Přejít na obsah

Black Orchestra

Black Orchestra

4 4 80.0
Kooperativní hra kde se stanete konspirátory při pokusu o atentát na Adolfa Hitlera. 10 příspěvky · 5 témata · 0 články · 0 soubory · 6 obrázky · 0 odkazy

Obecné informace

 • Publikováno 2016
 • Číslo vydání 1
 • Přeloženo  - 
 • Původní jméno  - 
 • Původní jazyky  - 
 • Věk 13 - 99
 • Herní doba [min] 75 - 75
 • Počet hráčů 1 - 5
 • Jazyková závislost Průměrně textu - je třeba mnoho taháčků
 • Časová závislost Neznámá závislost

Informace z BoardGameGeek.com

Popis hry


Zítra bude letět do Mnichova. Výbušniny už jsou v letadle. Třeba jen zajistit, aby neměl důvod změnit čas letu. Držme si palce, aby to tentokrát vyšlo, protože vůdce už ztratil smysl pro realitu a celý náš národ přivede do zkázy.


V kooperativní hře Black Orchestra se budete v roli 1 až 5 atentátníků (spiklenců) a jejich pomocníků z řad německých občanů, členů armády nebo bezpečnostních složek snažit spáchat atentát na Hitlera. Ten bude spolu s ostatními nacistickými pohlaváry cestovat po celé Evropě na pozadí reálných historických událostí a spáchání atentátu tak nebude vůbec snadnou záležitostí.


Příprava hry

Na hrací desku s podkladem mapy Evropy a města Berlín se umístí figurky spiklenců, žetony nacistických pohlavárů a při okraji desky rozestavět balíčky karet výslechu, spiklence a jednotlivé fáze karet reálných historických událostí na základě kterých se budou pohlaváři hýbat po mapě a provádět akce zejména proti spiklenců nebo měnit vojenskou sílu Německé říše. Každý z hráčů si vybere kartu spiklenců, který měl v realitě opět něco společného s přípravou některého z atentátů a vyznačí si na ní počáteční hodnoty podezření a motivace. Na jednotlivé políčka na mapě se ještě stranou dolů rozloží žetony předmětů a hra může začít.


Průběh hry

Hra se odehrává v kolech, ve kterých hráč postupně vyhodnotí tyto fáze:

1. Vyhodnocení postihu - pokud se na začátku svého tahu nacházíte ve městě s některými z pohlavárů, dostane určitý postih (snížení motivace, zvýšení podezření apod.)

2. Provedení maximálně 3 akcí - akce z karty nebo desky spiklenců (speciální akce, spáchání atentátu), pohyb po mapě, odhalování, sbírání a prodávání si předmětů, tahání karet spiklenců (karty událostí a karty atentátů), vysvobození jiného spiklenci z vězení nebo spiknutí. Akce spiknutí je zajímavá v tom, že při ní můžete házet až 3 kostkami, které mají na sobě symboly 1 až 3 akcií, symbol orlice a 2x symbol terče. Dobrým hodem (akcie, terč) tak můžete získat další akcie nebo sbírat terče, potřebné pro snižování vojenské síly říše nebo zvyšování motivace spisahancov. Špatným hodem (orlice) se vám zvýší míra podezření z protistátní činnosti, což zvyšuje riziko uvěznění při nájezdech Gestapa.

3. Vyhodnocení karty události - kromě karet reálných událostí jsou v balíčcích i karty nájezdů Gestapa, které pro všechny spiklenců s nejvyšším podezřením znamenají uvěznění.

Pokud je sprisahanec ve vězení, jeho tah je redukován na vyhodnocení karty slyšení (za určitých podmínek lze z vězení vysvobodit) a karty události. Hráči se postupně snaží získat karty atentátů, nasbírat předměty potřebné pro daný typ atentátu (nálož v letadle či pod řečnickým pultem, ostřelovač, otrávené jídlo apod.) a ve správnou chvíli ho uskutečnit. Vyhodnocení úspěšnosti atentátu je závislé na hodu kostkami, kde počet kostek určují nasbírané předměty, zařazení spiklence a kostky přidány schopnostmi či kartami spiklenců, přičemž je třeba hodit více symbolů terče než je hodnota aktuální vojenské síly říše. Hra obsahuje tři úrovně obtížnosti a možnost přidat si za cíl atentátů další pohlaváře.


Konec hry

Hra může skončit buď výhrou nebo prohrou hráčů. Prohrajete, pokud se vyhodnotí poslední karta z balíčku karet událostí a Hitler je stále naživu, nebo se všichni spisahanci dostanou do vězení. Pokud se vám atentát nepodaří, buď vás odhalí (odhodíte žetony předmětů, ztrácíte kartu atentátu a jdete do vězení), ale může se vám i podařit nepodařený pokus ututlat (odhodíte pouze žetony předmětů). Vyhrajete, pokud se vám atentát na Hitlera podaří úspěšně uskutečnit.

Tato hra je předělávkou

 •  - 

Tato hra je rozšířením

 •  - 

Tato hra má následující rozšíření

 •  -