Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

acedrac,  [18:42:32 | 14. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

endymion,  [6:13:03 | 14. Zář 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

eyron,  [19:02:49 | 13. Zář 2019]

Yedo : Novinky : Deluxe verze Kickstarer od NSKN

icebear,  [17:04:45 | 13. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Philosophia

Citron,  [16:25:44 | 13. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Hra roku 2018 - nominace

Lomikar,  [13:54:30 | 13. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

eyron,  [10:07:02 | 13. Zář 2019]

Rivers to the Reich : Dojmy : Semper Paratus

Lomikar,  [8:45:22 | 13. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : War Cry

Para99,  [16:52:02 | 12. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Aeon Trespass: Odyssey

Citron,  [13:15:30 | 12. Zář 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Lomikar,  [10:32:54 | 12. Zář 2019]

Rising Sun : Dojmy : Grabbing Gavutu - seriál na pokračování

Lomikar,  [9:27:06 | 12. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cryptic Explorers

IN.,  [7:52:40 | 12. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Happy,  [7:43:39 | 12. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:55:08 | 12. Zář 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Recepty

Citron,  [21:12:59 | 11. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Iwari

viking749,  [21:29:28 | 10. Zář 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [9:17:31 | 10. Zář 2019]

RPG hry na jeden večer-krátká příprava, instantní hraní-doporučte

rpg storytelling vyprávění


  • Nemůžete odpovídat na toto téma
15 odpovědí

#1
kandelabr

RPG mě vždycky bavily, ale s momentálním časovým vytížením se mi jeví jako nemožné hrát nějakou dlouhodobější-chybí pravidelná skupinka, pravidelné seance, čas na přípravu a čas celkově. Ale už se mi podařilo narazit na pár RPG, které vyžadují nízký podíl přípravy (nebo skoro žádný), mají jednoduchá pravidla a dají se dohrát na jedno sezení. Takže přikládám zde výčet:

Časy se mění

Ruští agenti cestují časem a napravují historické křivdy ve prospěch komunismu. Hráči nejprve společně vytvoří kostru zápletky (je tam i generátor událostí) a hra je pak řízena vypravěčem. Pravidla velmi jednoduchá, příprava taktéž (hráči si jen nachystají postavu-několik vlastností a jeden předmět)  herní doba se dá určit předem, tak za dvě tři hodinky může být odehráno. Vznikají nezapomenutelné situace jako například agenti snažící se zhulit Jacka Rozparovače hašišem, který kouří z hlavně kalašnikova či "přemlouvání" (což je trochu eufemismus, přemlouvajícího agenta hrál Hrabiňo a jeho vybavením bylo strap-on dildo, tak asi tušíte, co se tak mohlo stát) Alfonse Muchy, aby zvěčnil agenty na svém obraze Praotec Čech se klaní praotci Rusovi.

pravidla zdarma ke stažení zde http://rpgforum.cz/f...t=6789&start=15

Yes, but...

Hodně ujetá, ale nadmíru zábavná hra bez pána jeskyně. Každý hráč je goblin určité rasy a vlastností a slabostí, přičemž vlastnosti nejsou síla, odvaha atd, ale negativní, to jest slabost, zbabělost, hloupost atd. Mezi speciální slabosti se počítají např. Panický strach z písmene K (postava nesmí říkat K a když se splete, musí pobíhat po místnosti a prosit o slitování), nebo to, že postava nesmí zásadně s ničím nesouhlasit, případně je hyperaktivní a když se hráč zamyslí, ostatní můžou říct, co jeho postava dělá místo něj atd. můžete si samozřejmě vymyslet i svoje (měli jsme povídání ve verších, imitace Václava Klause,za každým třetím slovem musí být: Holokaust nebyl (sydova rasa Gnacistů) atd.) Povolání jsou taky chuťovka, já byl třeba odborníkem na řeč se zvířaty, ovšemi jen s těmi, která jsou mrtvá nebo spící atd.

Hraje se tak, že nejprve každý hráč řekne nějaký výrok, kterým uvede děj, situaci, zápletku. A pak se postupně hráči střídají a buď přidají další výrok nebo mají akci za postavu. Vtip je v tom (a proto název hry), že cokoliv se svou postavou udělají, automaticky se jim to podaří. Ale! Podle toho jakou svou slabost použijí, háží odpovídajícím počtem kostek a na 1-3 je tak zvaný drawback, což zanmená že se podělalo něco jiného.
Hráč ohlásí akci např. majznu kladivem po hlavě trola. to je na slabost, kterou má dejme tomu -3, takže hodí třema kostkama. padne mu dejme tomu 2,3 a 6. čili dva drawbacky. hráč po jeho levici řekne co se stalo: majznul jsi trola (automatický úspěch), ale jak padal spadnul rovnou na tebe a zalehl tě (drawback č.1). a druhý hráč si přisadí drawback č.2- a ještě když padal, převrhl svícen a chytl koberec.

Samozřejmě se to pak všechno eskaluje, naši misi proti zlému mágovi Uchvátilusovi a jeho nohsledovi knížeti Rheinerovi si budu pamatovat ještě dlouho, zvlášť okamžik, kdy Eyron povolal na pomoc Richarda Berga, který Uchvátiluse zničil tím, že jej prohlásil za historicky nepřesného, nebo naše mise, kdy jsme měli přejmenovat budované podzemní letiště na Letiště prof. Václava Klause a bojovali se zombie Havlem, jehož bylo třeba proklát zlatou propiskou pana profesora, souboj se zombie Kaplickým a Arlem Rylem, už dlouho jsem se tak nenachechtal, bylo to vynikající.

pravidla zdarma ke stažení zde : http://www.1km1kt.net/rpg/yes-but


FIASCO

Na tuhle hru se teprve chystám, ale vypadá hodně zajímavě, je to vyprávěcí hra bez PJ, v prostředí jako z filmu od tarantina či coenů, každý hraje za postavu, která má své zájmy a cíle a přehrávate jednotlivé scény a vytvářite tak příběh. Zní velice zajímavě.
info zde http://www.bullypulp...m/games/fiasco/pokud máte nějaké další tipy na jiné podobné hry, sem s nimi.
ostříš!

#2
rbx

ja jak do RPG vubec nedelam, tak jsi me timto strasne navnadil! Zvlast na Yes, but...
Jenze ja jak jsem zatizen na graafiku, tak mi proste to carani na papir nestaci. Proto jsem ted uplne ujel na Story Realms, coz je presne to, co potrebujes. Je to podle vseho snadne na pripravu, perfektne to vypada a da se to dohrat v ramci jednoho vecera, protoze pisou 1,5-2h.
Jen to asi nebude tak komplexni a ta zkracena herni doba je dana prave tim celkovym zjednodusenim.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

#3
rbx

Uvidime co na to Ragnar Black, pokud si to precte, to je specialista na RPG. Ale nevim, jestli nahodou nehraje jen Warhammer od FFG.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

#4
kandelabr

rbx: tak yes, but... někdy dáme a uvidíš, je to fakt úplně bez přípravy, prostě sedneš, vymyslíš postavu (tak 5-10 minut práce) a hraje se. A byla to fakt neuvěřitelná sranda. Story Realms mám díky tobě také v hledáčku :)
ostříš!

#5
Oblud

Oblud


No, já bych v tomhle smětu doporučil MouseGuard, první hru jsme měli odehranou během tří nebo čtyř hodin i s vysvětlováním pravidel. I když možná ne každému budou sedět heroicko-epické příběhy ze společenstva myší :) .

#6
rbx

Me se MouseGuard strasne libi po graficke strance, vim, jsem ujety, ale vypada to hrozne kouzelne. Pro me ale spis bude Mouse and Mystics.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

#7
sydo

To je vsechno hezke, ale v Mouse Guard i v Story realms bude chybet ten moment prekvapeni, kdyz se vymysli zapletka, ze zombie Vaclava Havla a Kaplickeho spolecne chrani pero prof. Klause :)
Mám ti zabít mámu, ty sráči?!

#8
Oblud

Oblud


Jo. Ale jde to hrát jen po třech pivech se zcela specifickou společností.

#9
ozzy

Jé Časy se mění bych dal hned... s lahvinkou vodky a menstruačním kalíškem
"Proč Já?!"
-ozzy-

#10
Speedy

Časy se mění doporučuju! A ten Yes, but... mě zaujal hodně. Asi si to s naší Dračákovskou družinou někdy zkusíme.
Montjoie! Saint-Denis!

#11
Permonick

já doufám, že na Želivu minimálně jednu session Yes, but... dáme :)))
Můžeš zvedat klidně sto... stačí teleskop...

#12
sydo

Tak urcite.
Mám ti zabít mámu, ty sráči?!

#13
falco

Casy se meni mohu jen doporucit, vyborna zalezitost
Everybody for himself

#14
kandelabr

chá! objevil jsem RPG o Stalinovi. A vypadá to výživně.

It is 1928, and Stalin has retreated to his personal chambers. In the world outside, his agricultural reforms have been unsuccessful, leading to a food crisis. He doesn’t want to hear a word about that. The peasants are hiding the scarce food from the state collectors, and it is only at gunpoint that they are ‘willing’ to give it up. But Stalin doesn’t want to hear a word about that either.
What he does want to hear is an old Russian folk tale of the kind his mother used to tell him. A tale of a poor boy going out into the world to slay a dragon and win the hand of a princess, as simple as that, nothing fancy. Especially nothing fancy.
To that end, Stalin has invited some of his closest companions to join him in his sitting room. Also present is a troupe of actors, ordered at a moment’s notice to come and improvise a fairy tale for the pleasure of their great leader.
Everybody is on their toes. In these times of crisis, it is only too easy to displease Stalin. And if you displease Stalin, bad things happen to you.
And so the actors play their tale, and the courtiers scheme for power and favour, and Stalin--capricious and inscrutable--decides over life and death.
Stalin's Story mixes Vladimir Propp's analysis of Russian fairy tales with the politics of authoritarianism as they have been so sublimely codified in the idea of an all-powerful Game Master. This game is very much a social experiment.


pravidla ke stažení hír:
http://lilith.gotdns...t/stalins-story

kdo se hlásí dobrovolně? :)
ostříš!

#15
kandelabr

Pokud jste to minuli, tak Fiasco má na kickstarteru druhou edici, trošku učesanou, s jednodušší přípravou a tak. Samozřejmě jsem olin.
Na warconu jsme si po čase zahráli a bylo to opět epesní.

http://kck.st/2KeOEqp
ostříš!

#16
jlkcz

jlkcz
Když už se ten thread obnovil, já můžu vřele doporučit Dread: http://www.tiltingat...et/games/dread/

Herní seance je i ke shlédnutí, hráli to v Tabletopu: https://www.youtube....h?v=H0loSZFsyoQ

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů