Přejít na obsah

Railways of the World

Railways of the World

33 3 85.6
Hra o budování železnic a správě vlaků. 12 příspěvky · 3 témata · 0 články · 3 soubory · 22 obrázky · 0 odkazy

PravidlaRozdíly mezi Railroad Tycoon a Railways of the World Odpovědět

Parxel,  [6:45:56 | 6. Kvě 2013]
Micc

No vidíš. to je ten samý popis popis co je na ZH. Nahrál jsem ho sem a zapomněl na to. :)

sasa,  [19:57:41 | 5. Kvě 2013]
Mám púvodní verzi  a všehna rozšíření a v pohodě. Zaznamenal jsem asi 3 drobné mínusy
- u rozšíření Railways of the Western U.S, které předpokládá, že máš samostatné počítadlo bodů ze základní hry. řešením je, že  mapu položíš na mapu základu
- v základu RT není mapa Mexika, na rozdíl od RotW
- je to doměnka, protože nemám RotW, ale  mapy Východ US (ze základu) a Western US jdou lépe propojit pokud máš RotW. Nepřekáží tam bodovací stupnice.

Micc,  [18:19:56 | 5. Kvě 2013]
Myslím, že zásadní rozdíly jsou vypíchnuty i zde na ústední stránce hry (nebo jak to mám nazvat, když hru rozkliknu), přímo v popisu hry. I když jsem RT nehrál, z komentářů a různých srovnání bych řekl, že se majitelům původní verze nákup RotW nevyplatí.

Parxel,  [14:01:04 | 5. Kvě 2013]
Kdysi jsme se snažil rozdíly shrnout v popisu na ZH:

http://www.zatrolene...-the-world-947/

 - ,  [9:50:00 | 5. Kvě 2013]
Jak zásadní jsou rozdíly mezi starým Railroad Tycoonem a novou verzi Railways of the World v komponentech a pravidlech? Vyplatí se majitelům Railroad Tycoon spíše dokoupit nějaká rozšíření jako Railways of England and Wales a podobně nebo už stojí za to vystřídat starou verzi koupí Railways of the World?

PravidlaKonec hry Odpovědět

vlastus,  [23:40:17 | 2. Kvě 2013]
jop, je to tak

Micc,  [17:15:54 | 2. Kvě 2013]
Chěl bych se jen ujistit, že správně hrajeme ukončení hry. Když např. v prvním akčním kole herního kola umístíme všechny předepsané ukazatele prázdných měst, dohrajeme zbývající dvě akční kola, a pak zahrajeme ještě jedno kompletní herní kolo - tedy 3 akční kola vč. zhodnocení výnosů a závazků? Je to tak? Díky

DojmyDojmy ze hry Odpovědět

 - ,  [20:51:51 | 3. Kvě 2013]
Sydo: chtěl bych to vlákno založit, ale píše mi to, že nemůžu založit nové téma. Nevím proč.

Nebo to musím založit pod už předdefinované témata?

sydo,  [5:50:29 | 3. Kvě 2013]
Rozdily kdyztak reste v samostatnem a patricne pojmenovanem vlaknu. To bude jiste zajimat vic lidi, tak at se jim to pak lepe hleda ;)

 - ,  [19:55:44 | 2. Kvě 2013]
Micc: mám původní Railroad Tycoon, dokoupil jsem si k tomu jedno rozšíření Anglii a Wales. RRT je opravdu vynikající hra. Docela by mně zajímalo, jestli se mi vyplatí koupit tu novou verzi, jak moc se to liší oproti staré verzi.

Parxel,  [19:51:33 | 2. Kvě 2013]
Micc

Jojo. U téhle hry jak jednou člověk začne převážet kostičky, tak by nejraději vozil dokud všechny nezmizí z mapy. :)

Micc,  [17:10:50 | 2. Kvě 2013]
Vím že, že tahle hra není není z nejmladších, zvláště vezmeme-li v úvahu i jejího předchůdce Railroad Tycoon. Já jsem si jí ale pořídil teprve nedávno a nedá mi to a o své dojmy se musím alespoň stručně podělit a třeba i tak pomoci někomu dalšímu, kdo o této hře uvažuje, ale ještě stále váhá.
  Mě takto pomohly křenovi a sawierovi komentáře v různých diskuzích, kde nešetřili nadšením. Touto cestou jim chci poděkovat, protože díky nim jsem si pořídil opravdu pěkný kousek a to jsem nikdy předtím o žádné vláčkové hře ani neuvažoval.
  Zpracování hry je skvělé. mašinky a budovy nádraží jsou roztomilé, komponenty solidní. Peníze jsou sice hezké, ale příliš tenké a asi je brzy vyměním za pokerové chipy.
  Když jsem ji přinesl domů, syn se jen tak ušklíbl, jako že další hra do sbírky, hmm.  Od prvního zahrání ji po mě chce "mašinky" skoro každý den :)  a všechny ostatní hry co máme doma ustoupily do pozadí. Stejně tak hra chytla i manželku a včera jsem ji ukazoval spřátelenému manželskému páru a zdá se, že se tam také drápkem uchytila. Zatím jsme hráli jen Mexiko a při řadě počástečních her jsme si vystačili jen s holými pravidly bez operačních karet, ty samozřejmě zážitek z hraní ještě umocnily. Znovuhratelnost je taktéž vynikající.
  RotW se tak pro mě stává definitivně hrou číslo 1, kterou budu ukazovat nehráčům jako lákadlo do světa deskovek. Splňuje snad všechny kriteria - hezká na pohled, jednoduchá a snadno pochopitelná pravidla, svižná hra se snesitelnou hrací dobou a poměrně návykovou hratelností.