Přejít na obsah

Bylo nebylo

Bylo nebylo

39 3 64.7
Jednoduchá vyprávěcí hra, ve které se snažíte aby pohádka dopadla tak jak potřebujete. 2 příspěvky · 1 témata · 1 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

DojmyZnáte lepší konec? Odpovědět

skyfire,  [18:05:50 | 6. Říj 2014]
Super pohádka. Konec mě fakt pobavil. Snad se toho ujme Peter Jackson :D

btk,  [17:51:18 | 6. Říj 2014]
This is a true story.

Čas: 24.září 2014, 18:00
Místo: Opavský deskoklub
Počet hráčů: 10

Hlavním hrdinou našeho příběhu byl sirotek Bartoloměj, který se po dosažení dospělosti vydal do světa. Hned na začátku svého putování nešťastnou náhodou oslepl a nezbývalo mu tedy nic jiného, než vyhledat mocného čaroděje, aby mu tento ztracený zrak zase navrátil. Jak už to tak ale bývá, zadarmo ani kuře nehrabe, a tak čaroděj slíbil Bartolomějovi zrak výměnou za prsten. Bartoloměj se vydal do vesnice ke kováři, který mu prsten ukoval, ale čaroděj nebyl spokojen. Když se vydal Bartoloměj za kovářem podruhé, byl z toho tento už docela otrávený (vtipné použití karty Otrávený) a jelikož byl Bartoloměj slepý, kovář usoudil, že mu bude stačit prstýnek upletený z lučního kvítí. Čaroděj kupodivu neocenil ani prstýnek z trávy a vysvětlil Bartolomějovi, že chce naprosto konkrétní prsten, který mu kdysi ukradl král z nedalekého království. Aby Bartoloměj vůbec království našel, dal mu čaroděj na cestu jedno umělé oko s tím, že druhé mu dá až za zmíněný prsten. Bartoloměj došel do království, pronikl do hradu, a přes několikery peripetie se zákeřnou vílou, mluvící žábou a studánkou se mu skutečně podařilo prsten získat. Vrátil se s ním tedy k čaroději, vzal si od něho druhé umělé oko, nasadil jej a... PADLO JAKO ULITÉ. No řekněte, není tohle super konec? :)

(Už když jsem si po rozbalení hry prohlížel všechny různé karty zakončení, ke kterým se hráči snaží příběh dovést (každý samozřejmě k té své), připadalo mi, že konkrétně tento konec bude hodně tuhý oříšek. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude konec tak krásný a v daném příběhu dokonale logický)