Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 13.12.-17.12.2017

DD.,  [15:55:02 | 13. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : LIVING PLANET od Ch. Boelingera

Lolo,  [15:30:36 | 13. Pro 2017]

Gloomhaven : Úpravy komponent : Pár tipů

kamixx,  [14:53:39 | 13. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors

Aillas,  [14:01:48 | 13. Pro 2017]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2018 : Organizácia

maylos,  [13:39:34 | 13. Pro 2017]

Wing Leader: Supremacy 1943-1945 : Překlady : Kniha scenárov pre Wing Leader: Supremacy preložená

Joe,  [12:17:16 | 13. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Mountaineers - A 3D Board Game

rbx,  [10:26:33 | 13. Pro 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Havelock,  [9:54:37 | 13. Pro 2017]

Gloomhaven : Novinky : Reprint kampaň - Kickstarter

IN.,  [22:05:58 | 12. Pro 2017]

Sorcerer : Novinky : Kickstarter

Duirin,  [20:58:03 | 12. Pro 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Sir_Miner,  [19:53:39 | 12. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Najmenší rozptyl záverečného skóre

sydo,  [8:37:35 | 12. Pro 2017]

Gaia Project : Dojmy : První dojmy

Aendil,  [17:40:49 | 11. Pro 2017]

mapa uživatelů

* * * * * 3 Hlas(ů(

• Nemůžete odpovídat na toto téma
97 odpovědí

webjelen

Tak mě napadlo, že by bylo praktické mít v záložce uživatelé mapu, kde by se každý uživatel zobrazil jako puntík u příslušného města, či kraje. Viděl jsem to v provozu na jiném fóru a dobrý.

EDIT: Mapa hír:
https://mapsengine.g...n6I-0aWlA&pli=1

sydo

Permonick

praktické k čemu?

to by moh říct každej...

rbx

to je funkce, se kterou jsme od zacatku pocitali a libi se mi, ale ciste ze zabavneho hlediska. Prakticke vyuziti moc nevidim. Neni to mozna az tak tezke to udelat, existuje na to plugin.
Tomovy hry, moje Mekka...

DD.

No ja si dovedu predstavit ze se podivam, jestli nekdo nebydli nahodou zarohem a tudiz muzem zajit na pivo a neco u toho zahrat, a nemusim projizdet seznam vsech registrovanych lidi a koukat odkud jsou.
Treba ze Falco bydlel kousicek odemne, jsem zjistil z nejake diskuze na ZH a pak jsme si to potvrdili nekde na Warconu, ale mozna bysme se znali dele kdybych to vedel driv.
Na 2. stranu to nepovazuju za ultra dulezitou feature, a myslim ze Oblud ma dosti prace se zasadnejsima vecma :).

webjelen

jak říká DD. Jen nápad

webjelen

Přece jen mě napadá něco praktického. Třeba někdo bydlí mimo oblasti s velkou koncentrací hráčů (jako já). Mnozí uživatelé určitě nemají na profilu zadáno bydliště. Když ale uvidí na mapě někoho kdo má( je tedy vidět na mapě) může ho kontaktovat. Nebo, pokud někam pojedu ( dovolená, výlet,....) můžu se podívat, zda tam nebydlí nějaký  uživatel žrouta.

Tento příspěvek byl upraven od webjelen: 07 únor 2014 - 09:54

Anderson

Anderson
Mapa je dobrý nápad. Mohlo by to vypadat např. takhle, jen v Čechách trochu koncentrovanější :) :

http://mapalist.com/...px?mapid=383087

peca

peca

Nápad IMHO dorbý, ale otázka, kdo a jak moc chce udat svoji polohu. Jedna věc je město. Kdysi jsme v práci měli takovou mapu, kde jsme měli PSČ lokalizované na konkrétní stránku a čtverec automapy. To je dobrý tak akorát na prezentaci.
---
Kdo chce, může si vyplnit město a podle města se dá hledat. Pochopitelně se pak minou lidé, kteří bydlí skoro vedle sebe, ale jedná se o různé malé obce. Tady by ta mapa asi pomohla nejvíce. Naopak, ve velkých městech je to už méně přínostné - (plácnu) 500 lidí z Prahy/Brna je fajn, ale je to velké město a někteří k sobě mohou mít dost daleko.
---
Jiná věc je, když bude mít hráč konkrétní lokaci (GPS souřadnice), tak to bude fungovat ideálně, ale ne každý má touhu píchnout špendlík do mapy a hulákat: "Tady bydlím já!"
---
Mě z toho vychází následující: Pokud chci, zadám si PSČ (třeba i několik) kde se běžně vyskytuji. V případě potřeby mohu doplnit přesné souřadnice - jestli to budou souřadnice oblíbené čajovny, nebo nádraží, to už je na konkrétním hráči. K obojímu bych umožnil zadat poznámkou - doplňující informaci (tady jsem v týdnu, tady jsem o víkendu...)
Kromě toho by nebylo od věci, mít mapu heren a klubů, případně prodejen i s provozními časy :-)
---
Mělo by to umět zobrazit hráče/herny do nějaké vzdálenosti od vybraného bodu :-)

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekrbx, na 07 únor 2014 - 09:22 , napsal/a:

to je funkce, se kterou jsme od zacatku pocitali a libi se mi, ale ciste ze zabavneho hlediska. Prakticke vyuziti moc nevidim. Neni to mozna az tak tezke to udelat, existuje na to plugin.

Ano, tenhle plugin existuje. Ale jednak něco stojí, takže jsme ho zatím nenainstalovali a druhak - tohle předpokládá, že si uživatelé budou pořádně vyplňovat profil. Momentálně jen 274  uživatelů (z celkem 766) má vyplněné v profilu alespoň to město, ve kterém bydlí, takže já dost pochybuju, že by se všichni hned zvedli a nacvakali si do profilu své GPS souřadnice. Tj. mám intenzivní dojem, že licence za ten modul by byly jen vyhozené peníze.

Jinak pokud chceš vyjet seznam uživatelů, kteří bydlí ve stejném městě jako ty (a mají to v profilu), vlez do menu "Uživatelé" a použij rozšířený fitr, který je nad seznamem členů.

peca

peca

Oblud: No, ono je to drahý, už jenom když do toho dáš práci, natož peníze. Protože si myslím, že to nejvíce bude troskotat na přístupu uživatelů...
---
Mimochodem, nedají se nějaké takové komunitní mapy udělat v google mapách, nebo na seznamu?
---
Jinak koukám do profilu a vidím tam položky: město, psč, okres a stát. Z hlediska přesnějšího urmístění mi tam chybí část obce (čtvrť). Jenže to je IMHO podružné, protože je to spíše o tom, domluvit se, kde se kdo a kdy vyskytuje => spíše než mapa, tak nějaký/á seznam/ka hráčů, klubů a pseudoklubů. No a od toho tu jsou fóra,ne?
edit: Koukám, že položky Město a Okres nejsou normované, takže tam kdokoliv může napsat cokoliv (s/bez diakritiky, překlepy). Otázka je, jestli zrovna do tohoto investovat čas...

Tento příspěvek byl upraven od peca: 07 únor 2014 - 11:08

stOKYi

stOKYi

A keby sa pri registrácií vyplňovalo bydlisko povinne?? Po prípade pre už registrovaných užívateľov by to bolo vyriešené povinnosťou vykonať to dáko dodatočne..
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

rbx

ja jsem proti. Sice tam bydliste mam, ale obecne se snazim na techto serverech vyplnovat co nejmene informaci. Nemam rad Velkeho bratra. At to je na uvazeni kazdeho.
Tomovy hry, moje Mekka...

stOKYi

stOKYi

Ako si mi nedošlo že by sa jednalo asi aj o ulicu, to by mohol byť problém.
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

Mejlo

Souhlasím s RBXem. To město ještě beru, vyplnil jsem ho, ale nějak to upřesňovat? To ne ...
Nicméně už podle města se dá najít spoluhráč. Já takhle narazil na ValMora a shodou okolností jsme zjistili, že bydlíme ve stejným baráku, vchodě ... jen je o pár pater výš :)

Tento příspěvek byl upraven od Mejlo: 07 únor 2014 - 12:15

Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

acedrac

Zobrazit příspěvekrbx, na 07 únor 2014 - 12:04 , napsal/a:

ja jsem proti. Sice tam bydliste mam, ale obecne se snazim na techto serverech vyplnovat co nejmene informaci. Nemam rad Velkeho bratra. At to je na uvazeni kazdeho.

Tak podľa mňa je citlivejší dátum narodenia a ten máš vyplnený :o . Ale presnú adresu rozhodne netreba, stačí mesto/obec a podľa filtra potom môže dotyčný kontaktovať koho našiel vo svojom okolí.

Tento příspěvek byl upraven od "AT"drac :): 07 únor 2014 - 12:21

webjelen

Také nemám rád moc zveřejněných informací, ale pokud by bylo povinné alespoň město, vyselektuje se určitý okruh, který se dá dořešit soukromou zprávou. A mimo to, přístup do mapky pouze registrovaným.

Tento příspěvek byl upraven od webjelen: 07 únor 2014 - 01:18

DD.

Zobrazit příspěvek"AT"drac :), na 07 únor 2014 - 12:21 , napsal/a:

Tak podľa mňa je citlivejší dátum narodenia a ten máš vyplnený :o .
No tak vzhledem k tomu ze Radek je podnikatel a jednatel s.r.o.-cka tak jeho datum narozeni je verejnym udajem :).

assad

Mně by se to taky docela líbilo. Když to ještě na tom druhém webu fungovalo po okresech a ne po krajích, tak se skrze to dali oslovovat potenciální spoluhráči. Právě takhle sme se sčuchnuli s csf.loserem a.k.a. Trsťakem

TomasV

a tak co udělat mapu na googlu, kdo bude chtít se tam zapíše a na titulní stránce by Oblud udělal jen odkaz ....

Oblud

Oblud

Klindě udělejte, odkaz sem někam nacpu. Fakt jsem moc zvědavý, kolik lidí se toho bude účastit. Ale pokud se nejste schopni najít podle měst a adres v profilech, tak mám dojem, že vám mapa vůbec nepomůže.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů