Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

It's a Wonderful World : Dojmy : Dojmy z prvních partií ...

HymanKaplan,  [21:57:48 | 17. Led 2020]

Velké herní události : Taverna Zima 2020 : Hry

maylos,  [21:57:19 | 17. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Hunters AD 2114

Mizy,  [19:29:32 | 17. Led 2020]

Hitler's Reich : Dojmy : Baví

Hoho,  [19:22:35 | 17. Led 2020]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

Floki,  [17:12:38 | 17. Led 2020]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

TomasV,  [13:35:57 | 17. Led 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

sydo,  [11:44:09 | 17. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dominations - Road to Civilization

devilfiend,  [11:18:59 | 17. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Conan

Mortimer,  [19:42:41 | 16. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Mezo

yarin,  [12:34:00 | 16. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [12:31:19 | 16. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Return to Dark Tower

Sir_Miner,  [10:03:54 | 16. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Oath: Chronicles of Empire and Exile

IN.,  [13:50:32 | 15. Led 2020]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2021

falco,  [9:46:13 | 15. Led 2020]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Marvin,  [22:18:45 | 14. Led 2020]

Velké herní události : Taverna Zima 2020 : Taverna Zima 2020 - informácie

wlcina,  [17:02:32 | 13. Led 2020]

Greenland (3. edice) : Dojmy : Dojmy po prvých hrách

acedrac,  [16:35:17 | 13. Led 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dice Tower..

Luke,  [9:46:26 | 13. Led 2020]
Fantasy hra na hrdiny plnící rozličné cíle v rámci map či malých kampaní. 929 příspěvky · 40 témata · 1 články · 1 soubory · 41 obrázky · 1 odkazy

Otevřený dopis FFG

• Nemůžete odpovídat na toto téma
217 odpovědí

Atterdag

Atterdag
Tak jsem si to přečetl... a jsem na straně Kubrta + návrhu podílet se na kontrole překladu podle Křenova návrhu - my, co máme Descenta nahraného, bychom si těch bot všimli. Otevřený dopis FFG nic neřeší, alechápu všeobecné rozhořčení. Petersson je podle toho, co jsem četl, fajn chlápek a výtky na svou firmu řeší jinak než pánové z BFG.

Guest_Ringo_*

Guest_Ringo_*
Tak se tu po dlouhé době kouknu a vidím, že jste tu rozjeli slušnou kauzu.

Pod dopis bych se klidně podepsal, protože to co jsem zažil s BF Arkham Horrorem nemělo obdoby. Jejich levnovýroba v Číně mi kromně chyb v češtině přinesla mapu v Japonštině:-) Hru jsem vrátil a o nový exemplář jsem už neměl zájem a docela mi bylo líto prodejců této hry, kterým se budou hromadit reklamace. Místo dalšího Arkhami jsem si místo toho vzal raději Blood Bowl:-)

O Descentovi v češtině jsem uvažoval, nyní už neuvažuji.
Uvažoval jsem, že bych si přeci jen znovu pořídil Meierovou Civku, kterou jsem už 2x prodal (jednou v angličtině, jednou v češtině) s tím, že to asi stejně moc často nebudeme hrát, byť je to zajímavá hra. Teď bych si ji zase po delší době moc rád zahrál, tak jsem uvažoval, že bych přeci jen vzal tu českou i s těmi rozšířeními, ale dočítám se tu, že i to rozšíření má opět chyby. ach jo.

Pokud bych měl říci názor na praktický přínos daného dopisu - možná na něco FFG upozorní, možná to hodí do koše jako X jiných případných stížností, které nemají řešení v případě, že čísla jsou pozitivní. Podle mně se něco stane až v případě, že čísla budou vykazovat nějaký propad a pokud ten propad způsobí vysoký počet reklamací, tak se s tím začně něco dělat. Takže za mně osobně - hru po domácky neopravovat, ale pěkně ji vrátit jako reklamaci s tím, že je chybová a vykazuje vady, prostě neshodný výrobek. Protože jinak děláme BF medvědí službu a ti, kteří přispěchají se seznamem chyb na herní weby navíc udělají zdarma betatest a BF si to jen překopčí a vydaí errata.

Tento příspěvek byl upraven od Ringo: 19 leden 2014 - 10:13

Polylux1

Just to let you know...

Dopis byl prave odeslan, dekuji moc administratorum za umisteni odkazu na titulni stranku, kterezto jiz nyni poztraci na vyznamu. Dik jeste jednou vsem, forum bych jeste nezamykal, pro pripad ze mi nahodou z FFG odpovi :)
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

zruda

zruda
Zatím žádná odpověď?

zruda

zruda
Asi se opakuju, ale zatím asi nedošla odpověď, že?

Polylux1

Ne.

zruda

zruda
Takže, podle předpokladu, se téměř jistě nic nestalo.

matewr84

matewr84

Vím, že po válce je každý generálem, ale této diskuze jsem si s podivem začal všímat až dnes... jen jsem chtěl napsat, že už jak jsem četl ten dopis, mi bylo jasné, že odpověď nebude...

Ladik

Tak minimálně se stalo, že Blackfire letos už ohlásil blackfire mnohem více nových her než v dřívějších letech, takže už tohle je posun k lepšímu.
May the Schwartz be with you...

klaymen

klaymen

Oznamit to sice oznamili, to je pravda, ale nevies naisto ci na to ma dopis nejaky vplyv.

http://sk.wikipedia....rgo_propter_hoc
"Come on, you sons of bitches, do you want to live forever?" - Sgt. Dan Daly, Battle of Belleau Wood, 1918

Ladik

Však já nic takového netvrdím. Mě je úplně jedno, jestli na to, že bude vycházet více kvalitních her v češtině, má vliv nějaký dopis.

zruda

zruda
Takže nakonec byl dopis v podstatě úplně zbytečný :-)

Polylux1

Vitej po sesti letech :) Zrovna jsem si na to taky nedavno vzpomnel, kdyz jsem namatkou narazil na Pellyho vlakno na ZH o prekladu Arkhamu 3. edice. Dneska bych ten dopis napsal uplne jinak, ale jsem rad ze moje o 6 let mladsi ja se do toho vubec pustilo, i kdyz uz tenkrat moc dobre vedelo ze odpovedi, natozpak nejakyho reseni stran FFG se celkem urcite nedocka. To by to prinejmensim zverejnilo k diskusi i na BGG a rozhodne poslalo ten email nekam vejs nez na emailovou adresu zakaznickyho servisu FFG :)

Smyslem otevreneho dopisu je aby co nejvic upozornil na problem a tlacil na jeho reseni. V tomhle pripade to nebylo zbytecny ani trosku...

Lomikar

panejo 2014.... to si jim ještě posílal koresponďák ne?
Don't vote. Eat trash. Do drugs. Get cash. Eat ass. Die fast.

Polylux1

Ze me si sprymy netrop. Muj predrecnik zruda tohle vlakno dneska vystoural, snad aby plivl mym snaham o napravu sveta do chrtanu, a ja uz se holt vezu

Ladik

Tak oni se vlastně vyjádřili. Koupili celej Blackfire, aby tam jednou provždy udělali pořádek :)

zruda

zruda
Já si na to vzpomněl na základě vlákna na Zatrolenkách u Pána prstenů.

alucard

alucard
Díky za oživení vlákna, netušil jsem to. Myslím si, že to už z principu marné nebylo, resp. lepší než nekonečné debaty na toto téma. Lépe něco udělat, klidně i "zbytečně" nebo špatně, než jen zbytečně trolit na fórech jako já.

Třeba ten BF koupili, protože se lekli, že by se úroveň překladů mohla zvýšit. Bokem k tomu přibrali Německo, kde určitě mají obdobné problémy s překladem jako u nás a řeší se to stran BF obdobným stylem jak tady (tzn. debatami na forech).

Sauron a prsten oni jednou jsou..tak koukám že jsem se ťal a ve vláknu na zatrolenkách je dokonce zmínka o oficiálních erratech.

To, že při překladu něco uteče chápat lze, ale jen si myslím, že samozřejmostí by mělo být zveřejnění ofiko erat či přelepek ke stažení v rozumné době. Po zhlédnutí několika vláken na zatrolenkách viz pán prstenů putování po středozemi, stále nemám pocit, že pokud by mně něco zaujalo z portfolia ffg v češtině, že to automaticky koupím aniž bych si počkal na příslušné vlákno, jak moc se to povedlo, a hlavně stále necítím jistotu, že možné neshody budou řešeny.

Tento příspěvek byl upraven od alucard: 08 leden 2020 - 04:08

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů