Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [20:41:56 | 21. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Millennium Blades: Collusion

yarin,  [12:22:19 | 21. Úno 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

zgrywus,  [9:24:05 | 21. Úno 2019]

Siege of the Citadel : Dojmy : První dojmy

Lumirius,  [9:05:51 | 21. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Pomozte nám zlepšit Activity Online.

danigon,  [22:27:14 | 20. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Waste Knights: Second Edition

Luke,  [14:44:38 | 20. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Super Dungeon Legends

falco,  [19:28:32 | 19. Úno 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Nova edice BloodBowl od GW

Johniczech,  [18:11:56 | 19. Úno 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Wolfhound,  [9:57:55 | 19. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Atterdag,  [20:02:15 | 18. Úno 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [15:58:25 | 18. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [10:03:30 | 18. Úno 2019]

Advanced Squad Leader : Dojmy : ASL / Čerstvo dohrané (mini-reporty)

Bifi,  [13:11:10 | 16. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Blood Rage Digital + new clan + rework 4 KS figuriek

Angri,  [23:13:38 | 15. Úno 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : darovanie 2% alebo 3% pre postPAWG

pecovarhy,  [15:26:06 | 15. Úno 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Je po akcii

SanchezHiruma,  [10:59:39 | 15. Úno 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: A Game of Woodland Might and Right

IN.,  [19:19:30 | 14. Úno 2019]

Foamcore

• Nemůžete odpovídat na toto téma
24 odpovědí

DUBíno

Neporadil by mi někdo pod jakým názvem u nás v obchodech hledat "foamcore" - tu vyztuženou pěnovou desku vhodnou třeba (úplně náhodou) na tvorbu insertů?
Vím, stačí kartón... ...chtěl jsem to jen vyzkoušet...

Našel jsem zatím akorát u číňanů, s free poštovným, ale je toho balík - může se nás případně podělit víc...

DD.

Hledej Foam Board - treba tady http://www.srovnanic...oard deska 5mm/

Miri

Miri

Ak ti staci nieco bez tej PVC vrstvy, tak ja pouzivam tie "penove" podlozky pod akvarka.

Micc

Kdysi jsem to u nás hledal, protože je to i dobrý materiál na modelování budov k miniatiurovkam ale u nás byly všechny ceny poměrně dost vysoké, takže jsem to pak řešil kartonem nebo modelářskými polystyrenovými deskami, které jsem si sám polepil. Na kolik to vychází u těch Číňanů a jak moc velký je ten balík?

DUBíno

A1 (594mm x 841mm) x 3 = $48.80 : http://www.aliexpres...1251890725.html

A2 (420mm x 594mm) x 5 = $38.80 : http://www.aliexpres...1251911496.html

A3 (420mm x 297mm) x 20 = $38.00 : http://www.aliexpres...1117519924.html

...nejvýhodnější je ten A3 balík...
Nejspíš najdete ještě i jiné nabídky u toho prodejce, možná i lepší?

DUBíno

Tak, jdu objednávat ten bundle 20xA3. Kdyby měl někdo zájem, rád se podělím. Jen jsem zvědavý, jak to zvládne přepravu...

falco

Ja se urcite rad pridam a podelim. 5xA3 jestli je k mani. Ale jsem taky zvedavej jak to prezije.
Everybody for himself

Amis

Já bych se taky přidal, ale než to nějak dopravovat do Brna, tak bude asi jednodušší když si to pak objednám sám ;)
Dejte pak prosím vědět v jakém stavu to došlo, jestli k tomu celníci už přihodili dphčko a jak je to na inserty použitelné.

Bladen

Bladen
Tak to já bych se taky přidal, nedávno jsem koukal na videjko kde jeden borec z toho dělal insert k descentu. Měl bych o to také zájem.
Amis: Občas se vyskytnu v Brně, takže bych se k tobě i přidal.

DUBíno

Objednal jsem, teď ale v Číně slaví nový rok, takže se to protáhne. Až dorazí, tak dám vědět v jakém stavu a za jakých podmínek. O (velké) přebytky se podělím - to budeme řešit ale pak...

Bladen

Bladen
Mohl by jste se podělit i o dojmy práce s materiálem, jestli se neláme, odolnost a podobně. Byl bych moc rád.
PS: Já bych měl zájem o 6 desek, pokud by to šlo :).

Tento příspěvek byl upraven od Bladen: 20 leden 2014 - 06:54

paladin91

pro zájemce o vlastní inserty - o víkendu jsem objevil vhodný materiál za rozumnou cenu jako náhrada foamcoru.
Podladová deska pod parkety šíře 5 mm cena za 5m2 cca 180 Kč.

2014-01-23_01.18.22.jpg
2014-01-23_01.16.35.jpg
2014-01-27_23.45.40.jpg

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od paladin91: 28 leden 2014 - 02:07

Amis

Vůbec to nevypadá špatně. Číms to lepil? Jak to drží? Nemá tendenci lámat se to (tj, je vnitřek spíš mačkavý, nebo křehký)? Jak dobře to šlo řezat? Ulamovákem? Má to na povrchu taky nějakou okrajovou vrstvu něčeho jako papír, nebo je to spíš jenom to jádro z foamcore desky (z fotky to nejde úplně poznat).
(Jo a jak už jsem psal vedle, předpokládám, že to je 5m2 a ne 50. Ale i tak super cena.)

paladin91

lepil jsem to herkulesem
drží to dobře,
tendenci lámat se to má ale vydrží to i docelat slušný ohýbání
řezat to šlo bez problému ulamovákem.
povrchovou vrstvu to nemá, celé je to jako polystyren co se dává do krabic ale o něco ohebnější a měkčí

jj ty metry jsem se přepsal je to 5 a už jsme to opravil.
Nicméně na výrobu jedho insertu pro AGOT jsem použil cca polovinu jedné desky tak to jsou náklady cca 9 korun.

Bladen

Bladen
Vypadá to slušně, název toho materiálu je jakej ?  Není to "extrudovaný polystyren XPS" ?.

DUBíno

zásilka (viz výše) dorazila ok, žádné obouchané rohy (ty byly chráněné), nic zlomeného atd.

(trochu se to protáhlo, jelikož původní objednávku mi stornovali - v té době nezpracovávali požadované rozměry)
Objednával jsem si dva různé rozměry (velice podobné) a dvě různé tloušťky (2 a 5mm) ... no, ti matláci prohodili rozměry desek těch dvou objednávek, ale to už vem čert, jde o centimetry - ne jedné straně je trochu ubráno, na druhé trochu přidáno...

Teď mlsně pokukuju co budu vyrábět nejdřív :)
Takže můžu doporučit, případně objednat/přeposlat...

falco

predpokladam ze se neplanujes podelit o par kousku? Pripadne jak te to vysle se vsim vsudy?
Everybody for himself

DUBíno

Cena z výše uvedených odkazů byla konečná - free shipping a celníci nechali bejt.

Zachvátila mne teď kreativní horečka, ale podělit se můžu :)
Jen bych měl obavy jak dopadne přeprava pouhých pár kusů - aby se to někde cestou neprolomilo...ale nějakou krabici bych na to asi napasoval...

RedDragon

Teď jsem pořizoval foam board na pár insertů a nechtělo se mi čekat na dodávku od číňanů, tak jsem hledal v českých vodách a pokud by někdo scháněl, tak nejlepší cenu jsem našel zde http://www.promodely...1000x700mm-5mm/ (+- stejná cena jako od číňana).

DUBíno

ještě jsem někde viděl odkaz na tento obchod: http://www.hsw.cz/ka...-sendvice-kapa/

z té nabídky je by to mělo být asi toto: http://www.hsw.cz/katalog/kapa-graph/

Tento příspěvek byl upraven od DUBino: 20 listopad 2014 - 11:35

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů