Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Bloodborne: The Board Game

alucard,  [21:49:04 | 24. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

peca,  [20:48:28 | 24. Dub 2019]

The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth : Dojmy : První hra

Mortimer,  [16:11:35 | 24. Dub 2019]

Ostatní pokec : PC hry a herní konzole : Civilizationlike počítačové hry - doporučení

falco,  [14:14:10 | 24. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : 1824

fuchso,  [12:40:00 | 24. Dub 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

vampire,  [12:08:29 | 24. Dub 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Halapande,  [11:41:41 | 24. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : 18Chesapeake

fuchso,  [8:15:00 | 24. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Plague Inc: Armageddon Expansion

Lelda,  [21:02:21 | 23. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Kingdom Rush: Rift In Time

alucard,  [18:57:11 | 23. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Terraforming Mars: Turmoil

Aendil,  [18:08:24 | 23. Dub 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [17:52:49 | 23. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Anachrony: Fractures of Time Expansion

Thales,  [14:28:18 | 23. Dub 2019]

Conflict of Heroes: Awakening the Bear (second edition) : Novinky : Sólo expnaze

Hoho,  [12:34:20 | 23. Dub 2019]

Cataclysm: A Second World War : Dojmy : Want!

kandelabr,  [9:13:16 | 23. Dub 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Pitrs82,  [20:38:30 | 22. Dub 2019]

Suburbia

13  6  85.6
Plánujte, budujte a rozšiřujte hexy svého městečka až z něj bude metropole. To vše ve hře připomínající staré dobré Sim City 18 příspěvky · 3 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

Jaké to je

• Nemůžete odpovídat na toto téma
15 odpovědí

Olaf

Olaf
Už jste to někdo dostal na stůl?

rbx

ne, ale dnes jsem na to koukal, ze bych to objednal. Staveni mesta me v The Capitals hodne bavilo a tady to vypada taky hodne zajimaave. Navic to ma hodne vysoke hodnoceni.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Toširo

Já mám za sebou dvě hry ve dvou hráčích a nemůžu říct, že by mě to zklamalo.

Jsou to takové puzzle, kdy se musí co nejlíp nakombinovat umístění budov, aby generovaly co největší příjmy a zároveň byla zachována spokojenost obyvatelstva. Takže asi není rozumné postavit obří elektrárnu hnedle vedle obytných čtvrtí, ale takové kino vedle nich vydělává mnohem víc než vedle letiště či kancelářských budov.

Dobrej mechanismus jsou i veřejné/skryté úkoly, které po splnění na konci přidají další vítězné body, respektive počet obyvatel. Vždycky to dost ovlivní průběh hry, jelikož asi není nejrozumnější stavět hodně továren, když hráč s nejmenším počtem dostane na konci 15 bodů a tím pádem bych je daroval protihráči. Zkrátka je nutné přizpůsobit taktiku každé hře a nestačí se naučit ověřená komba (já jednou vyhrál díky tomu, že tak šestinu města tvořily jen letiště... takovej kartónovej Frankfurt nad Mohanem:)).

Jestli bude zájem, tak to můžu vzít příští týden ve čtvrtek do Tomovek.

rbx

Vezmi to! :-)
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Amis

Já to taky hrál dvakrát doma ve dvou v rámci poessenovského testování, jednou základ, jednou i s rozšířením. Za mě je to příjemná hra, vcelku jednoduše a rychle vysvětlitelná.
Z nabídky v marketu si nakupujete dílky (mají každý základní cenu plus cenu, která se postupně snižuje jak se posunují marketem) a ty si přikládáte do vašeho předměstí. Snažíte se vybalancovat příjem, abyste měli na nákup nových dílků, a reputaci, aby se vám tam stěhovali noví lidi, protože populace jsou vítězné body. S tím jak roste vaše populace ale zase ztrácíte přijem (režije na správu se logicky s počtem obyvatel zvedá) a reputaci (lidi chtějí svůj zaprděný předměstský klid, ne žít mezi milionem ostatních lidí a stát v zácpách cestou do práce).
Jak už psal Toširo, tak od ostatních podobných her se to asi trochu liší tím, že není potřeba město zásobovat nějakou energií, rozvádět inženýrské sítě apod., všechno se odehrává na bázi vztahů sousedních dílků, nebo dílků v rámci vašeho předměstí a případné občasné interakce některých dílků s předměstími ostatních hráčů. Tj. který dílek nakoupit a případně co vedle čeho postavit, aby neklesla spokojenost obyvatelstva a ti tak přibývali, ale přitom to celé vydělávalo.
Dílky je možné ještě použít z druhé strany,  kterou mají všechny stejnou, jako jezero, které vám vygeneruje okamžitý příjem za počet sousedících dílků když potřebujete potřebujete zaplácnout díru v rozpočtu. Ještě má každý tři možnosti zdvojnásobit efekt dílku (plusový, ale i mínusový). Dílky samotné jsou rozděleny do tří druhů (A,B,C), které  se postupně dobírají a v novém sloupci jsou povětšinou silnější efekty, ale i větší cena. K tomu je ještě k dispozici několik stejných základních dílků, se kterými i město začínáte tvořit.
Na konci se přidá ještě populační bonus za splnění veřejných cílů (nalosují se na začátku podle počtu hráčů) a soukromých cílů (fungují stejně jako veřejné, ale body může dostat jenom vlastník) a zjistí se kdo má nejvíc lidí.
Mě se to celkem líbí i vzhledově, má to minimální jazykovou závislost,  je to rozumně rychlé, co se tomu jistě dá vytknout je jistá solitérnost a sem tam trochu problém uhlídat co se kde jak ovlivňuje a co k čemu připočítává. Tématicky to sice celkem sedí, ale je z toho přece jen cítit o něco větší podíl abstrakce (proto možná i ta cena Mensy).
Rozšíření (Suburbia Inc.) k tomu přidává kromě pár dílků ještě 2-3 drobné mechanizmy navíc, sice neovlivňují hru nijak výrazně, ale je to s nimi o něco pestřejší takže pokud máte možnost zkuste to rovnou s nimi.

Toširo

Pokud chce Suburbii někdo vyzkoušet, tak ji ve čtvrtek budeme hrát v Tomovkách. Volná jsou ještě dvě místa...

rbx

omlouvam se, ale ve ctvrtek bude herna zavrena, chytil jsem nejakyho debilniho bacila a trese se mnou zimnice...:-(

Toširo

Vůbec se neomlouvej, hlavně se brzy uzdrav :)

Jinak jsem hrál včera poprvé ve čtyrech a je to vážně dobrý! :)

Atterdag

Atterdag
To byl můj vir z počítače:)

Amis

Vidím, že někdo měl podobný problém s pamatováním si budov, které se ovlivňují napříč předměstími a vytiskl si parádní 3D upomínací budovy. Vypadá to, že zadá nějakou větší výrobu, tak kdyby to náhodou někoho zajímalo (budou posílat i z Evropy). Právě se začíná dohadovat cena:
http://boardgamegeek...fected-by-other

Tangram

Amisi a jdeš do toho? Dnes nebo zítra to asi uzavře.

Apropo - nabízí se otázka, je to teda bez těch udělátek nepřehledné? Čili není to zase až takové terno ta hra?

Tento příspěvek byl upraven od Tangram: 20 únor 2014 - 08:37

Všechno je jinak.

Amis

No, já předpokládám, že těch 43 budov nebude úplně levná záležitost takže zatím ne.
Jinak problém není ani tak v přehlednosti, to je myslím vyřešeno dobře, problém je spíš v tom, že člověk zapomíná a když máš na tom dílku něco položeného, tak si spíš uvědomíš, že si máš něco zabodovat

Toširo

Těch dílků máš u sebe tak kolem patnácti, takže to opravdu není zas tak složité uhlídat. Drobný problém je jen uhlídat si vlastnosti, které se aktivují i v momentě, kdy nějaký dílek zahraje protihráč.

Tangram

Rozumím. No já předpokládám, že hrát to jde i bez toho.

Cenu ten borec tuším odhaduje na polovinu ceny hry - proto dává do kupy zájemce, aby tu cenu srazil ... ale zase poštovné z Londýna nebude taky levné. No napsal jsem mu nezávazně, že mám zájem o nabídku, dnes to asi uzavře, tak uvidíme, co mi napíše. Za tu informaci se nic neplatí :)
Všechno je jinak.

Kreten

Teda já se přiznám, že vysoké hodnocení Suburbie moc nechápu. Jako hra je to pěkná, to ne že ne, ale na počítači/tabletu, ne na stole. Ač mi počítací hry nevadí, jedna z mých fakt oblíbených je Funkenschlag (Vysoké napětí), tak v Suburbii mi toho počítání přijde fakt už moc.

Na druhou stranu na iPadu si jí fakt užívám, tam je to hodně příjemný...

icebear

Dnes máte možnosť získať appku ku suburbii zadarmo, inak hra stojí 7.5€. pozor akcia trvá len pár hodín.

Suburbia: city building game od Bezier games.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů