proto, že dosud nevidělo důvod je vyplňovat?

b) pokud chce někdo zjistit, kdo bydlí v jakém městě, může si v uživatelích zapnout rozšířený filtr.

Můj názor: Bydlím v Opavě. Kolem mě je v pohodlně dojezdové vzdálenosti cca 30-40 obcí, vesnic a vesniček. Vážně po mě Deskožrout chce, abych jednu každou vypisoval do filtru a hledal, jestli v ní nežije někdo ze zdejších uživatelů (a navíc přitom doufal, že dotyčný se při vypisování svého bydliště omylem nepřepsal)? A abych to dělal pravidelně, protože člověk nikdy neví, kdy tu přibude někdo z okolí? Nechce mi Deskožrout to ani trochu usnadnit?

Osobně nerozumím tomu, že Deskožrout toto nevidí jako šanci, jako příležitost. Nerozumím tomu, že ani moderátoři za toto nebojují, že nikdo z nich neudělá na toto téma anketu, to je přece námět jako hrom! Nevím, možná mají všichni nějakou svou stálou partu spoluhráčů, která jim stačí, ale jistě existuje i plno lidí, kteří to tak nemají. Však se podívejte na Zatrolené hry a diskusní vlákno "Hledáme spoluhráče". Má 11 (slovy jedenáct) dlouhých stran plných starých i nových příspěvků těch, kteří by ve svém okolí rádi našli jiné lidi se stejnou vášní. Vždyť i já sám jsem se takhle seznámil se skyfirem, který bydlí v obci 15 km ode mne. Nebýt jeho příspěvku v onom vlákně, asi bysme se nikdy nepotkali a nestrávili nad deskovkami mnoho nezapomenutelných chvil (a neměl bych ani šanci potkat jeho manželku - taky fanynku deskovek).

Je tady možnost vizuálně a následně pak třeba i fyzicky mezi sebou propojit hráče. Je tady možnost mít něco, na čem se dá ukázat - podívejte, tohle je naše československá/deskoherní/deskožroutská komunita. Je tady něco, čím se může Deskožrout odlišit od Zatrolených her a mít něco, co jinde nemají. Je tady něco, co by sem možná přilákalo nové uživatele. Je tady něco, co by stávající uživatele pobízelo se sem vracet a jednoduše zjistit, jestli v jejich okolí nepřibyl nějaký další potenciální spoluhráč. Vážně tu tahle diskuse projde bez většího zájmu do říše zapomnění?

Asi ano, a bez reakcí uživatelů, kterým by se taková mapa líbila, rozhodně ano. Ale podle mě to bude velká, veliká škoda.
The cake is a lie.

DD.

Cetl jsi prispevek o 2 pred tebou od Tomase V? Misto sepisovani tohoto dlouheho srdceryvneho postu, jsi mohl mit hotovy zaklad mapy na googlu, postnout sem link a rict, kdo chcete byt na mape, tak se tam pridejte.
Pote mohl nekde tady viset odkaz na mapu hracu, kterej by Oblud pridal.

sydo

Zobrazit příspěvekbtk, na 13 únor 2014 - 02:28 , napsal/a:

Nerozumím tomu, že ani moderátoři za toto nebojují, že nikdo z nich neudělá na toto téma anketu, to je přece námět jako hrom!.

To už je podruhé. Myslím, že jsi naprosto nepochopil funkci moderátora. Anketu můžeš udělat sám, místo toho, abys tu spisoval své fantazie o návštěvě herních klubů a o Fandovi s Tondou. Nadáváš na nečinnost a sám neděláš nic. Pokud to chceš změnit, tak minimálně tu anketu můžeš udělat sám. A mapa tu není proto, že by DŽ nechtěl, ale že je Oblud vytížen, což se tu snaží (koukám, že bezúspěšně) průběžně sdělovat.

Ale to fyzické propojení hráčů mě zajímá :)
Mám ti zabít mámu, ty sráči?!

ozzy

btk: nejsi trošku grafoman? :-) no já jsem z díry, kde bydlí cca 40 lidí, když půjdu do krajnosti, tak nás tam vlastně bydlí 12. Vzhledem k počtu lidí na Deskožroutu je imho hodně malá šance, že bys toho souseda nenašel bez mapy. Krom toho, když budu mluvit za sebe, tak já třeba nechci, aby lidi, který vůbec vlastně neznám a můžou si tady o mně dost věcí přečíst, věděli kde vlastně přesně bydlim. Takže já bych se mapy uživatelů určitě neúčastnil a předpokládám, že to tak má i spousta dalších. Takže třeba pro mně je to úplně zbytečná záležitost, za kterou lobovat nepotřebuju :-)
"Proč Já?!"
-ozzy-

stOKYi

stOKYi

Prečo dostal BTK mínusky? Však nejde ani o flame ani o nič. Len vyjadril názor. Mimochodom DD. taká mapa čo napísal Tomas V je nepraktická a chcel by som vidieť takého človeka, ktorý by sa s tým hral a neustále to uploadoval. Teda ak som ten nápad pochopil správne.
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

Elenistar

Já to mám podobné v tom smyslu, že nikoho dalšího nehledám. Teď řeknu asi neco nekorektního, ale přijde mi to jako, když někdo hledá partnera přes seznamku na inzerát. Já jsem třeba zadaný tak nikoho nemám potřebu hledat, ale chápu, že ne každý to štěstí má a tak je mnohdy přinucen jít se svým soukromím na veřejnost. Takže mám ten pocit, podobný jako ozzy, že na tu mapu pujdou lidé, kteří mají málo spoluhráčů. Já, jelikož jsem strašně oblíbený, hehe, tak spíše řeším, s kým dřív si co zahrát. Tím chci říci, že vedle tebe v baráku třeba bydlí stejný nadšenec jako ty, ale nestojí o nové kamarády. Tak jako tak, ti fandím, abys nové spoluhráče objevil a nejen ty!

stokyi: to že dostal mínus neznamená, že jsme mu zneucitilY dceru a podpálili barák. Já mu ho lupnul, přesně z toho důvodu co psal DD. Proč si dlouhosáhle stěžovat, když tu energii mohu vložit do nějaké iniciativy. Zase z těch mínusek nedělejte vědu. (body už mu to nevezme ;) )

Tento příspěvek byl upraven od Elenistar: 13 únor 2014 - 03:24

"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

sydo

Zobrazit příspěvekstOKYi, na 13 únor 2014 - 02:59 , napsal/a:

Prečo dostal BTK mínusky? Však nejde ani o flame ani o nič. Len vyjadril názor. Mimochodom DD. taká mapa čo napísal Tomas V je nepraktická a chcel by som vidieť takého človeka, ktorý by sa s tým hral a neustále to uploadoval. Teda ak som ten nápad pochopil správne.
Ano, napsal názor a mínusy dostal od lidí, kteří s tímto názorem nesouhlasí. Nevím, že za těmi mínusy furt hledáte nějakou zlobu nebo osobní útok.

Wolfhound

Wolfhound
btk: mě dostává ta rétorika "Deskožrout nechce, Deskožrout říká..." Deskožrouta tvoří parta nadšenců, co to dělají v lepším případě zadarmo a ve volném čase. Takže něco jako zlý obr Deskožrout, co ti pošlapal bábovičky, prostě neexistuje.

Jasně, z těch lidí, co se na D. podílejí nikdo doposavad neměl čas, prostředky, nebo prostě jen pocit, že to je dobrý nápad, aby mapu udělal. Výhoda komunitního projektu je to, že to může začít organizovat kdokoliv a pokud se to ujme, tak jsem si 100% jistý, že to kluci do záchodu nespláchnou.
Koneckonců, tahle diskuse taky není založena žádným ze zakladatelů Deskožrouta...
To the meaningless French idealisms of Liberty, Equality, and Fraternity, we present the German realities of Infantry, Cavalry, and Artillery.

sydo

Zobrazit příspěvekElenistar, na 13 únor 2014 - 02:59 , napsal/a:

stokyi: to že dostal mínus neznamená, že jsme mu zneucitily dceru a podpálili barák.

Tak dnes za chvalitebně, pane učitel.

kandelabr

elenistar, sydo: oba máte po mínusech pánové, za to, že se snažíte červené palce oddémonizovat :) dyť pak nad nima nebude nikdo brečet!
ostříš!

kren

Zobrazit příspěvekstOKYi, na 13 únor 2014 - 02:59 , napsal/a:

Prečo dostal BTK mínusky?
Protože s jeho názorem nesouhlasí někdo, kdo ten mínus dal.
Palce dolů nejsou vyjádřením toho, že je někdo špatný, ale toho, že někdo s něčím nesouhlasí !!!
Proboha zvykněte si na to.
So say we all

kren

Zobrazit příspěvekbtk, na 13 únor 2014 - 02:28 , napsal/a:

...
Osobně nerozumím tomu, že Deskožrout toto nevidí jako šanci, jako příležitost. Nerozumím tomu, že ani moderátoři za toto nebojují, že nikdo z nich neudělá na toto téma anketu, to je přece námět jako hrom!
...

Pro btk
Osobně nerozumím tomu, že toto nevidíš jako šanci, jako příležitost. Nerozumím tomu, že neuděláš na toto téma anketu, to je přece námět jako hrom!

Prosím tě pochop už konečně, že moderátoři mají tady úplně jinou funkci, než tvořit tento web. Zvykni si na to, že tento web si tvoří sami uživatelé a obecně přijaté změny implementuje Oblud, pokud to stíhá.
So say we all

DD.

Tak zpet k tematu mapy:
https://mapsengine.g...IE.kUhn6I-0aWlA

Tady je link na mapu, kazdy kdo ma Google ucet (coz mam pocit ze je dneska velka cast lidi) tu mapu muze editovat, pridavat tam lidi, kluby, cokoliv. Da se tam pridat jakekoliv misto na mape, tudiz napriklad jsem tam pridal sebe se stejnym udajem, ktery mam na DZ, tj. Praha 6. Nerika to kde presne bydlim, ale pro lidi z okoli to muze byt dostacujici. Trvalo mi to asi 10 minut to udelat a to jsem to nikdy nedelal, takze jsem cetl navod na googlu, jak na to. Je to jen ukazka toho jak se takova vec da udelat, ale klidne tu mapu necham zit svym zivotem.

Kdo ucet na googlu nema, tak si muze mapu pouze prohlizet, a tudiz bude muset pozadat nekoho, kdo tento ucet ma, aby jej do mapy pridal. Ja osobne to delat nebudu, protoze na to cas nemam, ale treba btk by se mohl tomuto venovat. Pripadne zalozit si svoji mapu, udelat si tam vrstvy, ktere bude potrebovat a pak ji dat k dispozici aby se do ni prihlasili lide.

S Obludem pak nebude problem domluvit, aby odkaz na takto vytvorenou mapu pridal nekam na DZ.

@sTOKYi: Prijde mi ze je to pro to pouzitelne naprosto dostatecne.

Elenistar

a jaj... doufám, že se to nikdo nedozví, hlavně lomikar..
jsem psal tak nějak ve spěchu a vubec... bavíme se o tady o tom, jak nikdo nemá kamarády a mínuska jsou nástrojem satana
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

Wolfsen

Do mapy jsem se přidal, ale stejně - nestačilo by vyhledávání třeba podle okresů. Jak to kdysi bylo na ZH? Okres je podle mě dostatečně velká jednotka, aby to člověka neobtěžovalo udat (na rozdíl od přesné adresy) a zároveň dost malá, aby se hráči mohli pravidelně navštěvovat.
I'm not insane! My mother had me tested!

Oblud

Oblud

No od toho máš adresu v profilu, ne?

stOKYi

stOKYi

Zobrazit příspěvekkren, na 13 únor 2014 - 03:13 , napsal/a:

Protože s jeho názorem nesouhlasí někdo, kdo ten mínus dal.
Palce dolů nejsou vyjádřením toho, že je někdo špatný, ale toho, že někdo s něčím nesouhlasí !!!
Proboha zvykněte si na to.

Ach.. nemám slov.....

čo sa týka toho "srdcervúceho" komentáru BTK tak ja celkom viem o čom hovorí. Zo začiatku som mal taký istý problém a to pochádzam celkom z veľkého mesta (BB). Viem si predstaviť, že takáto funkcia by ľuďom, ktorí hľadajú spoluhráčov pomohla. Ja však ju už nepotrebujem. To že chalan nevytvoril anketu, to mu tiež nemôže mať každý za zlé, sú tri možnosti, buď ho to nenapadlo, buď nevie o tom že sa to dá, alebo sa mu to nechce. Pri najmenšom, treba prvé dva prípady brať do úvahy a nie ho hneď za to haniť.

Tento příspěvek byl upraven od stOKYi: 13 únor 2014 - 03:49

Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

kren

Oblude byl by nějak problém tam odsud nasypat z databáze všechny lidi, co mají uvedeno bydliště + přidat pro nově příchozí u editace bydliště nějakou poznámku o přidání se do mapy?
So say we all

DD.

Ta mapa umi naimportovat data v nejakem formatu (nezkoumal jsem presne v jakem), takze by to nemel byt problem to vysypat z databaze tady a naimportovat do te mapy.

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekkren, na 13 únor 2014 - 03:47 , napsal/a:

Oblude byl by nějak problém tam odsud nasypat z databáze všechny lidi, co mají uvedeno bydliště + přidat pro nově příchozí u editace bydliště nějakou poznámku o přidání se do mapy?

Zobrazit příspěvekDD., na 13 únor 2014 - 03:49 , napsal/a:

Ta mapa umi naimportovat data v nejakem formatu (nezkoumal jsem presne v jakem), takze by to nemel byt problem to vysypat z databaze tady a naimportovat do te mapy.

To ovšem předpokládá jednak správně vyplněný profil a druhak by s tím také dotyčný uživatel musel souhlasit. Hlavně to druhé mi přijde problematické, takže kdo o to stojí, musí se do mapy nacvakat sám. Jo, a navíc - v profilu jsou jen města, takže to neřeší problém nastíněný dříve btk - dva lidi z jednoho baráku ve velkém městě se stejně nenajdou.

Odkaz je v upozorněních na titulní stránce. Berme to jako pilotní projekt, pokud se to osvědčí a bude to hojně používané, nainstalujeme ten výše zmiňovaný modul.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů