Přejít na obsah

Mage Wars

Mage Wars

50 10 89.6
Duel mocných mágů v aréně na život a na smrt. 2062 příspěvky · 100 témata · 1 články · 2 soubory · 32 obrázky · 0 odkazy

Obecné informace

  • Publikováno 2012
  • Číslo vydání 1
  • Přeloženo  - 
  • Původní jméno  - 
  • Původní jazyky  Angličtina
  • Věk 8 - 99
  • Herní doba [min] 90 - 90
  • Počet hráčů 2 - 2
  • Jazyková závislost Hodně textu - pro hru je nutný kompletní překlad
  • Časová závislost Neznámá závislost

Informace z BoardGameGeek.com

Popis hry

Jaké by to bylo, kdyby se mágové z různých škol utkali v aréně v souboji na život a na smrt? Jak by bojoval Iluzionista s Druidem? Warlock s Pánem šelem? Či snad Kněžka v souboji s Čarodějem?

V Mage Wars se do arény postaví mocní mágové v souboji, kde jde o všechno.
Mage Wars je taktická desková hra, kombinace karetní hry a hry s miniaturami, spojující to nejlepší z obou. Hra se hraje na hracím plánu, který představuje arénu rozdělenou na čtverce (zvané 'zóny'), jež regulují pohyb a umísťování objektů. Každý mág (hráč) začíná v rohu arény naproti svému neříteli.

Každý hráč má svoji knihu kouzel, ze které jsou karty kouzel vytahovány tak, jak jsou postupně sesílany v průběhu hry. Tak nějak se cítí opravdový mág při listování velkou knihou magie a plánovaní svých dalších tahů. Bodovací systém vám umožňuje vybrat si kouzla do své knihy, kde mocnější kouzla a kouzla mimo vaši školu magie vás stojí více bodů. V každém tahu můžete seslat jakékoliv kouzlo, což vede k opravdu velkému množství možností a taktik. Mnoho těchto kouzel - jako např. nestvůry, vybavení, očarování jsou umísťovány na herní plán a stávají se z nich objekty ve hře. Nestvůry se mohou pohybovat po aréně a vzájemně na sebe utočit, či utočit na ostatní mágy. Útoky způsobují zranění a další efekty jako popálení, korozi, omráčení, zmrzačení, paralyzování atd. Nestvůry mohou být zabity, nebo ovládnuty kouzly prokletí či očarování.

Každý mág pochází z jiné školy kouzel, má tudíž svá unikátní kouzla a strategii:

Pán šelem se bude snažit nepřítele zavalit hordami zvířat a težit maximum z kouzel přírody.
Warlock vám půjde přímo po krku, vyzbrojený mocnými kouzly jako 'Šlehnutí pekelným ohněm (Lash of Hellfire)', 'Helmou strachu (Helm of Fear)' či 'Démonickým brněním (Demonhide Armor)'. Na své cestě za nepřítelem bude používat svá prokletí a ohnivé útoky ke zničení a ovládnutí nepřátelských nestvůr.
Čaroděj je mistr meta-magie: rušení, krádeže, přesměrovávání a ničení soupeřových kouzel a many. Je také mistrem v teleportaci a tvorbě portálů a bran.
Kněžka se bude bránit za pomocí rytířů a andělů a také svých léčivých a ochraných kouzel. Svého nepřítele postupně unaví, aby ho pak na konci dorazila.

Základní balení obsahuje vše, co ke hře potřebujete: knihy kouzel, další kouzla na upravování své kouzelnické knihy, samotnou arénu (hrací desku), kostky, žetony atd.

Další postavy magů budou postupně vydávány každých několik měsíců a přinesou další nová kouzla pro zvýšení variability hry.
Tato hra NENÍ sběratelská, ale nabízí široké možnosti individualizace.