Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Siege Storm

Para99,  [17:51:32 | 21. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

falco,  [16:47:33 | 21. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

eklp,  [14:25:06 | 21. Kvě 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

brtstvo,  [9:29:47 | 21. Kvě 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

fuchso,  [10:37:54 | 20. Kvě 2019]

Wildlands : Dojmy : Doj mi

paladin91,  [7:44:56 | 20. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

waczko,  [19:35:16 | 19. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [14:43:17 | 18. Kvě 2019]

DreadBall – The Futuristic Sports Game : Kompost : Prodej teamu

falco,  [17:50:06 | 17. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Kingdom Rush: Rift In Time

yarin,  [15:08:57 | 16. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

sydo,  [13:31:33 | 16. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Bloodborne: The Board Game

alucard,  [18:02:48 | 15. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [17:30:51 | 15. Kvě 2019]

Úpravy PDF

pdf

• Nemůžete odpovídat na toto téma
25 odpovědí

ozzy

Poraďte nejlepší program na úpravu pdf? Konkrétně mi jde o odfiltrování textů z pdf souborů a zachování samotného pozadí.
"Proč Já?!"
-ozzy-

rbx

Adobe Acrobat. Plna verze.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Oblud

Oblud

Jo. Pokud se spokojíš s jeho neskutečnou těžkopádností, pomalostí a neuvěřitelně stupidním ovládáním. Dělal jsem v něm celá pravidla Earth Rebornu, která jsou velice bohatá na nejrůznější titěrné objekty, a byl to fakt horror - vlastním překladem jsem strávil cca 15% času, zbytek jsem se pral s grafickou stránkou. A musel jsem ukládat po každém kroku, protože mi často padal. I když je fakt, že moc alternativ k dispozici není. Napadá mě jen FoxIt, ale ten je ještě horší.

ozzy

Radku to je jak rika oblud, strasnej opruz... mam verzi 10.10 a nez se tam neceho dohrabu... je to hnus... btw netyka se to prekladu, jde mi o formaty karticek, ale prerazeni sem vubec nevadi, naopak
"Proč Já?!"
-ozzy-

Polylux1

Hele, nevim jestli je to lepsi, ale ja delal neco podobnyho ve Photoshopu. Je tam takova sranda na gumovani, ktera smaze pismo a necha pozadi... Za sebe jsem s tim byl spokojen :)
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

rbx

ozzy, ja to mam behem par minut. Nevim jak to dela Oblud, ale vycistit dokument od textu je pro me v Acrobatu opravdu zalezitost nekolika minut. zalezi tedy na tom, jak je to udelane, nekdy to nejde.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Oblud

Oblud

No, je-li dokument jednoduchý, pak máš nepochybně pravdu. Ale třeba ten Earth Reborn má na každé stránce stovky a možná tisíce grafických objektů nejrůznějším způsobem navrstvených přes sebe (každá miniaturní šipčička, každá odrážka je tam složená z několika objektů) - a to bys koukal, jak je pak Acrobat dýchavičný.

Ona ta ER pravidla jsou taky neskutečně kravsky udělaná, pravda ...

rbx

No tak potom jednoduse oznacim vsechno objekty na strace a odeberu z toho ty, co nechci. Ale pokud to takto udelat nejde, tak ej to pak vopruz, to je pravda.

ozzy

našel jsem prográmek Simpo PDFtoWord, jednoduše vám překonvertuje PDF do formátu docx, tam si text vymažete a pozadí zůstane, zatím jsem teda nevychytal, aby mi to nerozhazovalo stránky, nicméně to vypadá, že to půjde zeschopnit.
"Proč Já?!"
-ozzy-

Havelock

Já používám Infix PDF Editor. Není to vůbec k zahození. Ale s tou dýchavičností to asi bude všude podobné.
Bez urážky!

Oblud

Oblud

Zobrazit příspěvekrbx, na 04 listopad 2012 - 12:12 , napsal/a:

No tak potom jednoduse oznacim vsechno objekty na strace a odeberu z toho ty, co nechci. Ale pokud to takto udelat nejde, tak ej to pak vopruz, to je pravda.

Ani nevíš, JAKEJ vopruz to je. Věř mi. Jen to čištění mi trvalo dva celé dny. Zásadní problém byl, že pod všemi těmi tisíci objektíku ležel jeden velký - pozadí stránky. A ten se při jakémkoliv volení objektů zvolil taky - takže nešlo jednoduše táhnout myší a zvolit objekty podle oblasti, protože při kliknutí kamkoliv do stránky se chytlo to pozadí a při následném tažení myší se začlo nevím proč hýbat. Všechno se muselo složitě naťukat - a samozřejmě když ťukneš špatně, všechny dřívě označené objekty se odznačí. Pod všemi texty ležely objektové rámečky, které se samozřejmě na rozdíl od textů zvolit nesměly. V textu byly další grafické objektíky (číslíčka v kroužku). No a o problémech s chybějícími fonty snad ani nemluvím. No a tak dále, a tak dále ...

rbx

no tak chybejici fonty jsou obecne znamy problem. Resim to tak, ze najdu bud stejny font a počeštím ho, nebo neco podobneho.

Morthe

Radek tu zmiňoval Acrobat, nicméně uživatelsky výrazně přívětivější je v tomto směru Illustrator, zvláště pokud chci s prvky na stránce ještě dále nějak pracovat třeba v InDesignu. (Tzn. v podstatě ji rozložit na jednotlivé základní elementy - pozadí, obrázky - a z těch to následně zase zpět skládat. Může se to zdát jako práce navíc, ale díky odlišnému toku textu je třeba často elementy přepozicovat, přidat jim stíny, přechody, obtékání... jde to i s fixním pozadím, ale to pak je práce spíš k zlosti).

rbx

takze oteviras PDF primo v Illustratoru?

Morthe

Přesně tak. Otevřu PDF v Illustratoru (vyberu, jakou chci stránku) celý obsah stránky se mi rozpadne do objektů, s kterými se dá už běžně pracovat - respektive nejdříve musím zrušit ořezovou masku stránky, která se při otevření automaticky vytvoří. Následně si dokument vyčistím od zbytečnosti (spíš pro svůj dobrej pocit, než že by to bylo nezbytný) a rozházím elementy stránky do samostatných artboardů (pokud z principu věci vím, že s nimi budu chtít následně ještě něco dělat, jinak je nechám společně) - následně umísťuju do ID artboardy s jednotlivými elementy, takže pak můžu nastavovat obtékání textu kolem nich, pozicovat je apod.

stOKYi

stOKYi

Zobrazit příspěvekozzy, na 04 listopad 2012 - 07:29 , napsal/a:

našel jsem prográmek Simpo PDFtoWord, jednoduše vám překonvertuje PDF do formátu docx, tam si text vymažete a pozadí zůstane, zatím jsem teda nevychytal, aby mi to nerozhazovalo stránky, nicméně to vypadá, že to půjde zeschopnit.

tento program som skúšal aj ja, ale dáko som si nevedel poradiť s tými stranami a nevedel som to upraviť. Ináč keby to šlo, je to veľmi nápomocný program. Prišiel si na to? Lebo mne sa zdá, že veľa možnosti pred samotným konvertovaním tam nieje.
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

ozzy

pracně si to přetáhnu do čistýho souboru stránku po stránce :-)
"Proč Já?!"
-ozzy-

stOKYi

stOKYi

Zobrazit příspěvekozzy, na 19 leden 2013 - 07:16 , napsal/a:

pracně si to přetáhnu do čistýho souboru stránku po stránce :-)

ako ako ?? asi nerozumiem :D Viem napríklad, že keď vyhodím ten text z toho dokumentu prekonvertovaného, tak logicky mi zmiznú aj tie stránky s grafikou a zostane mi iba úplne prvá a BIELA strana :-) Pretiahneš tie stránky s grafikou?? :)

Tento příspěvek byl upraven od stOKYi: 19 leden 2013 - 07:23

ozzy

ne, text se dá smazat, musíš jít stránku po stránce, je to opruz, ale jde to
"Proč Já?!"
-ozzy-

stOKYi

stOKYi

OK.. vyskúšam, vďaka :)

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů