Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

kandelabr,  [10:58:38 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : CARNIVAL ZOMBIE - Second Edition

rbx,  [9:47:31 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [7:25:41 | 23. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

fuchso,  [0:57:31 | 23. Bře 2019]

Warhammer 40,000: Heroes of Black Reach : Dojmy : Rozdíly mezi Heroes of Normandie a Black reach

Havelock,  [23:12:42 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Cyklistická hra

Honza_hrajem,  [22:44:38 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2019 - 22. - 24. března

Mr.Satan,  [16:31:44 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [10:31:15 | 22. Bře 2019]

Debaty o Deskožroutu : Obecný návod : Velka herna udalost - zalozenie

wlcina,  [9:27:08 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Iwari

waczko,  [22:03:24 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [19:31:00 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Exodus Chronicles — a classic 4X saga enters a new era!

peca,  [13:00:19 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

Citron,  [12:59:47 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadows of Brimstone Forbidden Fortress

Pilgrimage,  [10:55:37 | 21. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Luke,  [11:24:04 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [16:39:52 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Emperors Board Game

Fiocu,  [10:29:54 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Co je to za deskovku?

Savager,  [9:38:45 | 19. Bře 2019]

Mortheho překladatelské doupě

Morthe překlady her

• Nemůžete odpovídat na toto téma
52 odpovědí

Anketa: Mortheho překladatelské doupě (80 uživatelů vložilo hlas)

Co byste chtěli přeložit?

1. Descent 2nd (Quest Guide, karty) (4 hlasy [3.77%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 3.77%

2. Již jste hlasovali Mansions of Madness (karty) (20 hlasy [18.87%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 18.87%

3. Runewars: Banners of War (karty) (13 hlasy [12.26%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 12.26%

4. Cadwallon: King of Ashes (pravidla, karty) (2 hlasy [1.89%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 1.89%

5. Claustrophobia & De Profundis (pravidla, karty) (8 hlasy [7.55%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 7.55%

6. Runeboud (vybrané rozšíření) (3 hlasy [2.83%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 2.83%

7. Arkham Horror (vybrané rozšíření) (2 hlasy [1.89%] - Zobrazit)

8. Warriors Knights, Crown and Glory (karty) (2 hlasy [1.89%] - Zobrazit)

9. Již jste hlasovali Horus Heresy (12 hlasy [11.32%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 11.32%

10. Něco úplně jiného (12 hlasy [11.32%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 11.32%

11. Eldritch Horror (14 hlasy [13.21%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 13.21%

12. BattleLore 2nd Edition (6 hlasy [5.66%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 5.66%

13. Relic (0 hlasy [0.00%])

Procento hlasů: 0.00%

14. Rune Age + Oath and Anvil (0 hlasy [0.00%])

15. Wiz-War + Malefic Curses (1 hlasy [0.94%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 0.94%

16. Witcher: the Adventure Game (0 hlasy [0.00%])

17. Elder Sign: Unseen Forces (1 hlasy [0.94%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 0.94%

18. Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island (6 hlasy [5.66%] - Zobrazit)

Procento hlasů: 5.66%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

Morthe

Co se děje v trávě #1
Může se zdát, že v posledních dnech, týdnech a měsích po překladech neštěkl ani pes. Což je trochu pravda, ale zároveň to neznamená, že jsem se válel na pláži a popíjel koktejly obskurních jmen. Právě naopak.
REXhry se v poslední době utrhly ze řetězu, takže se do tisku připravovala překvapivě velká nadílka her (namátkou Tiny Epic Kingdoms, Origin, Witches, Coup) a další se chystají (např. rozšíření k Vládcům Tokia). Když si k tomu připočteme, že člověk taky musí chodit do práce, protože z vůně nově otevřených krabic dlouho nevyžije, moc času na překlady nezbývá.
I tak jsem ale vyšetřil pár chvil a kromě překladu zvířecích bojových karet k MoM (každá má zhruba 3/4 normostrany, a když už se po čtyřicáté snažíte originálně popsat, jak se zažloutlé tesáky zakusují do hrdla nebohého vyšetřovatele, vážně uvažujete, že krabici upálíte za zuřivého povykování Chutlhu fhtagn ua ua) jsem po dlouhé době kompletně dokončil i karty ke Space Hulk: Death Angel (i se Space Marine Pack 1 a Mission Pack 1).
A co dál? Dál to bude samozřejmě dokončení MoM, paralelně s Banners of War a pak... se uvidí.

Morthe

Jelikož slibovaná ucelená kolekce článků o lokalizacích zřejmě nikdy nevznikne, rozhodl jsem aspoň sem tam sepsat nějaký tip, který by se mohl lokalizačním nadšencům hodit.

Grafický tip #1 - Export pro tisk (PDF)
Každá tiskárna obsahuje takzvaný Raster Image Processor (RIP), který se stará o převod tiskový dat do rastrové podoby vhodné pro tisk. Ovšem ne vždy je tento převod optimální a ne vždy je výsledek takový, jaký bychom očekávali a chtěli1. Problém obvykle nastává u průhledných objektů a stínů, které RIP přerastruje špatně, a na výtisku jsou poté patrné podivné čáry nebo artefakty. Tomuto jevu lze předejít správným exportem ve formátu PDF, kdy RIP dopředu předpřipravíme data tak, aby s nimi měl co nejméně práce.
Pokud z dokumentu s vrstvami generujeme PDF určené pro tisk, měli bychom zvolit standard exportu PDF/X-3:2002. Generátor vezme jednotlivé vrstvy dokumentu, přepočítá je a následně je sloučí do jedné - přitom ale sloučenou vrstvu rozřeže do množství menších obrázků, obvykle podle hranic průhlednosti. To je výhodné pro RIP, nicméně už méně pro uživatele. Otevřeme-li totiž takto vygenerovaný dokument, mohou nás překvapit zvláštní čáry v místech, kde by žádné být neměly, a to právě na místech rozřezání. Není to ale dáno vadným dokumentem, ale zobrazovacími schopnostmi PDF prohlížeče2, při tisku bude vše bez problémů.
Při generování tiskového PDF bychom rovněž neměli zapomenout na volbu správného barevného prostoru. Protože tisk je substraktivní proces, kdy dochází k míchání pigmentů, měli bychom správně použít převod na barevný prostor CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, Key). V Evropě se obvykle používá CMYK s označením FOGRA39, popřípadě FOGRA29, v Americe U.S. Web Coated/Uncoated (SWOP) v2.

1) Problém nemusí nastat vždy, záleží na konkrétním modelu tiskárny.
2) V Adobe Readeru lze zakázat zobrazování těchto "čar" odškrtnutím položky "Vyhladit čárové grafiky" v Úpravy > Předvolby > Zobrazení stránky, nicméně za cenu mírného zhoršení kvality zobrazení.

Tento příspěvek byl upraven od Morthe: 10 červenec 2014 - 11:52

Morthe

Blackfire nás baví...
Onehdá jsem zabloudil na FB Blackfiru, abych se podíval, co nového kutí. Hned zkraje mi padla do oka Euphoria, kde se rbx ptal, proč není použit originální font. Budiž BF ke cti, že odpověděl:
"Pismo pouzite v originale nema diakritiku, takze pismo v CZ verzi je jine (ma uplne odlisnou metriku i chovani). Taky se musi brat ohled na miliardu typografickych pravidel. Napriklad na jine karte je delsi slovo, ktere by se tam jinak neveslo, cili u vsech karet musim nastavit stejne vlastnosti, aby to nevypadalo jak z cirkusu."
Uznale jsem pokývnul hlavou, miliarda typografických pravidel, to už je vážně hukot. A všechna je správně aplikovat, není vůbec snadné. Však na krabici se to nepovedlo hned dvakrát. Poprvé zákeřný šotek v rozsahu počtu hráčů zaměnil pomlčku za spojovník, podruhé přidal mezeru u doporučeného věku. Nu, stane se.
Nevadí, jsou to jen kapky v miliardovém moři. Ovšem trochu smutnější je, že na čtyřech vystavených kartách jsou tři gramatické chyby (a o čtvrté by se dalo polemizovat). Aspoň že na těch Star Wars jsem žádný kiks nezahlédl.

Tento příspěvek byl upraven od Morthe: 22 červenec 2014 - 08:07

Mejlo

Tak co Morťháku, nevypustíš další (možná závěrečnou) várku karet MoM? Třeba i část. Ať toho pak není tolik na počešťování a ukrátí to aspoň čekání. ;)
Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

Morthe

Co se děje v trávě #2
V předešlých dnech jsem k Eldritch Horror nově nahrál Přehled pravidel (Reference Guide), který je oproti původnímu šestnácti stránkovému dokumentu rozšířen o dalších pět stran poznámek, vysvětlivek a příkladů (z nejnovějších errat a FAQ). Zároveň s tím jsem aktualizoval i Průvodce hrou (Rulebook), jenž jsem v prvotní euforii nazval Pravidla hry. Nicméně si myslím, že aktuální pojmenování je přiléhavější a přesnější.
Co dál? V nejbližších dnech nás pod hlavičkou Rexáků postihnou erratovaná pravidla k Lewis & Clark - vymámit z Ludounaute podklady pro opravu je vskutku nadlidský výkon a běh na dlouhou trať. No a počítám, že večer bych mohl najít chvíli, abych se pustil do retuší a sazby posledních chybějících karet k Mansions of Madness.

Tento příspěvek byl upraven od Morthe: 11 září 2014 - 01:00

Morthe

Mansions of Madness update
V poslední době jsem v relativně rychlém sledu vypustil na světlo světa karty počátečního vybavení, karty rysů a karty vyšetřovatelů. A dnes k nim přibyly i karty akcí Strážce temnoty. Tím se překlad MoM po třech letech nachýlil těsně k závěru. Co ještě chybí? Poslední, co zbývá dodělat, je cca 25 karet boje s nadpřirozenými stvůrami... a pak finito! No ještě možná jako bonus přihodím sheet s překladem nestvůr ;)

Atterdag

Atterdag
Gratuluju, Morthe!!!

Morthe

Jak šel čas
Protože MoM se chýlí k závěru, nastal čas vrhnout se po hlavě do dalšího projektu, kterým je samozřejmě rozšíření Banners of War pro hru Runewars. Jako první získali tu čest hrdinové, byť to možná bylo zapříčiněno tím, že jsem je kdysi dávno prostě jako první naskenoval...
Každopádně když porovnáme staré hrdiny s novými, je to rozdíl když ne přímo markantní, tak alespoň výrazný. Nu, přesvědčte se sami, že člověk dvakrát do stejné řeky nevstoupí.

Vložený obrázekVložený obrázek

Mezi těmito kartami je odstup čtyři roky.

Aillas

Aillas
Super :) Bylo by možné přeložit i rozdílová pravidla mezi 1. a 2. edicí RW http://www.fantasyfl...ed_Gameplay.pdf (případně změny zakomponovat do překladu komponent) a karty 10 promo hrdinů (4 + 6 z Dungeonquestu)? Něco z toho už sice přeložené je (hrdinové z Dungeonquestu a slovensky i starší verze těch rozdílů), ale bylo by fajn to mít komplet od Tebe ve stejném stylu ;)

Morthe

@Aillas: Nad rozdílovými pravidly jsem moc neovažoval, ale možná svůj postoj přehodnotím, aby to bylo kompletní. Na hrdiny z Dungeonquestu jsem už stačil zapomenout, že vůbec existují, nicméně mi je kdysi dávno někdo naskenoval, a tudíž bych je někde v tom bordelu na disku měl mít. Jsou tyhle karty obsaženy i v té nejnovější verzi DQ?

Tak pátrání po DQ hrdinech zatím nepříliš úspěšné, ale ještě neřekly své poslední slovo exteráky.

EDIT: Internet je zvláštní tajemné místo, protože jak na něj něco jednou nahrajete, je to tam navždy... nebo aspoň po dobu 4 let. Tudíž hrdinové z Dungeonquestu budou ;).

Tento příspěvek byl upraven od Morthe: 10 listopad 2014 - 08:55

Aillas

Aillas
Jestli ty karty obsahuje nový DQ nevím, ale někde jsem myslím četl, že tam nebudou. Pokud je nenajdeš, tak bych je ale byl schopný zajistit. Pokud jde o další 4 promo hrdiny (Jonas the Kind, Nara The Fang, Truthseer Kel a Tobin Farslayer), tak mám jejich karty v němčině, ale na netu se dají najít fotky anglických verzí.

Morthe

The Witcher: Adventure Game
Poslední dny, když právě neusínám za chůze, se snažím vrtat v deskovém Zaklínači. Kdesi na internetu jsem vyšťoural české logo v dobré kvalitě, tož zaradoval jsem se, že budu moci svůj překlad vylepšit i po této stránce. Jenž pak mi v hlavě začal vrtat červík pochybnosti... Dobrodružná hra v podtitulu je taková divná, přemýšlel jsem tedy nad tím, že bych to změnil na neutrálnější Desková hra. Chopil jsem se tedy tabletu a zapnul Photoshop, že to předělám. Nicméně něco mi na tom porát nepřišlo správné.

Takže kvíz - co je na následujícím obrázku (logu hry) špatně?
Vložený obrázek

A odpověď:
Spoiler

falco

Nebude tam uz logo Asmodee? :)
Everybody for himself

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů