Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

waczko,  [18:40:50 | 24. Kvě 2019]

Black Orchestra : Úpravy komponent : Tokeny nacistů

Hoho,  [16:11:07 | 24. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Havelock,  [1:52:24 | 24. Kvě 2019]

Wildlands : Dojmy : Doj mi

Havelock,  [1:46:06 | 24. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Kickstarter - převzít poškozené nebo nepřevzít

winring,  [19:52:24 | 23. Kvě 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

Lolo,  [15:01:52 | 23. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

acedrac,  [6:19:11 | 23. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:30:57 | 23. Kvě 2019]

War of the Ring (second edition) : Úpravy komponent : Väčšia mapa pre epické hranie - "kickstarter"

pecovarhy,  [14:49:52 | 22. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Siege Storm

Para99,  [17:51:32 | 21. Kvě 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

brtstvo,  [9:29:47 | 21. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [13:40:41 | 18. Kvě 2019]

DreadBall – The Futuristic Sports Game : Kompost : Prodej teamu

falco,  [17:50:06 | 17. Kvě 2019]

Obecně o Deskofobii

• Nemůžete odpovídat na toto téma
192 odpovědí

狗操的

狗操的

Když jsem nedávno řešil pár nepříznivých reakcí na náš videonávod pro hru Carcassonne. Uvědomil jsem si, že nás lidé vnímají ve zkresleném světle. Mají pocit, že když máme reklamu na webu, loga sponzorů před každým videem a ještě děláme placené návody – zákonitě se koupeme v penězích a nezajímá nás nic jiného, než zisk.

Musím se přiznat, že mě takovéto názory dokáží zničit den a nenesu je moc snadno. Už jen proto, že za minulý rok byla DF ve ztrátě a nebýt ochoty lidí pracovat pro dobrou věc zadarmo a mému přesvědčení, že to celé má nějaký hlubší smysl, dávno bychom to zabalili.

Každopádně jsem si ale uvědomil, že jsme v lidech vzbudili mylný dojem o tom, jak vlastně DF funguje. Třeba nedávno jsme měli velkou reklamní kampaň na Krycí jména u nás na webu, ale... myslíte, že jsme za to něco dostali? Ne. Udělali jsme to pro vydavatelství MINDOK jako poděkování za super spolupráci. Stejně tak jako reklamu na Fox in the Box či RONE.

Každopádně... rozhodl jsem se se sponzory rozvázat spolupráci a dál půjdeme bez nich. Možná budeme kulhat na jednu nohu, ale who cares. Aktuálně zvažujeme přechod z Patreonu na český Startovač, který by měl co neviděl podporovat podobné funkce.

Napadlo mne, že to sem všechno napíšu, abyste měli trochu představu o tom, co se děje i když nás třeba přímo nesledujete.

ozzy

blbý rozhodnutí Petře. Na reakce by jsi se měl vy*rat, jestli df má potenciál si vydělat, nebo se minimálně zaplatit, tak je naprosto oprávněný rozhodnutí, že to uděláš. Věnuješ tomu čas, peníze, dělat to jen kvůli spokojenosti fanoušků, když ti pár lidí, kterým se to nelíbí, pak stejně umí zkazit náladu, to je naprd. Být tebou, tak si uvědomím, kde značka df momentálně je a co se z ní dá vytěžit a jdu po tom jako vosa po flusu, samozřejmě s vidinou investic a lepšící se kvality. Uvědom si, že spokojený fanoušek většinou mlčí a věrně sleduje a to by mělo být to, co tě zajímá...
"Proč Já?!"
-ozzy-

Citron

A natočit videonávod na zakázku imho rozhodně není nějaký etický přešlap.
Něco jiného by bylo zaplacené hodnocení v recenzi, ale to, myslím, v DF nehrozí.
3D hory? Ale prosím vás...

kandelabr

dice tower to nedělá jinak. S tím, že uděláte videonávod "na kšeft" by neměl mít problém vůbec žádný soudný člověk. DT dělá i "placené" recenze. A taky v tom nevidím problém, pokud si vydavatel kupuje vaši pozornost a nikoliv váš názor.

A navíc, ať uděláš cokoliv a rozhodneš se jakkoliv tak VŽDYCKY bude někdo brblat, že to děláte blbě/jinak než si představoval atd. Neříkám, že nemáte naslouchat, ale řiďte se tím, co chcete vy. Pár řvoucích kašpárků by vás směrovat nemělo.
ostříš!

zgrywus

zgrywus

Jak říká Ozzy, pokaždý bude někdo kafrat, vyprdni se na ně.

P.S. Nedávno jsem si říkal, že bych mohl DF zase podpořit, ale na stránkách Deskofobie jsem nikde nenašel odkaz. To by chtělo vylepšit.
ŁOWCA CZAROWNIC

rob

rob
Jak jsem psal už na Patreonu. Moc nechápu kam ten příspěvek (a rozhodnutí se zrušením sponzorů) směřuje a co si s toho mám odnést. Rozhodnutí jsou to samozřejmě vaše, ale podle mne pokud cílem toho příspěvku měla být žádost o zvýšenou podporu od lidí (namísto sponzorů o kterých defakto nikdo nic neví protože to je vaše interní věc), tak bych asi čekal trochu jiný text popř. ideálně rovnou připravenou kampaň na Startovači, kde vás rád znovu podpořím. A nenechte se znechutit závistivci. Lidi co nikdy nic nedokázali a myslí si, že kvůli DF jste určitě boháči a že mají právo na to aby jste jim vše servírovali zdarma, IMO nestojí ani za odpověď. A třeba s tím, že na YT máte vypnuté reklamy tak lidi mají pocit, že to "nemáte zapotřebí". Možná jim je tam zapněte s dovětkem "máme to zapotřebí", vypneme je když se na Startovači vybere X (StretchGoal). Držím palce, připravte dostupnou kampaň pro lidi a věřím, že s novou řadou S05 a s trochu snahy ohledně propagace a marketingu dokážete DF dostat z červených čísel.

狗操的

狗操的

Sponzoři nebyli interní věcí, ale věcí zcela veřejnou. Finančně nás podporoval Deskoland a Fantasyobchod. Dohromady za 1200,- měsíčně. Měli za to loga na začátku každého videa. Smysl mého příspěvku nebyl v tom, přilákat lidi na naši crowdfundingovou kampaň, ale podat vysvětlení aktuálních změn.

Reklamy na YouTube jsme v jedem moment zapnuté měli a inkasovali jsme závratných 80,- měsíčně, i pokud započtu zvýšení sledovanosti, tak DF nemá potenciál vydělat více jak 250,- měsíčně a to mluvím o "hrubém" přijmu. Takže zapínat reklamy nebudu, jednoduše to nemá smysl a jako stretch goal by to nefungovalo.

Kampaň na Startovači zatím připravenou nemáme, psal jsem, že ji zvažujeme, ale nejsem o tom přesvědčen.

koumes731

koumes731
Chápu, že nepříjemné reakce zamrzí, ale je potřeba se nad ně povznést a jet dál po svém - přece je vidět že to má smysl a funguje to :-) Takže se vyprdněte na kafraly a držíme palce!

springb

springb
Nikdy mi nevadilo,  že vo vašich videách je reklama na nejakého sponzora, beriem to samozrejme, veď nejako sa žiť musí!

狗操的

狗操的

Ještě bych mohl napsat, že nejednám v reakci na pár kafralů, jen jsem si díky nim uvědomil, jak může DF na lidi působit a jak nechci, aby na lidi působila. That's all. Konec koncu, výše springb uhodil hřebíček na hlavičku. Sponzoři mu nevadili, protože nějak se žít musí... To je právě ono, měli jsme sponzory, ale ve skutečnosti jsme z nich nežili.

Tento příspěvek byl upraven od 狗操的: 25 květen 2017 - 01:29

rob

rob
To, že třeba já jsem o té závratné částce z YT slyšel neznamená, že to ví ostatní. Věřím tomu, že spousta lidí si myslí, že jako youtubeři vyděláváte miliony nebo minimálně tisíce. Ale i 250Kč měsičně je 250Kč. Je to jako 10 těch nejmenších spozorů z Patreonu (kterých tam máte 21 včetně mne). A fungovalo by to dobře - ne jako náhrada příjmu, ale jako "bonus" - lidi si rádi zaplatí za to, že reklamu neuvidí.

Sorcerer

Peto nenechavaj sa rozhodit prehnanymi mudrlantmi. Sam si si iste vsimol, ze je v hracskej komunite "individualit" viac nez inde. Kazdy chce byt vazny kritik, seriozny vseved a nejako uputat. Ludia nesposobili zaujat v skutocnom zivote si nachadzaju utociska na internete.. musis vediet co je konstruktivny nazor a co "individualna" mudrost. Nenechavaj sa rozhodit v ziadnom pripade. Keby som to robil tak sa hraniu uz takmer vobec nevenujem, najma koli takym ludom. Tried, nemusi ti vsetok piesok z vody skoncit na dlaniach. Robite to dobre, mame vas radi go on! Najma si nerus akykolvek sponzoring, prave naopak, oslov viac obchodov, vydavatelstiev co si das do videi. Reklami na YT sa daju vypnut resp vacsina na to mame program alebo sa nezblaznime 3 sek pockat.

Tento příspěvek byl upraven od Sorcerer: 25 květen 2017 - 02:56

Opčík

ahoj vospolok,

v DF sa pripravuje dasli special na temu "hry pre seniorov"..

Ak by ste mali nejake otazky, postrehy, pribehy, overene hry, cokolvek k tomuto, dajte vediet do spravy ci na mail hypergrid@deskofobie.cz

diik, at se hraje!)

GESUNDHEIT!

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů