Přejít na obsah

Poslední novinky

Všední den dobrodruha v Ponurém přístavu (1. část)

dub 03 2019 07:48 | laredo v Recenze

Zdravím vás, dobrodruzi! Dovolte, abych se představila. Jmenuji se Hermiona, ale ostatní mi neřeknou jinak než Hračička. Jsem od přírody zvídavá osoba, autorka nejrůznějších udělátek, zlep...

Číst článek →    0 komentáře   

FT 152: Špagetoví velitelia na hojdačke

čec 10 2018 08:30 | Bifi v Zápisy z hraní

Minulý štvrtok som opäť hral s mojím novým kamošom Gerhardom v jeho viedenskom byte vyzdobenom sovietskym socialistickým prop-gýčom (poznáte to, vlajočky so Stalinom presne ako v pivnici vášho dedka, ktorý bol okresným predsedom KSČ).

Číst článek →    2 komentáře   

Recenzia: This War of Mine (CZ)

kvě 31 2018 12:48 | wlcina v Recenze

Jana sa zobudila s obrovským pocitom hladu, v žalúdku jej škvŕkalo ako ešte nikdy predtým... Ale aj napriek tomu ďakovala Bohu, že sa vôbec zobudila. Nie každá noc býva kľudná ako táto. Nič sa nedialo, ale to je to najlepšie, čo sa mohlo stať. Prvé čo urobila bolo to, že išla skontrolovať pasce do pivnice, či sa tam nechytila nejaká krysa... Zase nič a jedla nieto... Jane bolo jasné, že niekto z družiny bude musieť ísť von. Keďže Peter je chorý, a Patrik celú noc strážil, bola si vedomá, že tentokrát to bude ona, čo bude vystavovať svoj život v honbe za potravou a liekmi. Vojna je zlá, a občianska vojna je tá najhoršia. Jana sa vôbec neteší na súmrak. Noc sa však blíži a zúfalí ľudia sa začínajú zakrádať do sutín mesta v nádeji, že si uchmatnú kúsok potravy, či nájdu inú pomoc...

Číst článek →    0 komentáře   

Život je jen náhoda. Jednou jsi dole, jednou na...

úno 22 2018 08:30 | laredo v Recenze

Tímto známým refrénem bych rád představil hráčské veřejnosti loňský deskoherní hit (tj. z r. 2017) od anglické společnosti Games Workshop (GW) s názvem Warhammer Underworlds: Shadespire (WHUSS).  Třebaže se WHUSS nachází v herním světě necelý půlrok, už si stihl získat spoustu příznivců díky svým jednoduchým pravidlům (ovšem nikoli jednoduchému zvládnutí hry) a spoustě variabilních (entropických) herních prvků zajišťujících jeho velkou znovuhratelnost. Pojďme se teď na WHUSS podívat z několika různých pohledů:

Číst článek →    1 komentáře   

Popis hry

pro 15 2017 12:25 | microjelen v Různé

Bitva o Atlantik byla jednou z nejdelších válečných tažení v průběhu 2. světové války. Zahrnula tisíce lidí, které pluly v rozhlehlém Atlantiku, zúčastnily se jí stovky eskortních a válečných lodí, které se snažily zabránit nebezpečným německým ponorkám bezcitně potápět bezbranné lodě.

Číst článek →    0 komentáře